Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Да дам малко отчет:

    - оправих си не работещият климатик. Проблемът беше, че от една игличка е изпускало по-малко и съответно фреона е заминал. Смяна на клапанчето и зареждане решиха нещата. Майстора, който отстрани проблема е много готин и го препоръчвам на всеки. В Пловдив е.

    - идва време за обслужване. Колебая се дали да сипя и как ще се отрази на двигателя масло 5w40. Какво мислите?

    - освне луфт в шарнира, отдясно имам и още един луфт, който не мога да открия от къде идва. Като е вдигната колата на крик и хвана гумата в горния и долния край, то има мнооого минимален луфт. Лагер? Отляво го няма. Най-интересното е, че въпреки тези луфтове няма тропане и играене.

    След като изпълня горните точки, ще правя стъпенки, че единия праг го огънах.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #62
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Да дам малко отчет:

      - оправих си не работещият климатик. Проблемът беше, че от една игличка е изпускало по-малко и съответно фреона е заминал. Смяна на клапанчето и зареждане решиха нещата. Майстора, който отстрани проблема е много готин и го препоръчвам на всеки. В Пловдив е.

      - идва време за обслужване. Колебая се дали да сипя и как ще се отрази на двигателя масло 5w40. Какво мислите?

      - освне луфт в шарнира, отдясно имам и още един луфт, който не мога да открия от къде идва. Като е вдигната колата на крик и хвана гумата в горния и долния край, то има мнооого минимален луфт. Лагер? Отляво го няма. Най-интересното е, че въпреки тези луфтове няма тропане и играене.

      След като изпълня горните точки, ще правя стъпенки, че единия праг го огънах.
      Според мен сложи си качествена полусинтетика аз я карам до 5-6 хил. и я сменям за луфта не е лагера ако е тои ще имаш луфт не само с горно и долно напъване шарнира е ,обърни внимание и на дългите накраиници на кор.рейка

      Коментар


      • #63
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        А няма ли някакви вежди на фаровете,че така много грозна визия отпред ?
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #64
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Тони, не те разбрах какво точно питаш, ама на мен визията си ми харесва.
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • #65
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            За нещо такова
            Прикачени файлове
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #66
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Винаги съм странял от излишните неща.
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #67
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                Да дам малко отчет:

                - оправих си не работещият климатик. Проблемът беше, че от една игличка е изпускало по-малко и съответно фреона е заминал. Смяна на клапанчето и зареждане решиха нещата. Майстора, който отстрани проблема е много готин и го препоръчвам на всеки. В Пловдив е.

                - идва време за обслужване. Колебая се дали да сипя и как ще се отрази на двигателя масло 5w40. Какво мислите?

                - освне луфт в шарнира, отдясно имам и още един луфт, който не мога да открия от къде идва. Като е вдигната колата на крик и хвана гумата в горния и долния край, то има мнооого минимален луфт. Лагер? Отляво го няма. Най-интересното е, че въпреки тези луфтове няма тропане и играене.

                След като изпълня горните точки, ще правя стъпенки, че единия праг го огънах.
                Малко ъпдейт Че съм забравил да пиша.

                - Скоро направих едно пълно обслужване - масла и филтри на двигател и ГИ = тотал 104лв
                Масло Statoil 5w30 A3/B3, филтри Филтрон(газовите са ноу-нейм)

                - Рециклирах си предните шарнири при стругарите в Тракия. Тампоните са в отлично здраве. Много работа е, но си заслужаваше. Сега предницата е напълно стегната. Спрях се на рециклиране, защото цените за цял носач са напълно неприемливи(около 320лв/бр за нещо с доказан произход), а пък рециклирането е в пъти по-евтино и отзивите от конкретните майстори са все положителни.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #68
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Харесал съм си такава машинка. 2,4 бензин 2009 година. Та въпроса ми е кое е по добре да сложа колеги Газ или Метан? Моля за съдействие. Плюсове и минуси. Ще се кара най вече по асфалт за черното ми стига атв-то Минимум 50 километра на ден.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Колко литра масло събира 2,5 V 6 мотора,че и аз смених маслото днес/ 5л /+възд.филтър = около 150 лв по памет.Този път заложих на Кастрол Магнатек
                    5 W 40,дано да не съм сгрешил,утре ще видя на студения старт ,че ми трака веригата и повдигачи .
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #70
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      При мен събра 5,2 литра. Както писах и по горе сложих Statoil 5w30 - доволен съм. Дай отзиви и за 5w40.
                      При мен също има лек шум при студент старт първите секунди, който утихва после. При влязал в режим мотор всичко е тихо и спокойно.

