Обява

Свий
Няма добавени обяви.

вьпрос относно предния мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • вьпрос относно предния мост

    здравейте колеги имам един проблем и мисля че тук ще намера отговор става въпрос за сузуки витара 1/6 8в 93г.сас автоматични хабове е но при използване на бавните или бързите след това ги изключа не се чува цькането което се чува от предния мос за исключено иначе си изключва благодаря предварително

  • #2
    От: вьпрос относно предният мос

    А какво е мос?
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: вьпрос относно предния мост

      Сигурно туй, дето слага препинателните знаци ...
      The Flat Earth Society has members all around the globe.

      Коментар


      • #4
        От: вьпрос относно предния мост

        Първоначално публикуван от ivailo90 Преглед на мнение
        здравейте колеги имам един проблем и мисля че тук ще намера отговор става въпрос за сузуки витара 1/6 8в 93г.сас автоматични хабове е но при използване на бавните или бързите след това ги изключа не се чува цькането което се чува от предния мос за исключено иначе си изключва благодаря предварително
        А след изключването на лоста на положение 4Н на 2Н ,даваш ли метър два назад ?
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • #5
          От: вьпрос относно предния мост

          Не съм автомонтьор, много работи не са ми ясни, но не е нужно да се заяждате, Кольо. Относно препинателните знаци - малко бързах и затова, liebherr4eto. А за отговора на jimito благодаря - да, връщам назад 1-2 метра, но не се чува цъкането, иначе си изключва.

          Коментар


          • #6
            От: вьпрос относно предния мост

            Колега, не че че се заяждам, но писането според официалния правопис освен самоуважение показва и уважение към събеседниците.
            Защо в първия си пост писа по един начин, а сега по съвсем друг?
            Значи може, но ако мине...

            На тераното изобщо не чувам никакво щракане или какъвто и да е шум показващ, че хъбовете са включени. Ако не съм сигурен-с леко "издивяване" се разбира на заден мост ли съм, или на двойно. Лампата на таблото показва единствено положението на лоста на раздатката. След лоста какво се случва-никой не знае.

            Пази се от недоизключване на някой хъб. Примерно-даваш назад за да изключат, но това е в завой, и едното колело минава по-малко разстояние от колкото е нужно за да изключи. И този хъб не изключва, а други я е изключил. Така по време на движение едната полуоска не се върти, а другата предава движението към диференциала. Тази разлика във въртенето се поема от диференциала, като планети и сателити се въртят постоянно, а те не са изчислени да работят постоянно. Само в завой, и за малко. През повечето време са почти неподвижни.
            Та ако единия хъб не изключи ще си съсипеш диференциала.

            Как да разбереш дали хъбовете изключват- когато би трябвало да са изключени вдигаш гумите една по една, и въртиш гумата. Гледаш дали полуоската се върти. Ако се върти-хъба не е изключил, И обратно.
            Става и по-лесно, но ти трябва втори човек. След като си ги изключил започваш да се движиш напред бавно, а другия гледа дали полуоските се въртят. Не би трябвало да се въртят.

            П.П. Намери си човек който да знае какво е полуоска, че има страшно много хора дето са чували думата, ама като ги питаш къде е полуоската и показват ауспуха...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: вьпрос относно предния мост

              Благодаря за изчерпателния отговор! Сега вече ми е ясно

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X