Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките на витарника ми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачките на витарника ми

    Смених задни накладки, но колкото и да натягам жилата няма и няма ръчна,а след мандахерцане по разни екстреми педала потъва и трябва да помпя с педала(без да обезвъздушавам) за да се възтанови систематаPS Потъването на педала не е системно но е задължително след екстремни качвания или ???Задните барабани нямат ръб и вид на износени,дисковете също
    За чужой счет пьют даже трезвеники и язвеники
    Мирослав Христов 0888310959

  • #2
    От: Проблем със спирачките на витаника ми

    Опъни ръчната спирачка /тя и без това не държи/ и покарай така по екстремите за да видиш дали има разлика в положението на спирачния педал.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачките на витаника ми

      Първоначално публикуван от donmiron65 Преглед на мнение
      Смених задни накладки, но колкото и да натягам жилата няма и няма ръчна,а след мандахерцане по разни екстреми педала потъва и трябва да помпя с педала(без да обезвъздушавам) за да се възтанови систематаPS Потъването на педала не е системно но е задължително след екстремни качвания или ???Задните барабани нямат ръб и вид на износени,дисковете също
      Нагласихте ли луфтовете на накладките? Ако не сте - няма да видиш ръчна, щото автоматичното може и да не работи.
      За потъването на педала, особено като е предимно след изкачване, бих се загледал по-внимателно в регулатора на задния мост.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачките на витаника ми

        Предполагам Витарите са като повечето автомобили с барабанни спирачки отзад, а именно имат един леко сложен механизъм със самуреголиращо се устройство. Почти винаги въпросното устройство раъждясва и неможе да се движи, а неговата роля е да избутва накладките максимално близко до барабана. Разглоби пак и свали въпросното устройство - стои срещопуложно на пружината за накладките и има 2 процепа в края. Ако успееш го раздвижи с ВД-40 + клещи много мамата. Имай предвид, че от ляво и от дясно резбите са различни

        Поздрави !
        - ако не откриеш проблема с потъването на педала по съветите на колегите, провери, дали нямаш луфт в някоя главина, най-вече отпред

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачките на витаника ми

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          Предполагам Витарите са като повечето автомобили с барабанни спирачки отзад, а именно имат един леко сложен механизъм със самуреголиращо се устройство. Почти винаги въпросното устройство раъждясва и неможе да се движи, а неговата роля е да избутва накладките максимално близко до барабана. Разглоби пак и свали въпросното устройство - стои срещопуложно на пружината за накладките и има 2 процепа в края. Ако успееш го раздвижи с ВД-40 + клещи много мамата. Имай предвид, че от ляво и от дясно резбите са различни

          Поздрави !
          - ако не откриеш проблема с потъването на педала по съветите на колегите, провери, дали нямаш луфт в някоя главина, най-вече отпред
          +69
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачките на витаника ми

            Имам питане за предните дискове колко е мин. дебилина о
            За чужой счет пьют даже трезвеники и язвеники
            Мирослав Христов 0888310959

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачките на витаника ми

              8мм без вентилация, 15мм със. Не знам дали за испанките и американките е същото.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със спирачките на витаника ми

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                8мм без вентилация, 15мм със. Не знам дали за испанките и американките е същото.
                на 15мм.вентилиран е отдавна за боклука при 24мм нов

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със спирачките на витаника ми

                  Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                  на 15мм.вентилиран е отдавна за боклука при 24мм нов
                  Не споря, но това пише в Аутодата-та.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със спирачките на витарника ми

                    Витарата я правя аз.Проблема е че нямам обяснение защо няма ръчна -накладките са нови,жилата се движат ,механизъма за регулиране си работи и колкото и да натягам пак няма ръчна само се опъват жилата и се намаля хода .Ако някой знае и колко трябва да са дебели нови накладки задните да каже че имам съмнение че тези не са достатъчно дебели .
                    Suzuki Samurai 420i

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със спирачките на витарника ми

                      Накладките трябва да са съвсем на вестник, за да не спира от тях. Или не си нагласил някое желязо на мястото му (сори, ама не помня вече можеше ли да се обръща или не на Витарата), или не натягаш където трябва. Просто за експеримента, развивал ли си онова с храповика, дето е между челюстите, да видиш до къде обира на макс? Ясно, че не е идейно да го полуваш така, просто за пробата.
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със спирачките на витарника ми

                        Възможно е проблема да ти идва от износени барабани.
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със спирачките на витарника ми

                          Проблема е открит накладките бяха различни от тези които трябва да са монтирани ,след като ги сравних с други видях че почти всеки отвор се разминава .Та вече има спирачки има и ръчна спирачка.
                          Suzuki Samurai 420i

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X