Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Да, сваляш си го, разглабяш и се надяваш и двете парчета да са долу, а не в прасето .
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #77
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Впечатления от работата на мотора с Кастрола-
      При палене отново трака веригата/май като беше по-топло ,по-не се усещаше / и чукат повдигачите.
      Намерих един начин -завъртам веднъж стартера малко ,без да запали и втория път стартирам-тракането го няма.
      Нещо и за разхода-при карането със 100 и 120 км/ч ,разлика в горенето няма,така ,че не се набутвайте да карате със 100
      Сигурно икономичното каране е с 80 км/ч /2000 об./ ,ама който иска да кара като баба
      0887/400121 Антон Донев

      Коментар


      • #78
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Замислил съм се за някакви халогени или лед светлини,ама не за красота,а за мъгла.Предполагам заради лифта фаровете светят по -високо ,и положението е много зле.
        Най-доброто място ми се струва отворите на бронята по средата да са прибрани навътре и са на ниско.
        Препоръчайте ми оптимален вариант/евтини и вършещи работа/ и пуснете снимки ,ако имате!
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #79
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Лед не става за мъгла, освен ако не вземеш амбър или ржб, или пък с филтри .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #80
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Ко речи ?
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #81
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              За мъгла ти трябва жълта светлина, тази от диодите не е подходяща, понеже усилва ефекта на мъглата .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #82
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Ходих в магазина ,и там ми препоръчаха халогени .
                То май не е лошо зимата да си греят и да се размразяват.
                0887/400121 Антон Донев

                Коментар


                • #83
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  За мъгла ти трябва жълта светлина, тази от диодите не е подходяща, понеже усилва ефекта на мъглата .
                  Точно, и аз съм с такива.
                  СУЗУКИ ГРАНД ВИТАРА 2.0 TD 2000
                  ТОЙОТА 4РЪНАР 3.0 ТD 96

                  Коментар


                  • #84
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Малко ъпдейт:

                    Дойде време отново за смяна на консумативи - филтри: малсен въздушен и 2 бр. газови. Масло си налях същото понеже съм доволен т.е. Статоил 5в30. Приготвил съм и оригинален въздушен K&N филтър за вграждане в стандартната кутия. Ще го сложа като остане време и ще ида да настроят газовата, че ми се струва завишен разхода.

                    Монтирах и задни амортисьори про-комп 9000. Много съм доволен от всичко (без цената ). Монтажът им е затруднен обаче - поради големият им диаметър се налага да се преместят спирачните тръбички иначе ще ги премачкат.

                    Направих си и подвижни напречни греди за тавана, че ми се наложи да пренасям дълги предмети. Получиха се много семпло, но вдигат доста шум. Монтирам ги при нужда.

                    Обмислям да експериментирам със задни мерцедесови пружини, а отпред да отделя средства за амортисьори от Филчев. Кога обаче не знам - всичко влагам в дефендъра последните месеци. В тази връзка някой с впечатление от тези амове? Питам конкретно за витаровите.

                    Снимки няма.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #85
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      И самаровите и варбурговите за отзад идват меки. Определено по добрите са от варбурга но с подложки отгоре 30 мм ,отдолу гумени от VW . Не ми допадат идвете схеми ,трябват други по твърди ама руснаците дават едни екзотични и доста високи цени. В общи линии лифна на задния мост не изчистен докрай и е проблемен , особено когато търсим височина над 860 мм до веждата.Теглото на на гранда отзад идва доста голямо -е логично е. за късата горе казаните пружини са перфектни. Алтернатива е на оригиналните задни пружини да се сложат подложки , но това в краен случй. за сега и аз ще покарам така.
                      899180483

                      Коментар


                      • #86
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Скоро май ще сменям моята Витара, най-вероятно с ГВ задължително дълга и предполагам с маздовия мотор. Гледам, че повечето сте направили подобен преход, та ме интересуват +/- относно здравината на ходовата част и не само?

                        Ако не ми беше толкова грозен Спортиджа, него щях да взема, все пак е на почти половин цена.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Общо взето описвам ремонтите, които съм правил тук по витарата.
                          Откакто е при мен по ходовата част съм направил следното:
                          - лифт по описания начин (като в последствие сложих по-хубави амортисьори отзад)
                          - рециклирах 2-та шарнира отпред
                          - разбит ми е единия вътрешен кормилен накрайник, който съм закупил и ще сменя съвсем скоро (взех 555 за 30 и няколко лева)
                          Това за около 30 хил. км. при мен и колко преди това не знам....
                          Обмислям и нови предни амове + пружини, но не мога да взема решение с какво да ги сменя.

                          Преди да взема гранд витарата също се оглеждах и за кия. Спортиджа също има своите достойнста и по-ниската цена е още един +. Според мен не робувай на марката, а избери по-читавия автомобил.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #88
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Моята е с маздовия мотор, на 180 000 км., от които аз съм навъртял около 30 000 км. основно сменям само консумативи и съм много доволен от нея.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                              Според мен не робувай на марката, а избери по-читавия автомобил.
                              Не робувам, миналата година си взех Хюндай, просто Спортиджа ми е прекалено грозничък за представите.
                              Интересуват ме разликите със старата Витара, развитието на инженерната мисъл на японеца. Примерно от твоите снимки видях следното:
                              - сложили са разпънка на бомбетата-огромен плюс
                              - гледам носачите са плътни. За мен това е по-лош вариант, тъй като са по слаби. Предполагам, че само шарнира няма да може да се смени, неремонтопригодно. Два минуса.
                              - с ръждата май отново не могат да се справят. Без промяна. По скоро минус.
                              - справили ли са се с клатенето? Там по-скоро късата база страда.
                              Въобще всякакви промени, които са направили по окачванете, пък и не само.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Качи се и покарай някоя, която ти е наблизко.
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X