Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифт и за моята Grand Vitara!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лифт и за моята Grand Vitara!

    При определяне на разхода, отчете ли разликата в показанието за изминатите километри заради различния размер на гумите?
    Ако си бил с 195/80/15, а сега си с 235/70/16 разликата в диаметрита (на хартия) е 693 към 735мм.

    Коментар


    • #17
      От: Лифт и за моята Grand Vitara!

      Първоначално публикуван от DinoZavrov Преглед на мнение
      При определяне на разхода, отчете ли разликата в показанието за изминатите километри заради различния размер на гумите?
      Ако си бил с 195/80/15, а сега си с 235/70/16 разликата в диаметрита (на хартия) е 693 към 735мм.
      Освен това са и по тежички така ,че нормално да се покачи малко разхода,най добре да се засече едно и също разстояние със старите и нови гуми с какво кол-во гориво се изминават

      Коментар


      • #18
        От: Лифт и за моята Grand Vitara!

        Разликата в показанието за изминатите км.,произхождаща от различния диаметър на гумите е несъществена!Гумите наистина са по-тежки и колата по-трудно ги развърта,но разхода ми извън града се качи с 4 литра,на моето каране.Сега май даже извънградския разход ми е по-голям отколкото в града.Предните гуми бяха с размер 215/60/16.Иван Попов ако чете темата,може и той да каже нещо по въпроса,той си сложи на неговата Витара още по-големи от моите,но си мълчи за разхода

        Коментар


        • #19
          От: Лифт и за моята Grand Vitara!

          Потвърждавам и аз съм с BFG AT 235/70/16 и разгода ми при висока скорост е толкова, при 80-100 е под 12 .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Лифт и за моята Grand Vitara!

            zillius, с кой мотор си(губи ми се в момента какво си писал) - 4ри цилиндровия ли? По принцип 130-140 си е висока скорост за витарата и е нормално да гори повече! На какви обороти си при такава скорост?

            Вече като си я покарал повечко след лифта какво ти е мнението за нивовите пружини? Адекватно ли се държат?
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #21
              От: Лифт и за моята Grand Vitara!

              Нямям оплаквания от нивовите пружини,добре се държат и ходовете ми отзад са доста добри.Имах възможност да ги тествам на една разходка.Иначе мотора ми е V6 2,5.При 130 км. съм на около 3400 ,а при 140 на около 3800-3900 оборота.

              Коментар


              • #22
                От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                При 120 км/час 11 газ, гуми 235-85-16 Витра ДБ 94 год, мотор 2,0 115к.с от ауди.

                Коментар


                • #23
                  От: Лифт и за моята Grand Vitara!

                  Мислил ли си за смяна на диф-овете? Твоята,с какви числа е?Аз на моята Витара имах проблем с големите гуми - нямаше къде да карам на 5-та,докато не смених дифовете,а сега вече всичко си е на мястото.И аз мисля да взимам Гранд 2.5 ,но определено след като покарах няколко такива -не съм впечатлен от вървенето му!Това го отдавам отново на заводски заложени грешни числа на диф-овете ,но не знам за Гранд Витарите дали има приемлив вариант за промяна?
                  Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X