Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Да попитам и аз,какви пружини и амортисьори е подходящо да сложа отзад на ГВ къса база?Не искам да я повдигам,но задницата пропада отвратително,поне при мен.
    Неприятно съм изненадан от бавните предавки на джипката.Не съм карал Витара ,но според мен при ГВ тези предавки никак не са "бавни".
    " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

    Коментар


    • #92
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Качи се и покарай някоя, която ти е наблизко.
      За съжаление нямам познат с такъв автомобил, но пък и да не ми хареса возията, според мен, друг избор почти нямам. Може би дълга Витара. За друго под 1500кг, под 100к.с., да е на рама, с бавни и климатик, не се сещам.

      komstiza , на Витарите им оправяме предавките със смяна на зъбните колела или/и по големи гуми.

      п.п. Невралгичните места на ръждата, по същите места ли да ги търся?

      Коментар


      • #93
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Някой тунинговал ли е маздовия мотор и съответно понася ли повечето кончета?

        Коментар


        • #94
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
          За съжаление нямам познат с такъв автомобил, но пък и да не ми хареса возията, според мен, друг избор почти нямам. Може би дълга Витара. За друго под 1500кг, под 100к.с., да е на рама, с бавни и климатик, не се сещам.

          komstiza , на Витарите им оправяме предавките със смяна на зъбните колела или/и по големи гуми.

          п.п. Невралгичните места на ръждата, по същите места ли да ги търся?
          Не виждам как с по-големите гуми ще се оправят нещата.По пътя на логиката,колкото по-големи гуми сложа толкова по-бърза ще стане колата на бавните предавки.Това с предавките вече го прежалих,както и други неща.
          Но задното окачване при мен е отвратително меко както казах.Ако някой има решение как да го направя по-твърдо без да го повдигам нека каже,ще съм му благодарен.
          " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

          Коментар


          • #95
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
            Не виждам как с по-големите гуми ще се оправят нещата.По пътя на логиката,колкото по-големи гуми сложа толкова по-бърза ще стане колата на бавните предавки.Това с предавките вече го прежалих,както и други неща.
            Но задното окачване при мен е отвратително меко както казах.Ако някой има решение как да го направя по-твърдо без да го повдигам нека каже,ще съм му благодарен.
            С по-големи гуми не, но с колелета в раздатката да ама стават само за раздатка на Витара, не на Гранд. Щом не искаш да я повдигаш сложи задни газови амове за по-тежък джип и ще оправиш пропадането и клатенето.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #96
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
              С по-големи гуми не, но с колелета в раздатката да ама стават само за раздатка на Витара, не на Гранд. Щом не искаш да я повдигаш сложи задни газови амове за по-тежък джип и ще оправиш пропадането и клатенето.
              Мерси колега,само ще трябва да видя какви амове ще се съберат отзад на Гранд Витарата.Мисля си дали то модела им XL-7 са различни и са подходящи да стане задницата по-твърда?
              " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

              Коментар


              • #97
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                Някой тунинговал ли е маздовия мотор и съответно понася ли повечето кончета?
                Евентуален отговор на този въпрос, би бил интересен и за мен.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #98
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Да питам за конкретна Витара - 1999г.,2,0L 4 цилиндъра, къса база, от Шфеицария, нов внос.
                  Има ли вариант задния диф. да е ЛСД, мотора здрав ли е, въобще добър избор ли е за леки разходки извън пътя?

                  Коментар


                  • #99
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Добър избор е за тази употреба.
                    Мотора като цяло е добър, за конкретния никой не знае.
                    Гледай внимателно за ръжди!!
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                      Скоро май ще сменям моята Витара, най-вероятно с ГВ задължително дълга и предполагам с маздовия мотор. Гледам, че повечето сте направили подобен преход, та ме интересуват +/- относно здравината на ходовата част и не само?

                      Ако не ми беше толкова грозен Спортиджа, него щях да взема, все пак е на почти половин цена.
                      При нас има с маздов мотор добри впечатления от нея (скоро и я приповдигнахме малко) вече няколко пъти е идвала с нас по разходки карал съм я положителни впечатления НО от седмица имаме и HDI-то каляхме го 2-3 пъти определено по ми хареса

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Първоначално публикуван от radulan Преглед на мнение
                        Да питам за конкретна Витара - 1999г.,2,0L 4 цилиндъра, къса база, от Шфеицария, нов внос.
                        Има ли вариант задния диф. да е ЛСД, мотора здрав ли е, въобще добър избор ли е за леки разходки извън пътя?
                        Задния диф. да е ЛСД няма (без допълнителна намеса )аз съм с такава 4-та година за туи време 1-каре брониран тампон преден диф. мотор държи

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Айде наших се. Вече и аз съм горд/ще видим/ собственик на гранд витара набор 98 с маздовия мотор.
                          Явно имам проблем, нещо много коне липсват, няма никаква мощност в ниските. Турбината започва да се чува чак след 2500 оборота, но особен ефект от нея няма. Абе зор излизам от подземния гараж.
                          Инък много по-добра возия спрямо старата къса база.

                          п.п. за размера на гумите и бавните, сте прави.

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Айде да ти е честита! Моята е същата, но 1999 година, относно конете въпрос на време да свикнеш!

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Не е възможно има някакъв проблем с мощността. След 2500 оборота светва лампата на подгрева и остава да свети. Смениха ми и четирите свещи, но не и повлия по никакъв начин. Закачаха я на какви ли не тестери, или не се връзват или изписва, че няма грешки.
                              Някакви предположения?

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Карам Кия с този мотор. Като мощност, ще трябва да се примириш че не блести особено. И моята тръгва да върви от 2100-2200 оборота нагоре.
                                Не знам за проблема с лампата за подгрева, но тръгни с разкачане и почистване на всички букси в коша с контакторен спрей, както и потенциометъра на газта.
                                След това затапи ЕГР клапана. Това го препоръчвам на всички, защото разликата е много голяма.
                                Пак си е мързелива в ниските, но е в пъти по-добре.
                                Иначе, честито и със здраве да я караш!
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X