Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Самурай

    Здравейте колеги.От скоро съм собственик на Сузуки Самурай( Сантана)1.3 1298сс.Джипката е 98г.карборатор с автоматичен смукач.Установих,че коляновият вал има аксиален луфт около1мм.Имаше вибрации около85км/ч долу откъм маховика.Свалих картера и на първи цилиндър основния и биелния лагер-изглеждат добре-Въпросът ми е :къде се намират аксиалните полумесеци и какво трябва да се разглоби благодаря ви предварително.

  • #2
    От: Сузуки Самурай

    Ако не ме лъже паметта Самурая беше с пълноопорен колянов вал,т.е. двигателя му е с 5 основни лагера.
    Въпросните полумесеци ще ги търсиш като развиеш петата на 5-ти основен лагер.
    Хлабината,която описваш,ако действително е 1мм. е доста над допустимата.
    За повечето мотори допустимия максимален осов луфт на коляновия вал е от порядъка на 0.20-0.25мм.

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Самурай

      Благодаря,сутринта ще разглобявам.

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Самурай

        Благодаря за отговора,колега.

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Самурай

          Въпросните аксиални полумесеци се намират на3-ти оновен лагер.Луфта беше измерен 0.3мм и обран с ремонтен комплект0.25.Всичко еОК.Може да заключите.

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Самурай

            modo68 от къде намери ремонтен колмплект?

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки Самурай

              Честито за придобивката !!! Успех !
              888946938

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки Самурай

                До dragunin ремонтен колмплект закупих от гр.Мизия с поръчка-25лв.Трудно се намират ремонтни комплекти.

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки Самурай

                  Гледам и не вярвам на ушите си...
                  Абе верно хората се делят на ПРАВЕЩИ и КАРАЩИ. Никога и през ум не ми е минавало да си погледна двигателя, освен дали има масло и вода. G13A е толкова кораво куче, че и с чук да го трепеш пак върви. А тук чета за сваляне на картери на РАБОТЕЩ двигател, и вибрации при 80 км/ч.
                  Колега, извинявай, ама сложи 4 агресивни регенерата, които не подлежат на баланс, покарай малко докато джантите ти станат като знак СТОП, удари 100 пъти карданите в камъните после да си говорим за ВИБРАЦИИ.
                  Ти Самурай ли караш или някой паркетен Q7 ????
                  (с никакви лоши чувства)
                  Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                  http://www.cardomain.com/ride/2562837

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X