Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

    Здравейте колеги!крайно ми е неприятно ,че пускам подобна тема ,но уви...Днес стана следното...
    Както си закачах лампа с стробо-скоп (за да проверя на колко градуса е запалването) и ми по едно време угасна витарата...Запалих я и таман отивам отпред и пак угасна...Викам си странно и отивам пак да паля...Е от тогава повече не запали...Естествено веднага извадих кабела от капачката и на маса...Ама иска няма...Викам си лошо!
    проверка предпазител-нищо...Последва смяна на бобината с друга от на комшията сузуките(после пробвахме и още две други) и неееее...Реших ,че няма да я свърша и звъннах на мои другари които не след дълго бяха при мен с осцилоскоп и кадърен мултицет...Мерихме струвахме и какво установихме...Ток има ,но много малък...
    На комутатора на изхода сигнала е много слаб...На осцилоскопа се вижда ,че импулса има правилна форма и всичко ,но е слаб 200мили-волта...От където и бобината прави доста слаба искра...
    А интересното е ,че стробоскопа по същия начин го закачахме на други коли и няма проблеми...То и при мен работеше...Мигаше си ...ама кратко
    Та това означава ли ,че е комутатора?или може да дадете друг джокер? Другото ми питане е колко ли ще струва и къде да търся...
    Поздрави!
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

  • #2
    От: Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

    Пробвай с комутатора , чисто съвпадение е всичкото
    Лудак

    Коментар


    • #3
      От: Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

      По номера му нищо не намерим....Имам от едно друго сузуки(слифт) 1.6 бобина(доста подобна) и комутатора при него е на бобината закачен....Взех и него...Какво ще стане ако пробвам с него?
      Въпреки всичко моя майстор трябва да дойде всеки момент ,че нещо се окалял по някакви язовири (де да бях и аз там сега)
      Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

      Коментар


      • #4
        От: Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

        Пеше какво стана бръмна ли витарката.Ако ти трябват части звъни да видя какви цени могат да ми дадат на мен.Упех и да знаеш лекинко съм се укалял
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #5
          От: Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

          Denso 131300-1360 T4327R 0.52 -made in japan Ей това търсим и палим...Комутарчето се е предало по някаква причина...
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            От: Витара 1.6 8 клапана -загуби токове ...

            Да ви доразкажа ,че ако някой му се случи да знае!
            за 1.6 8 клапана които са с магнито-индукционно делко и с кръглата бобина Комутатор не се продава!Е продава се ,но струва около 600лв от представителство на сузуки....Просто никога явно не се прецаква...Е ОК освен при мен...Варианта е автоматично друго цяло делко...При мен това струваше 46 лв Отново съм в играта и съм супер весел защото 5 дена без Витарата се побърках....(нз как съм живял без нея ,а имам друга кола де)
            Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X