Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Мерси, тъкмо се бях зачел в темата ти. ЕГР-а и катализатора са ясни, въпреки че ще замърсява значително повече, ще бъдат премахнати. Правил съм я тази операция на предното си Ауди А6 2.5TDI и си беше почти шут в гърба.
    Имал съм и 190-а, 75к.с., 2.0D, която бе без турбо и знам какво е, но Витарата е много по-зле, което не е възможно. Има проблем и ще се търси.

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Дай някоя снимка да я видим. От ръжди как е?
      Не разбирам много мног оот дизели, но провери турбото какво налягане прави, огледай дали всички маркучи са си по местата и без пробив.
      Каква ще и е бъдещата съдба?
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Лампата за подгрева играе роля на чек за грешки щом свети значи има проблем.Карал съм две витари с тоя мотор и ми е светила лампата при незакачен кабел на подгрева и температурата друг проблеми не съм имал освен главата ама там решението е ясно нова

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          При огледа, приоритетно гледах за ръжди, глава и рейка. Та ръждата е тръгнала, но съвсем повърхностно в двата края на рамата и ръба на петата врата.
          Главата е чисто нова, не виждам да има връзка с лампата за подгрева.
          Обаче май ще имам изненада с рейката или някое каре. Когато я тествах, поне пет пъти завъртях волана в крайно ляво и дясно положение, вървеше плавно и мазно. Докато се прибера в Русе/от София я закупих/ и започна леко да задържа волана при завой на ляво или дясно.
          Предполагам, а и се надявам проблема с мощността да се окаже в турбината.
          Някой да знае как се свалят релсите на тавана, че има някакъв теч при дъждовно време.
          Снимки не съм правил все още, тъй като мисля да пускам отделна тема, че тази вече я обсебих.
          Съдбата и ще бъде риболов/ще тегли и лодка/, пикници и градско придвижване. За целта ще се лифтне леко, ще се монтират едни агресивни АТ-та и ще се наблегне на комфортното придвижване.
          Ето малко снимки изпратени ми от бившия собственик, останалите са на първия сайт за продажба на автомобили на цена 5499лв. Бих посочил линк, ама нали е в разрез с правилата...........
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:57.9 КБ
ID:5707820
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5707821
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5707822

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Прочетох няколко теми за лифт на дълга Гранд Витара и не ми стана ясно, какви точно задни пружини да се търсят при лифт на окачването, освен прословутите от Вартбург. По мнения от съфорумци, ставали следните:
            -Предни от Варбург - вече не се намират
            -Задни от Лада Самара - ама били много меки
            -Предни от Мерцедес W124 - изключително твърди/не става ясно кои точно пружини, предполагам не са еднакви за всички двигатели/
            -Задни от Лада Нива - трябва да се свиват горната витка
            -Задни от Ауди В4 Авант - били идеални. Обаче размера, който намирам е 38см, а трябва да са 43см.

            Някакви предложения?

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Аз съм с Вартбургови - за мен са меки и не са подходящи за ДБ гранд витара. Подготвил съм едни от Бенц 190 2.0 бензин, но не съм ги пробвал още.
              Доколкото знам май са направени и някакви в Крън по модел на "тунингови" или те бяха предни...?!?!
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Аз първо бях с Вартбургови, но според мен не са подходящи. Миналата година Иван Попов от форума направи обща поръчка на желаещи от завода в Крън, определено са по-добър вариант. Свържи се с него.

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Благодаря за бързите отговори.
                  Говорих с Иван, свършили са. Трябва да се поръчат поне десет комплекта, но дори тогава не е сигурно, че ще искат да ги направят.
                  Явно ще се слагат някакви експериментално, но какви да са?

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    На моята съм с едни от Ситроен Джъмпи.Купих два комплекта /втора употреба/ ,като едните съм ги монтирал на моята и са с 0,5 мм по-дебела тел.Доволен съм от возията ,единствения недостатък е ,че откъм моста са с по-голям диаметър и при по-големи неравности може да примърдват.
                    Телът е дебел за свиване на преса и е по-добре да се преправят подложките на моста,но не ми е останало време и вече година и повече си я карам така.

                    Ако искаш мога да ти пратя другия комплект за проба /моите са с 0,5 мм по-дебели ,но съм с ХЛ-7 /,мисля ,че ще станат.
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Аз бях слагал и от ауди 80 също са много добре.
                      SUZUKI VITARA V6
                      HONDA CBR 919RR
                      MERCEDES ML
                      MAN TGA D2O COMANREIL 18-430

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        къси са
                        899180483

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Някой да има информация колко трябва да е разстоянието между датчика на ABS-а и ротора (диска с отворите)?
                          Прегледах ръководството, коеот е качено тук, но няма упомената стойност...
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Аз пък търся хидравличен повдигач за XL-7 -та .Оказа се ,че той трака ,а не веригата.
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                              Аз пък търся хидравличен повдигач за XL-7 -та .Оказа се ,че той трака ,а не веригата.
                              Я го снимай да го видя. Може и да имам нещо.
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Диаметър 31

                                Височина 26
                                Прикачени файлове
                                0887/400121 Антон Донев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X