Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Задни амортисьори за повдигане на Гранд Витара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Задни амортисьори за повдигане на Гранд Витара!

    Здравейте колеги,мисля да повдигам моята джипка-Гранд Витара 2.5 2000г., и искам да си сложа отзад цели амове,а не подложки на амовете.Искам лифт максимум 2 инча,не ми трябва повече за моите цели.Бихте ли ми казали какви амове да си взема-марка,размер,вид.От София съм и ако някой знае магазин където мога да ги намеря ще съм много благодарен.Искам също да питам вие какво мислите относно задните пружини.Трябва ли да ги сменя с нови по-дълги или мога да мина и с подложки на пружините.Мерси за отговорите предварително!

  • #2
    От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

    Колега има доста теми за лифт на Витара поразрови се малко!Всичко си пише иска малко време и търсене!
    Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
    Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
    "Mud Angels" Stara Zagora

    Коментар


    • #3
      От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

      Колега всички теми за повдигане на Гранд Витара съм видял,но никъде не намерих инфо за това какви точно амове да си купя и от къде да ги намеря.Сигурно ми е убегнало от вниманието ,ти би ли ми пуснал линк ако имаш желание разбира се,където пише относно марката,вида и най-важното размера на амовете.Благодаря ти !

      Коментар


      • #4
        От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

        Разгледай тук , всички теми за Витарата..

        Коментар


        • #5
          От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

          Задължително си сложи цели пружини.Като сложиш подложки натягаш пружината и може да се счупи или да чука навивка във навивка успех.
          878177589

          Коментар


          • #6
            От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

            Първоначално публикуван от monio1 Преглед на мнение
            Задължително си сложи цели пружини.Като сложиш подложки натягаш пружината и може да се счупи или да чука навивка във навивка успех.
            Интересно твърдение.
            Може ли да разясниш малко?
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • #7
              От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

              Казано е от ясно по ясно.
              878177589

              Коментар


              • #8
                От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                Тази ГРАНД ВИТАРА като и се направи лифт ще и се сложат по големи гуми ще почне за се кара малко по екстремно та като сложиш подложка на пружините отзад ги натягаш допълнително и какво ще се случи с натегнатата пружина при едно влизане в по сериозна дупка ти кажи. А относно лифта на Витара смея да твърдя че имам познания защото всичко което прави ИВАН ПОПОВ го правим при мен в моят сервиз в САМОКОВ.
                878177589

                Коментар


                • #9
                  От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                  Първоначално публикуван от monio1 Преглед на мнение
                  Тази ГРАНД ВИТАРА като и се направи лифт ще и се сложат по големи гуми ще почне за се кара малко по екстремно та като сложиш подложка на пружините отзад ги натягаш допълнително и какво ще се случи с натегнатата пружина при едно влизане в по сериозна дупка ти кажи. А относно лифта на Витара смея да твърдя че имам познания защото всичко което прави ИВАН ПОПОВ го правим при мен в моят сервиз в САМОКОВ.
                  Привет(здравей) Мони....,крайно време беше и ти да почнеш да пишеш в този форум.. Надявам се и за напред да продължавате с Ванката да помагате на колегите във форума, с компетентните си мнения,дори и със труд..
                  SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                  Коментар


                  • #10
                    От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                    343047 е номера на газов Каяба от тази тема http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=149556 , става и за Витара и в двата случая се разпробива долното ухо на 12,5мм .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                      За подложките на пружините подкрепям Моньо-нали затова се прави повдигането-да има по-големи ходове на окачването. А с къси пружини ход нанайси...
                      Само не съм съгласен, че се натяга пружината-няма какво да я кара да стои стегната щом е сложен по-дълъг амортисьор. Ако е с къс амортисьор-да, ще е натегната, но при най-разтеглено положение. Иначе при нормално положение няма кое да я държи натегната.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                        Коле аз споделям опит това с подложките сме го пробвали около 2000 година.
                        878177589

                        Коментар


                        • #13
                          От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                          Убу де, не отричам, че сте строшили някоя друга пружина(то Иван го знам, че е талантлив в тази област), ама няма никаква логика пружината да е натегната ако амортисьора не я държи така. Просто все едно си преместил опората на пружината по-надолу, вследствие джипа се вдига нагоре. Естествено така амортисьора почти ще се разпъне докрай, ама докато не се разпъне и да опре-не може да се говори за натегната пружина. Може да е натегната повече, ако има повече тегло върху нея, ама и това го няма.

                          Абе няма значение-за да има добър ефект от повдигането трябва да се сложи дълга пружина и това е. Другото е самозалъгване, че правим нещо.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                            878177589

                            Коментар


                            • #15
                              От: Задни амортесьори за повдигане на Гранд Витара!

                              Наздраве и на теб
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X