Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
    Е това тест ли е ��
    Какво бе, манджата после беше идиална
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      При моето каране-витарския саден мост с 33 силвърстони не държеше. Къса полуоски.
      Сложжих и отзад УАЗ, и почти нямаше проблем. Само каретата отпред продължи да чупи. Ама с новия модел карета не съм чупил.
      А витарския заден, а особено уазковия са си по-сериозни от самурайските.
      Та според мен даже 33ки са мнго за самурайските мостове, ама ако не са много агресивни, и се кара разумно-що пък не.

      Ама 35-ци?..
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        И каква е разликата между задните самурайски и витарски полуоски?
        Сузуки Самурай-старт от скрапа
        0885192667

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Отзад е с витарски мост (вече) със заварен диференциал (блокаж Вежен). Това рязко му повиши проходимостта. Смяната на гумите регенерати 31/10.5/15 със Силвъри 33/10.5/15 също рязко му повиши проходимостта. За момента нямам нищо счупено. Нютонметрите основно се въртят от задния мост, докато предният само помага с отворен диф. За момента с този 80 к.с. витаров двигател и да искам нищо не мога да счупя, но пък не ми достигат кобили във важни моменти.
          Сега обмислям следните промени:
          1. Смяна на 80 к.с. витаров двигател със 115 к.с. опелов двигател.
          2. Преден блокаж (щракалка)
          3. Да видя, как ще е с гуми Силвъри 35/11.5/15, с 33.10.5/15 нямам никакви забележки.

          Не смятам да минавам на други мостове: Тойота/Нисан
          Не смятам да се опитвам да го правя 150+ коня, защото с тежкия ми десен крак, че чупя всичко на тръгване още.
          Не смятам, че има смисъл да го карам с гуми по-малки от 33/10.5/15.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
            Отзад е с витарски мост (вече) със заварен диференциал (блокаж Вежен). Това рязко му повиши проходимостта. Смяната на гумите регенерати 31/10.5/15 със Силвъри 33/10.5/15 също рязко му повиши проходимостта. За момента нямам нищо счупено. Нютонметрите основно се въртят от задния мост, докато предният само помага с отворен диф. За момента с този 80 к.с. витаров двигател и да искам нищо не мога да счупя, но пък не ми достигат кобили във важни моменти.
            Сега обмислям следните промени:
            1. Смяна на 80 к.с. витаров двигател със 115 к.с. опелов двигател.
            2. Преден блокаж (щракалка)
            3. Да видя, как ще е с гуми Силвъри 35/11.5/15, с 33.10.5/15 нямам никакви забележки.

            Не смятам да минавам на други мостове: Тойота/Нисан
            Не смятам да се опитвам да го правя 150+ коня, защото с тежкия ми десен крак, че чупя всичко на тръгване още.
            Не смятам, че има смисъл да го карам с гуми по-малки от 33/10.5/15.
            С20NE има достатъчно въртящ момент, с добър въздушен филтър, поотпушена генерация и изхвърлен ЕГР, ще се чувства доста добре. Щом собствениците на Фронтери не се оплакват толкова много от него значи става , а и килограмите на фронтера А КБ не са малко(1700).
            Бтв, може да търсиш картер за твоят двигател от фронтера също.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              C20NE е просто устроен и здрав мотор, но до толкова. Няма ЕГР, що годе лесен начин за малко засилване е изпускателен и всмукателен колектор, но не самоделки! Ефективни на времето бяха Lexmaul. Слагането трябва да е придружено и с други дюзи и/или регулируем бензинов регулатор на 3,5-4 бар. Накрая цялата тая работа трябва да се финализира с ремап или готов чип за тея интервенции. Сещам се, че се ползва и раздвижно колело за разпределителния вал за още малко оптимизация (още по-добре и разпределителен вал с по-голям лифт). Всичко това написах за тези, даващи идеи за засилване. Демек човека си е взел мотор сигурно за 200-300лв, да си го монтира и да не се занимава с глупости. Ако се иска повече мощност-C20XE.

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                Опеловия мотор е доста по-тежък от този на Сузуки и ще наруши доста баланса. Аз съм за мотор от Балено 1.8 121 кс.

                Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                  Опеловия мотор е доста по-тежък от този на Сузуки и ще наруши доста баланса. Аз съм за мотор от Балено 1.8 121 кс.

                  Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                  Тя и сега отзад единственото което тежи е лебедката.
                  Смисъл, колко по зле да стане?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Тя и сега отзад единственото което тежи е лебедката.
                    Смисъл, колко по зле да стане?
                    Завравил съм колко беше разликата , но мисля , че беше над 30 кг. Другия вариант е с глава от Суифт , както е на Миро.

                    Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      Има вариант за разпределителен вал от опелският 1,3 дето се слага на кадет или от C14se дето се слага на корса. Кадетския трудно ще се намери, но той е по-агресивен.
                      Иначе 30 кила разлика в моторите могат да я компенсират с по-голямата газова бутилка, а и предполагам ,че скоростната кутия от омега ще добави малко килограми ,но между двата моста и донякъде ще се запази баланса.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Има вариант за разпределителен вал от опелският 1,3 дето се слага на кадет или от C14se дето се слага на корса. Кадетския трудно ще се намери, но той е по-агресивен.
                        Иначе 30 кила разлика в моторите могат да я компенсират с по-голямата газова бутилка, а и предполагам ,че скоростната кутия от омега ще добави малко килограми ,но между двата моста и донякъде ще се запази баланса.
                        Лично аз не бих тръгнал да слагам повече кила (слагаш по- мощен мотор и вдигаш килограми и нещата се обесмислят), но всеки сам си решава.

                        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          Аз така и не можах да премеря, колко тежи задната ос. Прекалено е къс и не може да стъпи добре на кантара на ГТП. Предната ос показа 650 кг.
                          Имам разни варианти да преместя малко тежест назад:
                          1. Акумулаторът ще се чувства много по-комфортно отзад.
                          2. Поставяне на някакъв малък бензинов резервоар в задната част. В момента няма никакъв.
                          3. Отзад е предвидено място за Хайджек. Мога да го мъкна да ми тежи по разходките.
                          Като цяло не мисля, че смяната на витаровия двигател и самурайската скоростна кутия с опелови ще доведе до значително повишаване на килограмите. Не вярвам разликата да е повече от 50 кг. Съвсем друго ще е ако тръгна да сменям мостове. Там може да нарастне теглото и с 200 кг.

                          П.П. Голяма газова бутилка вече има. Махнах това недоразумение 15лт. и сега е с 50лт.(реални 40).
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            То 50кг. са достатъчно много. Като разликата регенерат и истинска гума.

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              Да ама 35 коня отгоре и те не са никак малко.

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Ицо, как с глава от суифт, на витаровия 1,6 8в ли? Дай малко инфо.
                                Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X