Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара с масло М10Д.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Витара с масло М10Д.

    И какво му е на маслото в края на краищата?Каква е разликата с М8Д и Диона ?В 10Д-то ли е,във възрастта на тубата или в производителя?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Витара с масло М10Д.

      Всички моторни масла стареят от досега с кислорода във въздуха. Затова и се препоръчва маслото в двигателя да се сменя всяка година, даже и да не са изминати моточасовете предвидени за нормалната му работа.
      Та ако имате някакво старо, останало от баща ви, от бай Тошово време-не го наливайте в двигателя, то вече наистина не става.
      Иначе прясно масло, от запечатана опаковка-няма проблем.

      И пак казвам, че М10Д не може да се сравнява със съвременните масла по осигуряване на ресурс на двигателя. Т.е-ако имате нова кола, която смятатае да карате мнооого километри-слагайте съвременно, качествено масло.
      За которник с неизвестен произход, и намерение да се кара още няколко години-М10Д си е напълно приложимо.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #48
        От: Витара с масло М10Д.

        Съвсем нормално БАЗОВО масло почти без добавки. Не става за високооборотни и форсирани мотори, но за повечето от нашите трактори си става. Наистина трябва да се сменя доста по-често. Просто съм комуникирал с хора, работещи в лаборатория за ГСМ на голяма петролна компания.
        А това за соцбоклука, забраната му и техническата култура на писателите, за които витарата е връхта на високите технологии и че маслото и трябва да се купува само от МОЛа, няма как да коментирам. Със сигурност не е изплюла лагерите заради М10Д.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Витара с масло М10Д.

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          И на мен са ми странни табиетите на много хора. Коли на по 20 години, струващи 1000лв има-нема , ги черпават със супер дупер ултра фул синтетика... Мах...
          И не знам, аз ли нещо се бъркам, или пълна синтетика се слага на нови коли. С остаряването, се преминава към полу и минерални.
          Всичко зависи от условията на използване. Правя преходи по над 5000 км с близо 20 годишна кола в абсолютно изправно състояние и разбира се е с много хубаво масло.

          Коментар


          • #50
            От: Витара с масло М10Д.

            TigerHunter
            И аз карам мойто пежо 406 2.0 HDI 2001 г вече само с пълна синтетика С него колата работи по добре (по тихо) а и си заслужава щот не ми пипа грам масло
            Надявам се вече не сме странни

            Коментар


            • #51
              От: Витара с масло М10Д.

              Ами, М10Д....... Близо 8-9 000 километра, търка вече Нивата от аватара, само с М10Д, усеща се, че е едносезонно и М10Д, само зимата, докато разбие маслото............ Паленето е мудно.. До сега проблеми/ да чукна на дърво/ няма.... Грам масло, не е изгорил двигателя....
              Специално на Лада, 300 000 километра, само с М10Д и двигателя и светил... М10Д е пращано, за изследване в лабораторията в Женева/май, бях писал в една друга тема за М10Д, не си спомням точно града/ с други масла и е било класирано на 1во място, по време унуй....
              Така, че всеки си прави сметката... Едни купуват от 50 лева литъра и наливат в колите, други по-евтино и изпитано и те така...
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #52
                От: Витара с масло М10Д.

                Първоначално публикуван от Sasho69 Преглед на мнение
                TigerHunter
                И аз карам мойто пежо 406 2.0 HDI 2001 г вече само с пълна синтетика С него колата работи по добре (по тихо) а и си заслужава щот не ми пипа грам масло
                Надявам се вече не сме странни
                Едно е да наливаш качествено масло в съвременен, високотехнологичен HDI, имащ реални изисквания към ГСМ, съвсем друго е да го сипваш в полумъртъв по рождение нискотехнологичен такъв.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #53
                  От: Витара с масло М10Д.

                  Моят избор на масло е червена селения,така от доста години.Иначе Нивата е полумъртва от 10г.
                  Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                  Коментар


                  • #54
                    От: Витара с масло М10Д.

                    Пичове, що будалеете?
                    М10Д даже и Москвича си не слагах навремето. За по-съвременен двигател, хеле пък японски ... това е убийство на мотора. А дали колата е за 1000 лева или за 50000, няма никакво значение.
                    има една стара приказка: икономията на дребно води до мизерия. Вие ако искайте и Негрол слагайте, ваша си работа.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #55
                      От: Витара с масло М10Д.