                      Мислех, че на Стара загора ще си с хл-а, ама изневеряваш с разни тойоти...
                      Ти агу сложи ли? Какво, какъв разход при какво каране?
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #71
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Отзиви няма,вчера го сложих/маслото/ .Според мен трябва да се улучи точното масло,затова ще си споделяме отзиви.Когато я купувах тракането при студен старт го нямаше,иначе нямаше да я купя
                        На СЗ бях с "кемпера" ,не видя ли във Фейса,а Ивайло Скорпиона ме возеше с Тойотата

                        Иначе ГИ сложих още преди да я регистрирам,Тамона изпарител с някакви италиански дюзи и комп,забравил съм ги,надявам се скоро да не си ги припомням

                        Лятото смених компресора на климатика,че много виеше,намерих нов за 200 лв,ръчни хъбове ,гуми 245/70/16 .

                        При разхода забелязах ,че ако карам със 130-140 и клима веднъж ми отиде на 19/100.
                        Сега вече карам с не повече от 120 и без клима ми дава около 15/100.
                        Забелязях обаче,че като карам помагистрала /вече със 120 км/ч/ ми гори 15/100 ,а когато карам по балкански пътища ми гори даже и под 13.
                        На пръв поглед не е много логично,но аз го отдавам на по ниската скорост и съответно обороти.
                        Вероятно трябва да се кара за икономия със 100 или 110 /около 2500 об/ за по нисък разход.

                        Иначе трябва да се има предвид ,че с тези гуми километрите ,които показва километража са около 10% по-малко или вместо 15 ми гори 13,5 ,което е задоволително .
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #72
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Първоначално публикуван от veni0007 Преглед на мнение
                          Харесал съм си такава машинка. 2,4 бензин 2009 година. Та въпроса ми е кое е по добре да сложа колеги Газ или Метан? Моля за съдействие. Плюсове и минуси. Ще се кара най вече по асфалт за черното ми стига атв-то Минимум 50 километра на ден.
                          Това за метана сериозно ли?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #73
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            Отзиви няма,вчера го сложих/маслото/ .Според мен трябва да се улучи точното масло,затова ще си споделяме отзиви.Когато я купувах тракането при студен старт го нямаше,иначе нямаше да я купя
                            На СЗ бях с "кемпера" ,не видя ли във Фейса,а Ивайло Скорпиона ме возеше с Тойотата

                            Иначе ГИ сложих още преди да я регистрирам,Тамона изпарител с някакви италиански дюзи и комп,забравил съм ги,надявам се скоро да не си ги припомням

                            Лятото смених компресора на климатика,че много виеше,намерих нов за 200 лв,ръчни хъбове ,гуми 245/70/16 .

                            При разхода забелязах ,че ако карам със 130-140 и клима веднъж ми отиде на 19/100.
                            Сега вече карам с не повече от 120 и без клима ми дава около 15/100.
                            Забелязях обаче,че като карам помагистрала /вече със 120 км/ч/ ми гори 15/100 ,а когато карам по балкански пътища ми гори даже и под 13.
                            На пръв поглед не е много логично,но аз го отдавам на по ниската скорост и съответно обороти.
                            Вероятно трябва да се кара за икономия със 100 или 110 /около 2500 об/ за по нисък разход.

                            Иначе трябва да се има предвид ,че с тези гуми километрите ,които показва километража са около 10% по-малко или вместо 15 ми гори 13,5 ,което е задоволително .
                            Същите наблюдения за разхода и поведението му имам и аз!

                            Аз да питам пак - някой ще каже ли трик с който да извадя дясната полуоска от диференциала. Приемам и предложения някой да свърши тази работа срещу заплащане? Става въпрос да се извади полуоската, да се смени семерингата и да сглоби обратно.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #74
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              И при мен на старата витара по магистралата лапа доста .
                              За предния диф мога да те пратя в един сервиз, където правиха една, ако не ти се занимава, могат и втулка да ти сложат .
                              Ако ти се занимава ще ти съдействам, вероятно ще се строши зегерката при ваденето .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #75
                                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Втулка си направих, даже 2. Вече ще стане една година как ги возя в жабката.
                                През това време правих и 2 опита да извадя полуоската, ама неуспешни. Хвана ме нервата и съм го зарязал така. Като се строши зегерката К'О правим? Отваряме диференциал, търсим я, после търсим такава зегерка и затваряме и стискаме палци... казах и че ме хваща нервата
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X