Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

    Витара 2.0 v6 1998.От известно време колата започна да прекъсва-едно внезапно пресецане,което понякога води до светване на лампата на двигателя и колата гасне.След това пали и може да се движи без проблем до следващото прекъсване.В сервиз се оказа,че една от веригите/най-голямата/е отпусната и обтегача не може да я опъне добре.Възможно ли е това да е причината?

  • #2
    От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

    За мене не е от веригата . Токов проблем.

    Коментар


    • #3
      От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

      Хубаво де, в този сервиз не знаят ли да четат грешки? На такъв двигател се почва оттам.
      И според мен е нещо по токовете.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

        Ами принципно може. Започва да лъже датчика и се определя погрешен ъгъл на запалване. И ако данните от датчика излязат извън зададените в компютъра граници компютърът си мисли че датчикът не работи и гаси двигателя. Също ако компютърът види че данните от датчика имат резки колебания също може да угаси двигателя.
        Конкретно при теб зависи как софтуера обработва тия две ситуации.

        Коментар


        • #5
          От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

          Според мен Не!
          Подобен проблем с Опелов двигател /GM/ беше по токовете!
          А по точно :е....ше се масата на Компютара!
          Какво ли не правиха и сменяваха, накрая се оказа някаква вътрешна маса на платката на самия компютър!
          Пуснаха и допълнителна външна маса и се оправи- казвам го само като идея и претърпяно,не е задължително да е и при теб същото!
          Но симптомите бяха абсолютно същите!
          / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

          Коментар


          • #6
            От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Хубаво де, в този сервиз не знаят ли да четат грешки? На такъв двигател се почва оттам.
            И според мен е нещо по токовете.
            И аз това помислих първо и я закарах на "жичкаджия".Първо бяха свещите-сменихме ги.После някаква букса на потенциометъра на дросувата клапа-изолираха я,а проблемът си остана.Закачаха,гледаха-всичко нормално.Също прави впечатление,че при първото завъртане пали,но оборотите са ниски и при опит за изфорсиране двигателят гасне.При второто завъртане вече няма проблем.

            Коментар


            • #7
              От: Възможно ли е от хлабава ангренажна верига,колата да прекъсва?Моля за съвет

              Първоначално публикуван от spartak1 Преглед на мнение
              И аз това помислих първо и я закарах на "жичкаджия".Първо бяха свещите-сменихме ги.После някаква букса на потенциометъра на дросувата клапа-изолираха я,а проблемът си остана.Закачаха,гледаха-всичко нормално.Също прави впечатление,че при първото завъртане пали,но оборотите са ниски и при опит за изфорсиране двигателят гасне.При второто завъртане вече няма проблем.
              Не е лошо и да споделиш от къде си. Проблема не е от веригите. Тези вериги не са от гума. При разтегнати вериги имаш тракане и шум , но не и гаснене. Предполагам нямаш газ , защото не споменаваш. Проблема е в лулите и може би и стъпковото моторче. Това при студен старт и ниските обороти е от бензиновата помпа. С годините и е паднало малко налягането , но не е фатално. При мен го прави също при минусови температури. Заработва неравномерно на три , четири цилиндъра и тресе. Гася я веднага и при повторно палене вече е ок. Ако си близо до или в С-я обади се да я оправим.
              0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X