                      Айде стига бе, дайте да видим на кой двигателя му се счупи от M10Д-то. Аз точно на мотор от витара доливам такова щото си харчи, и няма проблем. Да го имам у високотехнологичния двигател. Чупенето на мотора е много по вероятно да стане от малко количество на маслото, ниско налягане, каране по 50000 км с едно масло и т.н. Въпреки че едно време имах една 124-ка дизел и може би към 50000 км не и бях сменял маслото, само доливане и то от най-евтините съществуващи и налягането така и не падна за тези км. Незнам вие на тези витари по колко им въртите, но на горските ми джипове ще се радвам ако въобще навъртя 10000 км в годината и то на 3 те общо. А дали ще слага някой масло за 10 или за 50 лв си е негов избор, въпроса е струва ли си. На HDi то и аз слагам по хубаво масло, но там си има изисквания и мотора наистина може да се нарече по-високотехнологичен, ама на джип на 20 и кусур години да му се вталявам при положение, че и евтиното ще свърши работа та ако не и по добра при по-честата смяна, няма как да стане.
                      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                      http://www.facebook.com/JeepBG
                      LZ1GGC

                      Коментар


                      • #56
                        От: Витара с масло М10Д.

                        За витара умните хора са написали - масла SG, SH или SJ по API(American Petroleum Institute), като съответно се покриват и от по-новите класове. Вискозитет според климатичните условия.
                        За това м10д в нета намирам инфо за SC, ако наистина е така - не става!
                        Всеки е свободен да налива каквото си иска в собствените си коли. Ако ще най-скъпото, ако ще и нищо да не сипва....
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #57
                          От: Витара с масло М10Д.

                          Първоначално публикуван от gogosi Преглед на мнение
                          Айде стига бе, дайте да видим на кой двигателя му се счупи от M10Д-то. Аз точно на мотор от витара доливам такова щото си харчи, и няма проблем...
                          A, не. харчи, щото доливаш с боклуци. Проверено на собствен гръб.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Витара с масло М10Д.

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Голямата разлика между добрите и по-калпавите масла за обикновен ненатоварен двигател на лека кола е в това, че с по-хубаво масло ще се наложи да правиш основен ремонт след примерно 200 000. С по-калпавите(М10Д)-след 100 000. Цифрите са примерни.

                            Та ако не смятате да карате двигателите си по още 100-200 000 км-спокойно може да слагате евтините масла.

                            Натоварените двигатели работещи на високи обороти(например спортните) са съвсем друго нещо. Там и "добро" масло да сложиш, пак може да има ядове.
                            С М10Д 100 000 +/- 10 - добре, няма такова убий Боже,
                            Слагай М10Д и на Нисана, знаем, че не си гъзар, още един ремонт - бълха те ухапала.
                            Пари за джип имаш, за 5 литра читаво масло на 12-14 000 км. нямаш - нищо ново под слънцето:
                            "-Евтини на триците, скъпи на брашното."
                            Последно редактирано от maxxx; 20-03-13, 18:00.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Витара с масло М10Д.

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Ами, М10Д....... Близо 8-9 000 километра, търка вече Нивата от аватара, само с М10Д, усеща се, че е едносезонно и М10Д, само зимата, докато разбие маслото............ Паленето е мудно.. До сега проблеми/ да чукна на дърво/ няма.... Грам масло, не е изгорил двигателя....
                              Специално на Лада, 300 000 километра, само с М10Д и двигателя и светил... М10Д е пращано, за изследване в лабораторията в Женева/май, бях писал в една друга тема за М10Д, не си спомням точно града/ с други масла и е било класирано на 1во място, по време унуй....
                              Така, че всеки си прави сметката... Едни купуват от 50 лева литъра и наливат в колите, други по-евтино и изпитано и те така...
                              Бобчо, Земи се у ръце - я раздуй по кое време е било шампион тая боза, явно батковците с маслата ич не им е ясна материята от мнооооооого години.
                              Кой умник те светна с тази партенка да се излагаш доста кофти?
                              Ефтино и изпитано - къртиш мифки и лепиш плочки днес.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Витара с масло М10Д.

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Големи капацитети се извъдихте, а нещо в лъскава опаковка от майната си сте съгласни да наливате, нищо, че е по 15 лв. литъра и не знаете какво е.
                                Как отричате така категорично нещо без грам обосновка?
                                Стига сте робували на предразсъдъци.
                                "Valvoline" 5 литра е 40-на лева, къде ги видя 15 лева литъра не знам, не пиша откъде да не става реклама, но говоря за магазин който е верига, продава и всякакви части, много голям.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X