Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Я малко да повдигна темата

    Ами карма си я витарката. В последно време почти нищо не съм барал и все пак какво съм свиршил:
    - преди месец смених масла и филтри. Досега около 40 хил. км все StatOil 5w30 сипвах, но реших да го сменя и заложих на друго нискобюджетно - EuroLube 5w30 от AutoGrand. Разлика не откривам. Всичко масла и филтри (всички по колата) бяха малко под 100 лв. Последните 30 хил км, много рядко (но все пак се случва) на студен мотор трака повдигач, който след 20-60 сек млъква. И това се случва веднъж в месеца примерно.
    - като монтирах газовата (назад в темата) подробно описах направата на бензинов резервоар и монтаж на газовата бутилка отдолу. Е наложи се малка корекция - "газаджийските" шини изгниха и едната се скъса. Взех крайни мерки - отрязах си две ивици неръждавейка 0,8 mm и ги подмених. Не очаквам същият проблем този век. Единият маркуч на бензина се беше нацепил от старост. Подмених ги всичките. Явно предлаганите на пазара не са хич качествени.....
    - не помня дали писах, но пролетта ли беше, миналата есен ли беше, смених и всички кормиллни накрайници. Части около 80 лв по спомен. Труд - една вечер след работа. За сега карат - всичките (4 броя) са различни марки и ще пиша кой и кога ще се предаде.

    Еми това е. Чакам свободно време и ще си правя метални брони.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      ....................Еми това е. Чакам свободно време и ще си правя метални брони.
      И да се постараеш, защитите са идеални, броните да са уникални
      Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
      Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Е това с металните брони го чакам и аз! Да запазиш и споделиш чертежите

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Абе и аз това чакам, да видим кой ще дочака първи

          Да ви покажа последно какъв резеровар спретнах за една V6-ца. Карала се яко хард и оригиналния не издържал на боя отдолу :O Новият ще седи в багажника.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171208_170602.jpg
Прегледи:1
Размер:253.4 КБ
ID:5775607
          Прикачени файлове
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            Абе и аз това чакам, да видим кой ще дочака първи
            Абе ти работи по въпроса, пък ша видим....
            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
            .................
            Да ви покажа последно какъв резеровар спретнах за една V6-ца. Карала се яко хард и оригиналния не издържал на боя отдолу :O Новият ще седи в багажника.
            Това с резервоара е супер, ама я кажете как се решава въпроса с гредата която държи раздатката, още малко бой и ще даде фира ?
            Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
            Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Със цялостни защити - става като шейна
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                Със цялостни защити - става като шейна
                А дали нямаш още един комплект за продан?
                Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Мога да направя. Звънни.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    Със цялостни защити - става като шейна
                    Сложил съм от твоите, много са добри, но въпреки това остава около 20 см от гредата незащитена и естествено ударите са точно там
                    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Първоначално публикуван от chavdi Преглед на мнение
                      Сложил съм от твоите, много са добри, но въпреки това остава около 20 см отгрдата незащитена и естествено ударите са точно там
                      Така е, има една част към рамата непокрита, но аз не съм имал проблем. Последното тази средната я изкривих при едно подскачане и лягане на корем, но си я върнах в правилната форма сега при смяната на маслото - на две трупчета я качих и сгазих с предницата.
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                        Еми това е. Чакам свободно време и ще си правя метални брони.
                        Измислил ли си как ще стане врътката със задните светлини? Те половината са на бронята...
                        Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Мислил съм го повърхностно само т.е. не задълбочено:
                          ИЛИ ще кача всички светлини горе (има такива варианти из нета)
                          ИЛИ ще вградя светлини в бронята (дали оригиналните, дали някакви други - всичко според дизайна). Като под някакви "други" разбирам задни от Диско 1, че са с "прав дизайн" и много евтини
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            По празниците счупих предна дясна пружина, последната най-долна витка. Прибрах си се на ход (към 300-400км) придружаван от яко скрибуцане на всяка неравност.
                            Трябва да сменя 2-те пружини, възнамерявам да използвма случая да сменя и амортисьорите.
                            Въпросът е какво да купя? Мислех, че лесно ще избера, ама днес се ошашавих като проверих какво може да се купи :O

                            За амортисьори от 65лв/бр за Ашика, през Каяба за около 100 и до Монро Адвнечър за около 150, та чак до 250-300 лв за тунинг марки като ТрейлМастър и АйрънМан
                            За пружини от 125лв/комплект Каяба, през 250лв +2" от англия до около 300-500лв за маркови тунингови.

                            Не съм стиснат човек, но се чудя коя е границата за разумно похарчените пари? Колата я ползвам градско и извънградско + напоследък все по-малко офроуд, изразяващ се в ходене на хижи, язовири и други такива. Т.е. спрях да правя с нея целенасочени офроуд разходки.

                            Кажете си мнението и опита, моля
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Aз имам същата питанка само че за задни, за момента съм се спрял на KYB GasAjust само че чета много противоречиви мнения навсякъде из форумите, та се чудя и аз какво да правя!?
                              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Златната среда...

                                Не случайно е формулиран израза, и е доказан много пъти.
                                Крайностите са за крайни решения. Най-евтиното, ако "ще го продаваш", най-скъпите са за маниашки изпълнения.

                                Аз съм се убедил много пъти в истинноста на израза "златна среда".
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X