Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Първоначално публикуван от SaTaNaTa_83_stz Преглед на мнение
    Аз мисля че с това яко стягане ще сменяш лагер ама ......

    Няма ,няма......
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
      Няма ,няма......
      Има, има. 14 кила на метър (по спомен) не са същото като "стягай, докато можеш"
      Питах, щото масово лагерите на Витарките или са с як луфт, или са стегнати на късане.
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
        Има, има. 14 кила на метър (по спомен) не са същото като "стягай, докато можеш"
        Питах, щото масово лагерите на Витарките или са с як луфт, или са стегнати на късане.
        Зависи колко можеш,можеш
        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
          Това е стар шенкел и всичко по него е скрап. Само за снимките го ползвах

          А медната втулка я вадих за да разбера как може да се замести с лагер обаче още не го схващам

          Бе не ме бива в техниката..
          После как я върна обратно и се замества с лагер, но трябва да се престърже най-вероятно, лично не смятам че е удачно, успех.

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            Направих си гарнитура за хъба от клингерит с дебелина 0.4мм. Удачно ли е или ще пречи? За какво е дупката дето е на 5 часа?



            От къде да намеря гумен пръстен за врътката на хъба? Този дето влиза в канала на снимката. Ходих по магазините но O-пръстените дето ми предлагат са дебели и не позволяват на чудото да влезе на място, камо ли да се завърти.

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              гарнитурата едва ли ще пречи, ама няма и да ти помогне. Ако О-пръстена е читав, ядове няма. Иначе О-пръстени на магазина колкото икаш. Търсиш магазин, в който продават семеринги и такива неща, специализиран. Ставаха стандартен размер и горе и долу, но нямам никакъв спомен какъв точно. предполагам, че и на магазин за авточасти ще ти намерят, но обикновено цената за такива дреболии е х5, че и х10 понякога.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Без гарнитура според мен,аз ползвах силикон ,почти прозрачен слой като го стегнеш да не изплюва на никъде.
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Значи гумения пръстен там е с квадратен профил и не намерих такъв. Но намерих малко по голям, кръгъл и пасна чудесно даже малко стяга. Вода няма как да влезе вече. Само отнесох хъба в магазина и те го напаснаха.

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Следващия ми проблем е ето тези семеринги. Мисля че те са ми правили мизерията с лагерите защото при мен не са си на мястото а се търкалят свободно около каретата . Другия проблем е че са твърди като камък. Абе трябват нови обаче с металната част не се продават никъде освен Миркат а там ми искат по 26 лева на парче, предплащане и чакане 2 седмици.

                    Дайте някакъв вариант.

                    Опитах да сваля семеринга от металната част но като че ли е излят върху него и няма сваляне

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Да допълня че върху него пише "NRD 48 70 9 17 SJ" а номера на частта в Миркат е 0928948004 което написано в интернет изкарва същото като на снимката но малко по чисто

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Честно казано, нямам спомен какви бяха на Витарата точно. Наскоро сменях такива уплътнения на Тойота, разглобяват се, в смисъл тенекията остава отделно. Наковах обикновени семеринги с прахозащита. По-добре оригинални, разбира се, ама нямаше.
                        преди да поръчваш в Миркат, виж в какво състояние са ти повърхностите, на които ляга това уплътнение. Май го писах вече
                        Ако са силно прецакани, вземи мерки, иначе и да ги смениш, ще се разкапят за норматив.
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                          Честно казано, нямам спомен какви бяха на Витарата точно. Наскоро сменях такива уплътнения на Тойота, разглобяват се, в смисъл тенекията остава отделно. Наковах обикновени семеринги с прахозащита. По-добре оригинални, разбира се, ама нямаше.
                          преди да поръчваш в Миркат, виж в какво състояние са ти повърхностите, на които ляга това уплътнение. Май го писах вече
                          Ако са силно прецакани, вземи мерки, иначе и да ги смениш, ще се разкапят за норматив.
                          Мерси. Ще ги нося в един магазин за семеринги тук да видя дали ще измислят нещо.

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Има ги по магазините за японски части, цената беше подобна, когато купувах моите. Няма да сгрешиш ако си вземеш от миркат, с други не си заслужава експеримента . Внимавай много при набиването, че аз прецаках един нов .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              За дупката на " 5 часа " - трябва в нея да има резба. Навиваш болт и го ползваш като скоба да извадиш капачката.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Изчистих въпросния семеринг и му смених пружинката. Друго не мога да направя. Дано не влиза вода че сложих нови лагери.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X