Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Станен шум при студено палене.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Станен шум при студено палене.

    Здравейте колеги.Отново ми се налага да се допитвам до вас.Проблема е следния-Витара V6 2000к.При първо палене,а по някога не само при първото се чува свирене като от ремък което продължава около 15-20секунди изглежда така сякаш двигателя не може да се стартира нормално, през което време перката на виското едва се върти.След като свиренето спре, перката се влючва по нормалния начин.Мисля си че може би е от виското,опитах да проверя дали работи нормално чрез метода с вестника при загрял двигател,не мога да я спра ,но не е нужно още много усилие,с ръка я спирам.Не знам къде да търся проблема,така че моля ако някой е имал същия или поне сходен проблем да ме насочи.И още една молба-ако някой колега от Бургас знае подходящ сервиз или монтьор да ми посочи данните им.Благодаря.

  • #2
    От: Станен шум при студено палене.

    Нали знаеш,че този двигател е с верига,а не с ремък,така че опитай да оптегнеш първо ремъка на виското,и евентуално ако пак има някакъв шум,няма да е лошо да се смени лагера на виското. Успех!
    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

    Коментар


    • #3
      От: Станен шум при студено палене.

      така че опитай да оптегнеш първо ремъка на виското


      Най лесният начин да разбереш дали са ремъци,е като ги залееш с обикновенна водичка докато се чува просвирването. Ако изчезне свиренето- имаш недообтегнат или спекъл се ремък.Успех!
      Последно редактирано от petomu; 16-04-12, 08:06.
      Suzuki Grand Vitara 2.0 TD 99г.
      Opel Corsa 1.7д 98г

      Коментар


      • #4
        От: Станен шум при студено палене.

        Провери двата ремъка и евентуално ги притегни!Поздрави!
        Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

        Коментар


        • #5
          От: Станен шум при студено палене.

          Мисля че не е от ремъците,изглеждат ми добре натегнати,а и ги тествах с вода както ми писа колегата.Прави го само при първо палене,при студен двигател.Просто нещо не позволява на перката да се завърти с нормални обороти,и всичко това около 15-20сек,след което всичко е окей.

          Коментар


          • #6
            От: Станен шум при студено палене.

            Първоначално публикуван от vadoiv Преглед на мнение
            Нали знаеш,че този двигател е с верига,а не с ремък,така че опитай да оптегнеш първо ремъка на виското,и евентуално ако пак има някакъв шум,няма да е лошо да се смени лагера на виското. Успех!
            Колегата го е написал !
            Лудак

            Коментар


            • #7
              От: Станен шум при студено палене.

              Добре,но ако е лагер не би ли трябвало да свири постоянно,а не само в началото.

              Коментар


              • #8
                От: Станен шум при студено палене.

                Да не те подвеждам,но при първоначално палене ,виското се върти известно време като "твърдо зацепено" и тогава лагера се натоварва най-много.След това течността(маслото) във виското се разнася(незнам точната дума) и перката "олеква",и тогава вече можеш да го спреш с вестник....Провери си и за всеки случай и ролките на пистовия ремък(на тях има възможност да се сменят само лагерчетата),също така виж дали е натегнат достатъчно от оптяжната ролка. Успех!
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #9
                  От: Станен шум при студено палене.

                  Точно това "твърдо зацепено " се губи при мен в първите 20сек при първо палене.След това всичко е наред,първо виското тръгва като твърдо зацепено,след което пеката"олеква".Ще проверя всичко което ми посочи,за ролките на пистовия ремък не се бях сетил изобщо.Благодаря за тази информация.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X