Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай, задни спирачки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самурай, задни спирачки

    След като от доста време си карам без ръчна спирачка, реших да обърна внимание на този проблем. Оказа се, че май съм си карал и без крачна на задните колела. Както и да е. Сложихме нови накладки, но проблема е, че саморегулирането на хлабината не работи! Това е една пластинка (на снимката 1), която бута зъбчетата на една гайка (2) и така обира хлабината. И тъй като тази пластина прави това вече над 20г., се е изяла в мястото където опира в гайката и не върши работа.



    На схемата нещата са с номер 5. Само, че на тази схема са горе, а при мен са долу. Т.е. всичко е на опаки, и цилиндъра е горе и т.н.

    Надявам се, че се разбира за какво говоря. Сега въпросът е от къде да намеря такава пластина? В Миркат ми казаха, че може с поръчка (за месец) и ще бъде около 100 лв. за едната страна. Грубо.

    Ако някой има идея нека сподели. Иначе не е голям проблем, но периодично трябва да свалям барабаните и ръчно да завъртам тази зъбчата гайка, за да обирам хлабината.
    Последно редактирано от Жоро; 19-11-11, 06:59.
    По-добре късно, отколкото по-късно.

  • #2
    От: Самурай, задни спирачки

    Защо не помислиш за монтаж на задни дискови спирачки ? Днес ще погледна дали стоят тези пластини
    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

    Коментар


    • #3
      От: Самурай, задни спирачки

      Колега, на Ферозата ми е абсолютно същото устройство. Отзад на капака на барабана има отвор с гумено капаче. Оттам можеш да си ги регулираш с една плоска отвертка. Не ми се е налагало откакто ги смених, та вероятно мойта джаджа си работи. Не може ли да се навари и изпили това лостче?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Самурай, задни спирачки

        Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
        Защо не помислиш за монтаж на задни дискови спирачки ? Днес ще погледна дали стоят тези пластини
        За сега мисля да се придържам към оригиналната конструкция. Ако имаш излишни тези пластини, казвай.
        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
        Не може ли да се навари и изпили това лостче?
        Става въпрос за пластината, не за лостчето. То е от някаква стоманизирана ламарина. Сигурно може да се изработи, но няма да е лесно да се изреже и огъне и да е едно към едно с оригиналното.
        Последно редактирано от Жоро; 19-11-11, 09:45.
        По-добре късно, отколкото по-късно.

        Коментар


        • #5
          От: Самурай, задни спирачки

          Намерих пластинките здрави са.
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X