Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
    Имаше малко пране с маркуч с яка струя и търкане на интериора, след което оплътних и боядисах допълнително няколко места, пробих дупчици на фаровете(понеже водата не излизаше), също измислих леко подобрение на шнорхела - задното колело хвъряше право в него. Сега търся крушка за фара- тази [ATTACH=CONFIG]573512[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]573513[/ATTACH].
    и някой да ми погледне мотора- налага се да му ограничавам въздуха много, иначе не върви добре а щом върна газта гасне , пробвах да си игая с какво ли не, но освен ограничаването на въздуха не мога да постигна друго. Пробвах това , което ме посъветва Ясен- да свържа дупката на изпарителя с въздуха скед филтъра, но ефекта беше само че мотора се дави яко и не работи, пробвах да завинтя кранчетата почти до край, но и това не помогна...Имам нужда от професионална намеса и центровка! Препоръчайте ми нещо моля.
    Виж как аз реших проблема с шнорхела и газта.
    10мм вътрешен отвор на маркуча. Металната тръба, която влиза във филтърната кутия е изпилена така, че да гледа към идващия поток въздух..
    Отворите по изпарителя се заварят и остава само отвора на тръбата, която влиза в него.. Малко настройка на делкото и газта и проблема се решава..
    Всъщност, по-назад в темата ми е описано..

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
      Виж как аз реших проблема с шнорхела и газта.
      10мм вътрешен отвор на маркуча. Металната тръба, която влиза във филтърната кутия е изпилена така, че да гледа към идващия поток въздух..
      Отворите по изпарителя се заварят и остава само отвора на тръбата, която влиза в него.. Малко настройка на делкото и газта и проблема се решава..
      Всъщност, по-назад в темата ми е описано..
      Тръбата която влиза във филтъра е само скосена в пососка потока или е крива?
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Тръбата която влиза във филтъра е само скосена в пососка потока или е крива?
        Моята е скосена, но може и да се изкриви... Идеята е да се изравни налягането и да не блъска мембраната...

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Подмяната на задния мост и предното прасе,както и няколко подобрения по окачването е в ход! Реализира се в сервиза на Иван Ефремов - bai IVAN
          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Мисълта ми беше, че много малка разлика в налягането над смесителя и над мембраната на филтъра може напълно да спре подаването на газ. Тогава системата за празния ход може да прави каквото си иска и двигателят пак ще изгасне.
            Не е толкова страшно де Просто му го направи както трябва, няма да има ядове.

            Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
            Подмяната на задния мост и предното прасе,както и няколко подобрения по окачването е в ход! Реализира се в сервиза на Иван Ефремов - bai IVAN
            Надявам се да пуснеш и някоя снимка после?
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              Да ще има снимки и обяснение разбира се!
              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                Процеса е почти завършен, остава направата на карданите, по подробно описание и снимки– след няколко дни!
                Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Задният е готов.. скоро сме в играта (остава и да спестим за блокажчета)
                  Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    Какво направи с шнорхела?

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      нищо...
                      пак като се форсира и се върне газта - гасне
                      но пък останлите проблеми са отстранени и върви много хубаво с новите дифове! и вече си има нормалните ходове отпред!
                      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
                        нищо...
                        пак като се форсира и се върне газта - гасне
                        но пък останлите проблеми са отстранени и върви много хубаво с новите дифове! и вече си има нормалните ходове отпред!
                        Ти пробва ли това, което ти показах в снимки?

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          Не.. аз видях джипа вчера- за първи път от 2 седмици.. Бях много зает със снимките на филма Аутомата и още един - "Отвлечен ( Abducted )"
                          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
                            пак като се форсира и се върне газта - гасне
                            Според мен е богата горивна смес.
                            При мен(двигател опел 2 литра) всичко си беше наред докато не промених твърдостта на пружината в дебитомера. Оттам започва да отчита повече въздух, съответно компютъра подава повече бензин, вследствие при връщане на газта има останало гориво в колектора, дросела е затворен и въздуха е малко. Получава се задавяне(преобогатена горивна смес), и докато излишния бензин не премине през цилиндрите-иска да гасне. Просто неустойчива работа на двигателя заради неправилна смес. Ако намаля бензина-има добри ниски обороти, но няма тяга в баира. Настроил съм го на компромис. Поради пари...
                            Виж някакъв начин да обедниш сместа, и кажи дали е подействало.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              При мен се получава обратния проблем.. тоест като върна газта- остава въздуха под налягане в шнорхела и сместа става много бедна на гориво..
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:GOPR0102.jpg
Прегледи:1
Размер:142.7 КБ
ID:5486518 За сега ми е по- спешно набавянето на каре и полуоска... ако на някой му се намират - да свирка!
                              Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
                                При мен се получава обратния проблем.. тоест като върна газта- остава въздуха под налягане в шнорхела и сместа става много бедна на гориво.....
                                Не разбрах - от къде това налягане в шнорхела?
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X