Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

    Здравейте колеги , търсих из форума инфо , но никъде не можах да намеря сервиз в София , където мога да отида да ми проверят деференциала!
    Проблемът е , че баща ми я кара Витарата , и се оплаква , че след смяна на семерингите на задния диференциал , започнал да усеша разлика в шума на дифа , и особенно при по-голяма скорост , около 70-80км/ч.
    Моля ако някой знае къде може да го закара да го погледнат , той се съмнява че е пренатегната гайката , и затова се е получило така!

    Мерси
    Лек и успешен ден на всички

  • #2
    От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

    Не е регулиран правилно диференциала. В следствие на това е шума.
    Контактното петно не е каквото трябва - препоръчвам докато намерите кой да го оправи, максимално малко да карате витарката.
    Къде точно в София - някой местен колега да каже
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #3
      От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

      Колеги и аз го имам същия проблем
      SUZUKI "VITARA" , 1.6 ,къса база,BF Goodrich MUD, 31x10,5 R15
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

        ivan popov може да ви помогне

        Коментар


        • #5
          От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

          Благодаря много за отзивчивостта

          Писах ЛС на колегата , дано да може да помогне , ако някой знае и друг вариант , ще съм му благодарен!

          Коментар


          • #6
            От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

            Колеги правилният човек който може да ви помогне е Ясен . Сервиза му се намира на Околовръстното шосе до ИКЕА.

            Коментар


            • #7
              От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

              Другия вариант е отваряш и гледаш. Не е сложно, обаче иска спокойствие, внимание и малко обурудване. Някъде в Тойотаджийския раздел имаше една много хубава тема със снимки и обяснения по въпроса.
              Иначе Стоян е прав - докато не го оправите, не я юркайте, че ако е пренатегната или криво сглобена, главното предаване си заминава за норматив.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Вие деференциала , къде да го проверя? (Витара)

                А , къде са сменяни семерингите ? А , дали не е "изпуснат" вече самият диф. ? Дай тел. или ми звънни , че с тези лични е много бавно.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                  И аз имам някакво виене откъм скоростната кутия. Не знам дали е дифа или скоростната кутия. Препоръчайте моля сервиз във Варна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                    Най-простия тест: дифа вие винаги, като виенето може да усилва или намаля според скоростта на движениое, скоростната обикновено вие само на 1 или 2 скорости. Последното не е задължително, но за първа ориентация обикновено помага.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                      При мен се "виенето" се усеща в купето при над 2000 об./мин обозримо. Като натисна съединителя звука изчезва. Затова си мисля, че е нещо по скоростната кутия или съединителя. Освен това ми направи впечатление, когато мърдам на ръка предния кардан, предните гуми веднага започват да се въртят. Когато завъртя обаче задния кардан прави половин оборот преди да задвижи задните гуми, дефакто има свободен ход. В движение ако не превключвам плавно скоростите, това се усеща като все едно някой "бутва" колата отзад. Дължи се точно на този свободен ход. Това нормално ли е? Препоръчайте някой сервиз във Варна моля.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                        За сервиз - Варненци да кажат.
                        Половин оборот е доста над нормалното. При това положение би трябвало осезаемо да ти притропва при слизане от гърбици примерно. Моята беше така, оказа се зверски луфт пньон/корона, но не виеше. За всеки случай се подготви за по-тежка диагноза, пък каквото излезе
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                          Първоначално публикуван от ogrigorov Преглед на мнение
                          И аз имам някакво виене откъм скоростната кутия. Не знам дали е дифа или скоростната кутия. Препоръчайте моля сервиз във Варна.
                          Ако искаш обади се мога да го погледна
                          Suzuki Samurai 420i

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                            http://reduktor.nsk.ru/professionaln...-vaz-niva/gul/ Ако малко вдявате от руския,тук има елементарно обяснение за почти всички шумове издавани от дифа с обяснение за причинителя.Като локализирате проблема ще знаете какво трябва да се ремонтира.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вие деференциалът , къде да го проверя? (Витара)

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Най-простия тест: дифа вие винаги, като виенето може да усилва или намаля според скоростта на движениое, скоростната обикновено вие само на 1 или 2 скорости. Последното не е задължително, но за първа ориентация обикновено помага.

                              Моята на 4и 5 вие .
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X