Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    От нататък почва мятането на боб и леща, може датчик коляно, може кофти връзка по кабеляка, ако си с газ може да има лоша връзка към някой инжектор ....... пак казвам, осцилоскопа ще ти свърши много добра работа. Един прост опит обаче може и да ти реши проблема, имал съм такива случаи колкото искаш. Смъкни вратичката на жабката откачи си акумулатора, разкачи буксите на компютъра си и ги закачи отново, ако има подобрение, не е зле да ги понапръскаш с КОНТАКТЕН спрей (не WD40).
    Последно редактирано от alexdevil; 23-11-16, 13:32.
    Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Аз пък при мен на студен мотор като подадеш газ първо се зачудва и после се изфорсирва. Ама може и да си втълпявам!

      Всъщност подсетен от Антон и аз смених свещите с NGK, че не го бях правил никога Не усетих никаква промяна след това действие.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Не забравяйте, че тия гадове макар и стари компютрите им имат адаптивни стойности и в момента в който газовата почне да бърка някой дребен параметър веднага се отразява на бензин. Пресен пример на мойта бабалюга, оставих газовата да си направи сама настройката, след като покарах малко забелязах все пак намалена мощност при ниските обороти на газ и сравнително по-трудно палене сутрин, казвам сравнително, защото стартера въртеше секунда повече. Назобих газовата с малко нагоре, мощноста в ниските си дойде, паленето стана както преди да сложа гаС.
        Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Приятел мисли като теб. Съветва ме да рестартирам компа (да сваля акумулатора за повече време) и след това да поларам няколко дни само на бензин.

          Аз съм резервиран, но пък знаеш ли....
          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Покарай няколко дни на бензин и вероятно нещата ще си дойдат на място, гаСта е много изкушаваща имайки предвид апетита на този мотор и размера на резервоара ти , но просто понякога се налага да си свериш часовника, ако колата ти почне да се държи различно към по-добре отиди да ти пипнат газовата.
            Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Искаш да кажеш ,че газовия комп прави проблеми и на бензин ,така ли ?
              0887/400121 Антон Донев

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Не, иска да каже, че бензиновия комп има адаптивни функции т.е. по време на работа събира данни от датчици и на тяхна база променя режими към по-добро. Е да ама като си на газ данните са едни, на бензин други. С времето се пренастройва към работа на бензин и каот мине на газ нещо куца.
                Ама това
                ако колата ти почне да се държи различно към по-добре отиди да ти пипнат газовата.
                не го разбрах?
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Трябва да се пипне малко газовата, да се назоби или да се обедни, да се погледне налягане, дюзи или някаква елементарна настройка ...... абе профилактика, Бардолини и Романо принципно са газови уредби при които разликата между газ и бензин е едвам доловима и ако са поставени както трябва, настроени добре не би трябвало да ти бърка бензиновия компютър.
                  Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Аз карам с Бардолини (модела точно преди ОБД версията) и нямам оплаквания. Единствено при ниски температури (зимни) и студен старт има едно клатене на оборотите на празен ход, което изчезва с влузането в температурен режим. Пловдивските представители го мъчиха ама файда йок. Имам чувството че на газ върви една идея по-добре.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Това също е възможно. Пробвай преди да я загасиш вечерта два-три километра да минеш на безн и виж на другия ден как ще е. Не беше зле да си сложиш ОБД ама и така става.
                      Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Колеги от известно време наблюдавам следното нещо, сутрин при първо палене за деня не иска да запали от първия път. Или по-точно пали но трябва стартера да върти 5-6 секунди. Щом върна ключа, при подторно завъртане пали веднага, от там нататък при всяко следващо палене, пали веднага.
                        На следващата сутрин, или при първо палене за деня, пак същата работа, не пали веднага. Аз дори вече сутрин не се и мъча да я паля от раз.
                        Свещите са нови, акумулатора е на два месеца нов, филтри, всичко е сменено. Колата има ГИ но винаги пали на бензин, дайте идея каква може да е причината. Докато беше топло, подобен проблем не съм имал, дори не знам дали това е проблема, започна да го прави сега когато времето изстина и след смяната на стария акумулатор с нов.
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Прочети един пост над твоя, ако свърши работа си знаеш.
                          Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Вчера карах само на бензин, около 20км. и днес сутринта запали без проблем
                            SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Каква хубава комбинация от Гранд Витарки събрах днес след обяд в двора.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5735611

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5735612

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5735613
                              П.С. Честит първи сняг. Сега като ги снимам са един цвят .
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от ivan popov; 28-11-16, 19:26.
                              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Красив трибагреник, Ванка!
                                А за снега леко ви завиждам. Тая някаква надежда че и тук ще го видим, ама...
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X