Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

    Здравейте, и аз съм вече собственик на ГРАНД ВИТАРА, 2.0TD 1999г. и бивш собственик на Паджеро 2.5TDI 1997г. Още в началото се сблъсках с проблем съединителя на ГРАНД ВИТАРАТА отделя много ниско и това изисква сериозно усилие при натискане на педала, като е студена при отпускане на съединителя се осеща леко притирисане, като се покара малко вече няма притрисане, но все още отделя ниско и педала иска усилие. Моля за помощ- доколкото знам при износен съединител той започва да отделя по-високо, когато сменяха масла, филтри и др. казах на майстора за проблема и той погледна двете помпи на съединителя, но само външно за течове и каза, че няма такива. Мисля си дали този проблем не е от притискателния диск или евентуално смяна на течност и разглобяване и почистване на двете помпи или нещо друго????????

  • #2
    От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

    Обикновено е проблем с помпите когато "отделя ниско", дори да не се вижда теч, може да е необходимо почистване вътре, въобще профилактика. Не пречи да погледнеш и притискателния диск.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

      Натискаш педала на съединителя, включваш на първа и при работещ двигател държиш една две минути.Ако се опитва да тръгне-гумички на помпата(тя е една-горе). Другото(долу) е цилиндър. Може да е и по елементарно-педала на съединителя да е по нисък от този на спирачката и тогава хода е малък(дебита е малък) и отделянето е малко. Просто се регулира педала.Притрисането най вероятно диафрагма.Ако не буксува- караш.С поздрав Борето Ако педала се натиска с усилие може да има засечка на диафрагмата(износено)Това се усеща доколкото имаш опит при загасен двигател.Натискаш педала-тежък е,ако олекне при някакво положение най вероятно диафрагмата.Ако педала все едно ти опира в пода на твърдо - тогава най вероятно клечката долу е по къса.И много , много не ме слушай аз съм любител

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

        Благодаря зя мненията колеги, усеща се точно това" педала все едно ти опира в пода на твърдо ", може би най-добре е първо да пробвам с оглед на педала на съединителя и евентуално регулиране, но не знам как се регулира, ще говоря с майстора и за сваляне на помпата и долния цилиндър за почистване и смяна на течност. В последствие ако проблема не се реши с тези манипулации, евентуално сваляне на съединител и оглед на притискателен диск и т.н. Само, че не разбрах какво е "диафрагма".

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

          Ламелите на притескателният диск са "диафрагма".демек нов.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

            ОК! стана ми ясно. Утре ще ходя при майстора, ще направим една проба, която ме посъветва колега от форума по телефона, евентуално ще огледаме педала на съединителя за реглаж, сваляне на помпата и т.н. След като имам резултат ще пиша!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

              Здравей колега кажи на майстора да погледне луфтовете по лостовата система на педала и обезвъздушаване нищо друго поздрави.
              878177589

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                Вчера ходих при майстор и стоях с него през цялото време. Първо отворихме казанчето за течноста, оказа се чиста с нормален цвят, след това прегледахме двете помпи за течове, но уви нямаха, после се захванахме с педала на съединителя, той го разглоби и изкара един държач , който е със шлици, прехвърли един шлиц , но педала се вдигна много високо и започна да отделя в крайно горно положение, затова аз го накарах да го върне както си беше. Общо взето два часа без никакъв резултат. Най вероятно ще се окаже нещо по притискателния диск.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                  Прочети последното изречение на #3 .Ако клечката долу е по къса буталцето опира в ограничителна зегерка на края на цилиндъра(за да не излезе буталцето).Така е при Волга ,Москвич, Уаз. Може и вилката(долу) да е огъната! На канал един натиска педала докато опре на твърдо , другия гледа долу цилиндърчето ,въпросното бутало докъде излиза , има ли зегерка и т.н.Ако има зегерка и буталото опира в нея удължете клечката малко така че при натиснат педал буталото да бъде на 4-5 мм. от зегерката.С поздрав Борето(нямам Гранд Витара)Имал съм 3 Трабанта, Москвич , 2 УАЗ , 2 Волги , Застава ГТ 55,Ауди 80, и сега се движа с едно буки-Сузуки.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4925.jpg
Прегледи:3
Размер:233.7 КБ
ID:5460125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4926.jpg
Прегледи:3
Размер:185.4 КБ
ID:5460126.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                    Тези с помпите много обичат да кривят вилката на съеденитела ,даже някой път я чупят........

                    пп Виж колко е луфта между долната помпа и вилката
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                      Тези с помпите много обичат да кривят вилката на съеденитела ,даже някой път я чупят........

                      пп Виж колко е луфта между долната помпа и вилката
                      Да. Понякога и една гайка 8 мм. като подложка на вилката върши чудеса . Това обаче за бензиновите , за дизела може и вътре да е проблема. На някои модели демфера е в маховика и съединителя е 1/2 от джипката .
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                        Всичко това, което ми пишете го приемам обаче аз не съм майстор и за това ходя при такъв, за което естествено си плащам, но явно трябва да потърся по компетентен. Тази събота и неделя навъртях около 500 километра, преди да тръгна изкарах стелката и я отрязох под педала на съединителя, горе долу се подобриха нещата с ниското отделяне, но педала продължава да си е много твърд също така ми направи впечатление, че когато превключа на по висока предавка без да съм стигнал необходимите обороти колата леко притриса, най вероятно е притискателния диск, но като го сменя проблема с твърдият педал ще си остане най вероятно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                          Ако смениш комплект съединител /както е редно/ лагер притискател и феродов и ако са качествени,педала ще стане мехлем
                          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                          0878739299

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                            Следващото, което ще направя е смяна на комплект съединител, но не знам кога точно. Имам и друг въпрос искам да сложа ролбар на гранд витарата, но втора употреба не съм срещнал да се продава, затова си мисля да ли няма да стане от витара?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем със съединител на Гранд Витара 2.0TD /нова придобивка/

                              Мисля,че е различно захващането,но не пречи да се преправи нещо.
                              "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
                              0878739299

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X