Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

    Оказа се ,че моите джанти са 7х16 ,което означава ,че гума с размер 235/70 или 235/75 влиза и при това няма да опира в рамата при пълен ляв или десен.Това ме устройва като ефект,т.е.варианта с фланци отпада,а що се отнася до ЕТ на моите джанти ,мисля че е 0 или по-малко!

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

      Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
      Оказа се ,че моите джанти са 7х16 ,което означава ,че гума с размер 235/70 или 235/75 влиза и при това няма да опира в рамата при пълен ляв или десен.Това ме устройва като ефект,т.е.варианта с фланци отпада,а що се отнася до ЕТ на моите джанти ,мисля че е 0 или по-малко!
      Ти ще правиш лифт 2" ,нали така или се лъжа ? А да си чел някъде или да си чувал че колкото повдигаш толкова и разширяваш? Не е мит или легенда ..
      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
        Ти ще правиш лифт 2" ,нали така или се лъжа ? А да си чел някъде или да си чувал че колкото повдигаш толкова и разширяваш? Не е мит или легенда ..
        Да колега,не се лъжеш.Мисля да правя 2" лифт ,но сега съм с гуми 215/60 а след лифта ако сложа 235/70 няма ли да увелича малко стъпката,така че да е достатъчно за този не особено голям лифт?Поне тези Гранд Витари,които видях с такъв лифт, бяха с оригиналните си джанти и то без фланци.Просто по-големи и по-широки гуми гарантиращи стабилността!

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

          Ще опира преди и след лифта

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

            Първоначално публикуван от zillius Преглед на мнение
            Да колега,не се лъжеш.Мисля да правя 2" лифт ,но сега съм с гуми 215/60 а след лифта ако сложа 235/70 няма ли да увелича малко стъпката,така че да е достатъчно за този не особено голям лифт?Поне тези Гранд Витари,които видях с такъв лифт, бяха с оригиналните си джанти и то без фланци.Просто по-големи и по-широки гуми гарантиращи стабилността!

            Ще се увеличи ама колко 2см,3см? тука става въпрос за около10см ,ако не караш на пресечени терени с големи наклони или да влизаш агресивно по завоите става .Аз правих лифт3'' разширих следата с 20,25см и пак я чувствам като малко нестабилна. А и послушай Чичо Трифун (trent) той е поне спец по гуми и джанти.
            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

              Междудругото,изпаднаха ми много хубави зимни гуми ,но 15 цола.Във връзка с това знаете ли дали джанти от по-старата Витара 15" стават да се монтират на Гранд Витара.Знам че имат едно и също междуболтово разстояние,но дали влизат спирачните апарати?

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                Трябва да са с отрицателно ЕТ или джанти от Фероза, дъгата им е по-голяма

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                  Колега Trend,точно тия гуми бяха с джанти от фероза,оригинални 15",но не влязоха ,защото апарата на спирачката опира.Иначе всички ли 15" от старата витара с -ЕТ ще станат според тебе или трябва да е поне -15-20?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                    Обърнете ги и ще станат, отделно ще докараш едно ЕТ-15, аз съм с ЕТ-25 и стават, така че това трябва да е някакъв ориентир

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                      Досега не съм правил подобни гимнастики.Като казваш обърнете ги ,имаш предвид само да се обърне джантата при монтажа ,така че вътрешната част да стане външна и обратно?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                        Точно това имам предвид, ако са стандартни на фероза, леглата на болтовете не са толкова дълбоки и венеца е почти равен

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                          ДА,стандартни са за Фероза.Утре ще пробвам и ако стане ще пиша.Ти колега ,Гранд Витара ли караш,ако не е тайна разбира се и 15" джанти ли ползваш?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                            Не, не харесвам гранд витарата, слаба проходимост сравнение с чистата витара, крам с 15" джанти Mangels 8J ET-25 гуми 225/70/15, вече е в бяло джантата
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                              Колега моята Витарка е с 245/75/16 на джанта 6,5J !Става,но определено е голяма за тази джанта,а според мен и за тази кола!Ето ти снимка как ми седи гумата от калника,а аз съм с старата Витара с 3'' лифт и бодилифт,а и калниците са мачкани и поизрязани....дано това ти помогне,според мен правилният размер е 225/75/16 ,но това е въпрос на лично мнение и виждане!
                              Прикачени файлове
                              Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за раздатка и гуми след лифт на Гранд Витара!

                                Благодаря колега, за снимката.Вече и аз си мисля ,че размер 225/75/16 или 235/70/16 са най-подходящи за моята цел и за колата като цяло!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X