Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гарнитура на капака на клапаните G16A

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гарнитура на капака на клапаните G16A

    Явно немога да нацеля точния производител, доставчик и модел.
    Изкарва няколко месеца и започва да хвърля масло от гарнитурата. Не се губи много масло, но мирише яко. До сега съм се пробвал с две коркови, но явно не са сполучливи.
    Препоръчайте откъде да се снабдя с някоя читава или някоя технология за поставяне, която да не ми е известна, но пък да дава добър резултат.

  • #2
    От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

    Колега,пробвай с "Curil".Двете повърхности добре почистени,продукта,гарнитурата и това е.Единствено може да ти трябва нова при отваряне на капака.Успех
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #3
      От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

      До сега никога не съм ползвал коркова гарнитура за капака на клапаните на Витаралясника а само гумени.Задължително си ги подмазвам на определени местенца с силиконец в умерени количества и ядове с течове несъм имал
      Uaz 469 2.4 D MB
      KTM 600 ROTAX
      Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
      Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

      Коментар


      • #4
        От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

        Аз съм с коркова от 4.02лв и проби едва след втората година. от Евро @7
        http://vbox7.com/play:398e8b82

        Коментар


        • #5
          От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

          Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
          До сега никога не съм ползвал коркова гарнитура за капака на клапаните на Витаралясника а само гумени.Задължително си ги подмазвам на определени местенца с силиконец в умерени количества и ядове с течове несъм имал
          Откъде ги пазаруваш?
          Аз също мисля този път да пробвам с гумена и ако избие, ще я мажа с Curil.
          Васе и моята е такава, но не държи, може и цедката на капака да е запушена. Уж преди две години я чистих на ултразвук.

          Коментар


          • #6
            От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

            Аз я кисна с ацетон и всичко пада,сега чувам за ултра звук.
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

              И аз имам същия проблем но немога да намеря гумена Корковите се скапват за 2-3 месеца взимам ги от ЕВРО-07 Ако някой е намерил решение моля да го сподели

              Коментар


              • #8
                От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                Здравеи колега.Имах подобен проблем.Незнам дали случих на хубава гарнитура или беше от съвета които ми дадоха но спря да мирише и да цапа.Изчистиси отдушника,маркуча дето отива до моното.Другия плюс беше,че спря да прави маьонеза по капачката.
                Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                Коментар


                • #9
                  От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                  Първоначално публикуван от em2707 Преглед на мнение
                  Здравеи колега.Имах подобен проблем.Незнам дали случих на хубава гарнитура или беше от съвета които ми дадоха но спря да мирише и да цапа.Изчистиси отдушника,маркуча дето отива до моното.Другия плюс беше,че спря да прави маьонеза по капачката.

                  Маьонезата е от задръстения отдушник , а не от гарнитурата......
                  Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                    Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                    Маьонезата е от задръстения отдушник , а не от гарнитурата......
                    Да ама човека/маистора де/си има теория.Че като имало кривини по капака на клапаните и е запушен отдушника то картерното налягане си търси място откаде да избие.Спред мен има логика.
                    Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                      Отдушника е почистен перфектно но въпреки това има майонеза по капачката.Аз карам на газ може ли това да е причина.Вазможно е от влагата корковата гарнитура да се раздува и се измества навътре. Разстоянието което изминавам е 10км сутрин и 10 вечер. Отново молба ако някой е решил проблема да сподели.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                        В еврото има и по скъпа - предполагам че е гумена и по качествена, иначе аз съм с коркова година вече и няма проблем.
                        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
                        http://www.facebook.com/JeepBG
                        LZ1GGC

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                          Първоначално публикуван от vito61 Преглед на мнение
                          Отдушника е почистен перфектно но въпреки това има майонеза по капачката.Аз карам на газ може ли това да е причина.Вазможно е от влагата корковата гарнитура да се раздува и се измества навътре. Разстоянието което изминавам е 10км сутрин и 10 вечер. Отново молба ако някой е решил проблема да сподели.
                          Решението е да караш само на дълъг път, ако не можеш, свикваш с майонезата. Газта според мен допълнително спомага.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                            Гарнитурите ги взимам от едно магазинче на ул. Ген. Паренсов 3 зад полицията на кръговото се пада
                            Uaz 469 2.4 D MB
                            KTM 600 ROTAX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гарнитура на капака на клапаните G16A

                              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                              Гарнитурите ги взимам от едно магазинче на ул. Ген. Паренсов 3 зад полицията на кръговото се пада

                              Коркови ли са или гумени ?
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X