Обява

Свий
Няма добавени обяви.

огромен теч на масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • огромен теч на масло

    огромен теч на масло изведхъж тръгна от моята витарка.поглеждам от долу при запален двигател и яко цикане в района м/у картера и хидравличната помпа на волана.викам си край,гарнитура на картера.примирих се и започвам ремонта без много да ну мисля.за целта махам предния диф и смъквам картера,гарнитура цък,само силикон.естественно нова гарнитура,10.70 от еврото.сглобка и палене.същия проблем.оказа се че теча е малко по нагоре от картера по линия на гарнитурата на капака с маслената помпа, на около 5-6 см от картера.разглобяване нанново.гарнитурета за този капак естественно по поръчка,няма я в наличност-12лв.нов ангренаж че и него не бях сменял,оптяжна ролка,семерин на коляновия вал.сглобка и палене,същия проблем,че даже и май се увеличи.
    и сега вече не знам накъде.ако се окаже че маслената помпа е проблема,защото теча е огрмен,като от развита пробка от около 4мм.аз за сега си го обяснявам така:сигурно има пукнатина по капака и аз съм натегнал болтовете и тя се е увеличила и затова и теча се е увеличил.след малко ще правя нов оглед по прецизен и пак ще пиша.
    а м/у временно ако някой има идеи за проблема да сподели все пак де,няма да откажа съвети,и как върят цените на маслените помпи с капака втора употреба

  • #2
    От: огромен теч на масло

    както си и знаех.капака с маслената помпа който бях дал на момчето от тая фирма за изработване на гарниъурата,нямах време да отстрня старата гарнитура и когато ми го върнаха,новата гарнитура беше надяната на него.момчето ми го даде с уверението че го измил и почистил и аз си викам значи направо го слагам,ама "ядец".теча си стана още по голям заради остатъците от старата гарнитура.цялата тази хамалогия е в резултат на мойта наивна доверчивост заради която за трети път точа мацло,свалям картер,ангренажен ремък,алтернатор,всичко по три.ще ми е за урок,човек се учи докато е жив.вчера като запалих чак не можах да повярвам че повече не тече.много неща обаче понаучих стая тренировка,която направух за да свалям и скоростната куттия три-четири дена.единствения късмет който съм извадил е че теча е от предния капак,а не от задния че иначе трябваше да свалям и скоростна кутия,а аз си правя ремонта сам и без кана и гараж,в двора на трупчета само.
    това е,успех на всички ентусиасти))

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X