Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за перката на радиатора на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за перката на радиатора на Витара

    Здравейте колеги!
    Проблема на моята Витара е следният: Перката на водния радиатор е блокирана умишлено и постоянно се върти.Това проблем ли е и може ли да се кара тъка?Термостата е сменен с 82 градуса, но стрелката на водата не отива до средата.Това влия е ли на разхода?

  • #2
    От: Питане за перката на радиатора на Витара

    Ся ако кажеш и каква ти е витарата
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #3
      От: Питане за перката на радиатора на Витара

      Първоначално публикуван от todor todorov Преглед на мнение
      .Това влия е ли на разхода?
      Влияе. И на износването влияе.

      Коментар


      • #4
        От: Питане за перката на радиатора на Витара

        Колега, можеш да караш така, но не е редно! Влияе на разхода, на парното и на много други неща по двигателя. Известно време можеш да се возиш така, докато си купиш друго виско, ново е около 100 лв., а втора ръка от форума си купих за 30 лв. Моята е 1.6 16V, мисля че за 8 клапановата е еднакво, но попитай не съм сигурен.

        Коментар


        • #5
          От: Питане за перката на радиатора на Витара

          Първоначално публикуван от todor todorov Преглед на мнение
          Здравейте колеги!
          Проблема на моята Витара е следният: Перката на водния радиатор е блокирана умишлено и постоянно се върти.Това проблем ли е и може ли да се кара тъка?Термостата е сменен с 82 градуса, но стрелката на водата не отива до средата.Това влия е ли на разхода?
          Първо,добре дошъл във Форума.
          Та по въпроса ти:
          -Да,постоянно зацепената перка влие на разхода,особено точно сега през Зимния сезон.Мотора ще стига доста по-бавно до раб.температура,а може и въобще да не достигне.Ако си на пропан-бутан ще усещаш нещата още повече-/имам предвид като преразход на гориво,особено при каране на къси разстояния и чести студени стартове/.
          -Иначе за Лятото няма проблеми,особено ако и даваш яко жега по баирите.

          Коментар


          • #6
            От: Питане за перката на радиатора на Витара

            Ето една тема, която сигурно ще те ориентира - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=71822
            Препоръчително е перката да се смени !!!!
            Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
            костeнурков спринт.... и в гората !!!!

            Коментар


            • #7
              От: Питане за перката на радиатора на Витара

              Благодаря много колеги за отговорите!
              Колата се ползваше само за лов и не обръщах внимание колко гори,но сега май ще я караме и в града , така че това явно е проблем,който ще трябва да отстраня.Знаете ли преблизителни цени на виското в Пловдив?

              Коментар


              • #8
                От: Питане за перката на радиатора на Витара

                Аз пак не разбрах каква точно е Витарата . 8 или 16 - защото има разлика в самото виско. Ако те интересува втора ръка - здраво звънкай , имам. П.С. Аз мойта си я карам с блокирана перка и зимата , но е автомат. Не казвам , че това е правилният начин , но помага.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за перката на радиатора на Витара

                  И аз затова го питам каква е , защото имам една от 8 клапанова но мълчи като партизанин на разпит.
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за перката на радиатора на Витара

                    Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                    Аз пак не разбрах каква точно е Витарата . 8 или 16 - защото има разлика в самото виско. Ако те интересува втора ръка - здраво звънкай , имам. П.С. Аз мойта си я карам с блокирана перка и зимата , но е автомат. Не казвам , че това е правилният начин , но помага.

                    Витарата е 8 клапана.Днес питах за ново - 140лв, ще си помисля какво да правя

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X