Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    @Stojan_defender-a
    Колега, не ме разбирайте погрешно.Естествено, че става дума за така наречения сиромашки лифт, то в специализираните китовете за лифт си има всичко!Казвам, че няма яснота с идеята, че аз не съм специалист и приемам написаното в темата за "чиста монета" и примерно ще отида да купя амортисьори за Самара, а ако не станат - няма какво да ги правя.Освен това ще платя на някой майстор да ми монтира лифта тъй като автомонтьорските ми познания са на средно ниво и той като му занеса частите ще почне - то така не се прави! аз казах ли ти , че не може и т.н.Освен това повечето теми са за къса база, а само Вашата и още 1-2 визират ДБ.Ще продължавам да чета с интерес.
    Руен Хаджиниколов

    Коментар


    • #47
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Наистина в темата не съм дал пълни обяснения, а само обърнах внимание на по-специфичните детайли. Другото е описвано в няколко теми на форума.
      Действай така:
      1. Намери колегата travelling от форума. Той изработва подложки и всички други необходими компоненти за лифта.
      2. Потърси си пружини за отзад(предни вартбург), ако не останеш на вариант с подложки. Също така и амортисьори(Опел Астра или Омега - около 60см разгънати)
      3. Намери си майстор, който ще прояви разбиране и мисли с главата си.
      4. Препоръчвам ти да продължиш с четенето, за да си наясно поне най-общо с нещата. Все пак тази кола я караш ти

      ЕДИТ: Чети тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F2%E0%F0%E0 и тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...E8%F2%E0%F0%E0 Може да ползваш и телефона от подписа.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • #48
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Пружините от Вартбург трябва да са дълги около 42-43 см./да не ти продадат от друг автомобил/. Аз съм с амортисьори Каяба от Опел Астра във фирма "Косер" са с каталожен номер №343047 - дълги са точно 60см. Трябва да смениш всички маншони, аз ползвах на фирмо Вюрт те са два модела и са универсални вземи от по- малките, другото е от колегата travelling с доставка по Еконт. Аз имах проблем с предната стабилизираща щанга и я махнах! Цялата манипулация трая около 3-4 часа труд - аз и един майстор и две бири!

        Коментар


        • #49
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          @mitcoo,
          Колега този № на Каяба и за къса и за дълга база ли става?
          Вече съм взел пружини и чакам един стругар да ми остърже подложките от темата на Славин.
          Руен Хаджиниколов

          Коментар


          • #50
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Подложките от темата на Славин са за старата витара. В тази тема пишем за Гранд витара.
            Някои от подложките са същите, друга са с различни размери, а трети изобщо не са ти необходими.
            Ако искаш ми звънни на телефона от подписа, че като гледам с писане само повече се объркваш!
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #51
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Първоначално публикуван от Ruen Преглед на мнение
              @mitcoo,
              Колега този № на Каяба и за къса и за дълга база ли става?
              Вече съм взел пружини и чакам един стругар да ми остърже подложките от темата на Славин.
              По добре не си прави експерименти, а заложи на изпитаното - поръчай си нещата от колегата travelling не са непосилна сума. Относно амортисьорите, аз съм с дълга база, но мисля че стават и за къса за по сигурно нека се включат колегите с такива ГВ!

              Коментар


              • #52
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Ако човека си има евтин стругар и безплатен материал няма смисъл. Амортисьорите стават и за двете бази .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #53
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  В тази връзка да напомня, че приемам идеи за по-яки задни амортисьори. Ориентировъчни размери са: 30-34см сгънат, 58 или повече разгънат. Закрепването да е шпилка(горе) и ухо(долу). Може и насока към някакви каталози с размери на амортисьорите за различни марки и модели.
                  Здравей,

                  аз на моята витара отзад съм с пружини от вартбург, без подложки и предни амортисьори от гранд чероки 2000 - 2005, които са по-дълги с около 5-7 см. Имах стари такива, в добро състояние и в момента ми харесва как вози. В завойте си е стабилна. По черно също вози добре. При повече товар обаче отзад "кляка" но това го отдавам на пружините. От самара дали са по-твърди?
                  http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Амортисьорите са си едни и същи за къса и за дълга какви поръчки какви чудеса сваляш една предна пружина прави ти стругара по тях по една подложка 3,5см. от по дебел шестограм 6 удължения по 5см.за предните амортисьори и предницата е готова за отзад самарови задни(варбургови) пружини и 1.5см удължение на щангата това е с нови задни пружини и нови амове опелови стругар без труд е 180лв.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Напоследък много ангажименти и хич не остава време да си движа проектите, които съм подхванал...
                      Все пак завърших един от тях и резултат(без да се хваля ) е много добър! Изработих си пълен комплект защити и след това ги поцинковах.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3249.JPG
Прегледи:2
Размер:106.0 КБ
ID:5578478

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3259.JPG
Прегледи:2
Размер:130.9 КБ
ID:5578479

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3281.JPG
Прегледи:1
Размер:146.7 КБ
ID:5578480
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • #56
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Супер са !

                        Коментар


                        • #57
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Станали са перфектни, браво !!
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #58
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Браво Стояне! Супер са станали! Очакваме следващи проекти
                            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                            Коментар


                            • #59
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Стоян,миналата седмица те видях на цариградско,добре стои на пътя
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Ако си някъде в района, ако искаш някоя обедна почивка може да направим мохабетче

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Стоян,миналата седмица те видях на цариградско,добре стои на пътя
                                Може още малко по-добре, но е в процес още....
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X