Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Vitara

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Vitara

    Колеги,реших да сменя Паджерото с нещо по-малко и реших да си взема Vitara ,попаднах на следното Suzuki Vitara 1.6 16v
    Досега не съм карал сузуки и незная какво точно да гледам при покупката.Имали някакви особености за които трябва да се внимава?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 17-01-12, 19:54. Причина: Линк към търговски сайт
    0878535960-Боби
    YAMAHA WR 400
    MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
    SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

  • #2
    От: Покупка на Vitara

    Здрасти колега,според мен тази витарка няма кой знае какво да и се внимава.Виж мотора как работи,виж тенекиите,че малка погниват и най-вече да работи 4х4 без проблемно.Ако всичко това е наред и цената е добра взимай.Баща ми кара такава вече 6 години и сменя само масло и зарежда газ.Успех
    "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
    0878739299

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Vitara

      Обърни по-сериозно внимание на рамата. Особено в задната част-където се хващат амортисьорите, и назад. Обикновено там гният, и е проблем.
      Ако ти разрешат тестово каране не се отказвай. Разбира се в сравнение с паджерото няма да е същото, но ако имаш опит с колите веднага чуваш разните странични шумове-прихлопвания, прискърцвания... Може да се поклаща малко повече(заради А-рамото на задния мост), но това не е проблем-някои колеги се хвалят, че са карали шосейните си витари и със 160... Безумие според мен, но говори за качествата на машината.
      Провери дали влизат добре другите положения на лоста на раздатката. При пълен завой и по-рязко тръгване дали не щракат каретата на прения мост. Това при включени хъбове на колелата, и включено 4х4 от лоста в купето.

      Другото си е стандартно като за всяка кола. Двигател, съединител, спирачки, ел, и всичко друго-като на всяка кола.

      Успех с покупката.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Vitara

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Обърни по-сериозно внимание на рамата. Особено в задната част-където се хващат амортисьорите, и назад. Обикновено там гният, и е проблем.
        Ако ти разрешат тестово каране не се отказвай. Разбира се в сравнение с паджерото няма да е същото, но ако имаш опит с колите веднага чуваш разните странични шумове-прихлопвания, прискърцвания... Може да се поклаща малко повече(заради А-рамото на задния мост), но това не е проблем-някои колеги се хвалят, че са карали шосейните си витари и със 160... Безумие според мен, но говори за качествата на машината.
        Провери дали влизат добре другите положения на лоста на раздатката. При пълен завой и по-рязко тръгване дали не щракат каретата на прения мост. Това при включени хъбове на колелата, и включено 4х4 от лоста в купето.

        Другото си е стандартно като за всяка кола. Двигател, съединител, спирачки, ел, и всичко друго-като на всяка кола.

        Успех с покупката.
        +1 ! преди да взема моита 1.6 моно пробвах една винтилирана и имаше едно страмно виене отпред и се оказа раздатка пък карета и диф бяха 6+. Успех с покупката !
        понякога се налага да слизаме и с лифта :)

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Vitara

          А я кажи защо искаш да слизаш на по малак джип. Както му се казва от кон на магаре. Извинявам се ако съм засегнал някой.
          GSM 0877 08 99 19
          Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на Vitara

            Аз също съм имал Паджеро,а сега карам трета Витара,след него и съм доволен!
            Предполагам,че и колегата е взел това решение,впредвид разликата в подръжката(ценовата) и на база на това,че Витарата не отстъпва на Паджерото по проходимост ,а разходите на гориво са много по-приемливи....също,както данъците и гражданските отговорности и ред други неща!
            ...П.П...Кольо ти е казал основните неща и няма да го повтарям! ...Другото основно при 16-винтиловата,а напоследък става традиция и при 8-клапановите......Огледай добре блока за заварки!....Също прочети за газифицирането на този двигател,защото съм чел,че има някакви специфики и много хора имат проблеми,ако не се направи по определен начин!
            Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на Vitara

              Благодаря за съветите,днес най-вероятно ще отскоча да я огледам.Навъншен вид хваща око,но без да видя не смея да коментира.Миналата седмица бих път от Благоевград до Мадан за да видя едно Паджеро което също изглеждаше супер и трябваше да бъде произведено 1998,а се оказа 1993г пълна патология.Така ,че око да види.Относно това защо сменям марката,първо икономичес заради по ниския разход,и второ останах разочарован от поведението на Паджерото на сняг.
              0878535960-Боби
              YAMAHA WR 400
              MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
              SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Vitara

                Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                А я кажи защо искаш да слизаш на по малак джип. Както му се казва от кон на магаре. Извинявам се ако съм засегнал някой.
                Защото магарето яде по-малко,боледува по-малко,гледа се по-лесно и пак дърпа колкото коня(една каруца).
                http://vbox7.com/play:398e8b82

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Vitara

                  Първоначално публикуван от borkir Преглед на мнение
                  ...попаднах на следното Suzuki Vitara 1.6 16v ...
                  Привет, колега, приличен автомобил в ниския клас е, но този мотор се "газифицира" отвратително! Съвета ми е , подготви пари и за ГИ, ще си спестиш доста ядове. Успех!
                  "Make love, not war!"

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Vitara

                    За газифицирането и аз мисля, че с ГИ няма проблеми. Имам същата и сложих ГИ - никакви проблеми не съм имал от тогава с газта. Успех.
                    Santa Fe 2.0 CRDI, 113 к.с., 2002 г.

                    Кофти е когато устата изпреварва мисълта

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Vitara

                      Днес посетих въпросния джип,оказа се не това което е на снимката.Пълен ръждилник,нескопосано прикрит с шпрей.Ръжда имаше дори и по вратите а праговете ги нямаше.Но продължавам търсенето.
                      0878535960-Боби
                      YAMAHA WR 400
                      MITSUBISHI PAJERO 3,0 V6
                      SUZUKI GRAND VITARA 1,6 16V 04

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на Vitara

                        Търси да е внос от Италия , Германия и Австрия ги отсвирвай , изобщо не си хаби горивото.И другото е, гледаш мотор ходова част и си ти , ако ще я лифтваш гледай номера на купето да започва с JS


                        пп Ако не търсиш много мошност ,ориентирай се към 1,6 8в моноинжекция , по добрия мотор , от гледна точка на здравина
                        Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X