Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата взе да пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарата взе да пали трудно

    Здравеите колеги!Витарата е 1.6 8клапана 93г моно,има следния проблем които много дразни и ще съм много благодарен ако можем да го решим.Когато не е палена колата върти много докато запали,като запали, гасисш и пали на четвърт, но поседи ли 10-на минути пак върти много докато запали.Това го прави и на газ и на бензин.Като запали си върви добре и всичко си е нормално,само това палене първото е проблем.

  • #2
    От: Витарата взе да пали трудно

    Извади единия кабел на клапана дето пускаа газта. Покарай така малко само на бензин(е, бензина си е по-скъп, ама за диагностика се понася цената), да видим дали не е от опечени гумички на изпарителя.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Витарата взе да пали трудно

      Благодаря за съвета още сега ще го извадя кабела и ще пробвам,дано да е от това,че много дразни така.И междо другото имаш бира като минажаш покраи Лозенец на морето!!!

      Коментар


      • #4
        От: Витарата взе да пали трудно

        Има ли вече резултат от пробата?

        За бирата-благодаря, ама за едно писане във форума... То ако за всеки даден акъл(колко ли грешни...) имам по бира-ще имам да пия до края на 200 годишния си живот
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          Ами честно казано маи има някакъв ефект но не съм я карал много защото съм на работа и само я препалвам от време на време ,но днес ще я покарам,само не ми стана ясно защо като съм я пробвал само на бензин като ми е свършила газта пак палеше трудно а като откачих кабела е по добре?И сега в краина сметка ако се окаже че се е пооправила ще трябва да си сменя менбраните на газовото,нали така?Отивам да я карам и после ще пиша пак.

          И така,лоша работа не ще да се оправя пак същата работа,върти няколко пъти докато запали,даваите съвети.Сменил съм и дистрибуторната капачка,палец,свещи(само от църквата не съм пробвал),кабели,всички маркучи на вакумитеи два датчика дето има под термостата(единия зелен др.черен),смукача си работи,клапаните са регулирани и др сега не се сещам.Приемам всякакви съвети и предложения и ще ги пробвам докато не се оправи.
          Последно редактирано от CarTest™; 21-06-12, 15:45.

          Коментар


          • #6
            От: Витарата взе да пали трудно

            Ми не знам... Ама то така през нета не става диагностика. Иди в читав сервиз(демек в такъв в който знаят какво правят, а не само да прибират пари), да ти диагностицират проблема.
            Пробва ли да попиташ компютъра какво ще си признае? Ако е нещо по електрониката-може и да знае какво е повредено.
            Ако не знаеш как се прави самодиагностиката-кажи. И аз сега не се сещам, ама ще намерим къде беше обяснено...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Витарата взе да пали трудно

              Не съм пробвал самодиагностика,ама нз и как,ако има някои да обясни веднага ще пробвам.И според мен е проблема в някои датчик или нещо такова,ама като нз кои как да ги сменям наред?Чакам предложения и съвети ,пробвам веднага и пиша резултата.Поздрави.


              Модератор:
              Ако, продължавате с този правопис, това мнение ще Ви е последно!
              Моля, уважавайте четящите.
              Последно редактирано от CarTest™; 22-06-12, 12:47.

              Коментар


              • #8
                От: Витарата взе да пали трудно

                То май само аз и автора на темата пишем тук.
                И Румен...

                За да направиш самодиагностика трябва да сложиш някакъв бушон в гнездото за самодиагностика в таблото с бушоните. Даваш на контакт, и започваш да броиш миганията на лампата с двигателчето. Според броя мигания се гледа в таблица какво отчита. Само за сведение-код 12(едно мигане, малко пауза, и още две) означава,ч е всичко е в ред според компютъра на витарата.
                Виж какво ще покаже, кажи, па ще го мислим по-нататък.

                И верно за правописа, тук се пише грамотно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Витарата взе да пали трудно

                  Ако имаш такава букса до акумулатора - така се прави диагностика Натиснете снимката за да я уголемите

Име:diag.jpg
Прегледи:2
Размер:130.5 КБ
ID:5386070
                  т.е. както ти е казал Кольо
                  898450701

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витарата взе да пали трудно

                    И така.
                    Днес направих самодиагностика и показа код 12 , което означава че всичко е наред според компютъра,но мистерията с запалването си остава.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X