Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурая на Трол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Самурая на Трол

    Искам да уточня, че предните два поста съм писал единствено отговаряйки на провокацията на Ивайло, която съм цитирал. Използвам този форум за развлечение и за обмяна на идеи и опит и в никакъв случай с цел реклама или каквато и да форма на материална изгода. Имам една обява за продажба на моите стари гуми и толкоз. Писах горното по повод доставките от USA провокиран от разпространяваните врели-некипели, които някой хора се опитват да насаждат чрез писанията си с единствената цел да зарибяват клиенти. Лошо няма, нека си ги зарибяват, но аз не съм тук затова.
    My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

    Коментар


    • От: Самурая на Трол

      В процес съм на сглабяне на преносима пълначка за шоковете, на лице са бутилка- 2л.,редуцир вентил с кранчета и маркуч, тоест липсва ми само адекватен присъединител към вентила на шока- нормалния автомобилен не става за прецизно регулиране на налягането поради загубите при откачане а и май няма да издържи на налягането...
      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

      Коментар


      • От: Самурая на Трол

        Аз използвам ето тези. Удобни са, защото можеш да натиснеш иглата само когато е необходимо и не се губи газ. Някъде ми се търкаля една резервна бройка и ако решиш да си поръчаш такъв мога да ти дам резервния ми срещу връщане.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:d_5301-01.jpg
Прегледи:1
Размер:55.7 КБ
ID:5435884
        Последно редактирано от elbgt; 18-12-12, 09:35.
        My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

        Коментар


        • От: Самурая на Трол

          Да точно това търся и аз.. дали може да се намери от някъде в БГ? или ако някой ще поръчва нещо от Америка скоро-че да поръчаме заедно..
          Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

          Коментар


          • От: Самурая на Трол

            Първоначално публикуван от трол Преглед на мнение
            В процес съм на сглабяне на преносима пълначка за шоковете, на лице са бутилка- 2л.,редуцир вентил с кранчета и маркуч, тоест липсва ми само адекватен присъединител към вентила на шока- нормалния автомобилен не става за прецизно регулиране на налягането поради загубите при откачане а и май няма да издържи на налягането...
            Малък оффтопик:
            Вентилът на шока е тип автомобилна игличка, но за доста по-високи налягания- до 250 бара. Използвам ги в азотните хидроакумулатори, но са доста скъпи-~50лв.бр.
            Обикновенната игличка често направо избива осичката при тези налягания.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Самурая на Трол

              Щом в БГ се намират вентили за 250 бара, не се ли намират и накрайници? Признавам, че когато на мен ми трябваха направо поръчах от USA без да подозирам, че същия стандарт се използва и в БГ и не е само за емулсионни амортесьори и газови пружини.

              Между другото имам известен опит с газови пружини, какъвто тип при мен са бъмпстоповете. След много експерименти накрая се оказа, че най-добре работят при мен при около 8 бара в разпънато положение. Ако предположим, че Самурая на Трол тежи около 1000 кг и че товарът е разпределен по равно между четирите колела се получава 250 кг/колело. Нямам точни данни каква е площта на буталото, но ако аиршоковете са 2" предполагам, че ще е някъде около 17 кв.см и за подържане на теглото при drop percentage 0% ще са необходими 250/17=14.7 кг/кв.см. Ако проекта е за краулерско окачване drop percentage трябва да е около 70%, което означава, че в напълно разпънато положение налягането трябва да е 14.7/0.3=4.41 бара. Ако нещо съвсем не съм объркал в сметките 4-5 бара са съвсем поносими за обикновен накрайник за помпане на гуми, но с изваден щифт който натиска игличката и така ще стават само за повишаване на налягането. За понижаване ще трябва да се маха накрайника и да се натиска игличката. Едно кранче непосредствено преди накрайника ще намали загубата на газ до приемлива стойност. Вероятно теглото отпред на Самурая на Трол ще е повече отколкото отзад, но едва ли разликата ще е повече от 2-3 бара между предни и задни аиршокове.
              Последно редактирано от elbgt; 19-12-12, 11:56.
              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

              Коментар


              • От: Самурая на Трол

                за колела има помпи сьс сьщите накраиници за прецизно помпане на 250 и повече бара говора за помпане на предници които струват 2 3 хилади лева та може да се ползва такава помта или поне накраиника аз сьм помпол кололвари с вездух на 250бара с такава помпа

                Коментар


                • От: Самурая на Трол

                  Интересно!
                  Да знаеш случайно да се продават такива в България?
                  Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                  Коментар


                  • От: Самурая на Трол

                    баик центьр магазина е в младос чукни в гутал ще излезе горе доло 40 50лв ги има вьпросните помпи и са много качествени ще питаш за помпа за предници

                    Коментар


                    • От: Самурая на Трол

                      С голяма радост мога да съобщя че вече е в движение! Надявам се да успея да се измъкна от работа и ще отида да го прибера, та да започнем новата година с каране!
                      Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                      Коментар


                      • От: Самурая на Трол

                        Аре честитутка
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Самурая на Трол

                          Крайно време беше. Честито и от мен.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Самурая на Трол

                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • От: Самурая на Трол

                              Браво! Чакаме да го видим на живо
                              Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                              Mercedes w212 E350 4matic
                              Ducati Monster 600
                              O888795575

                              Коментар


                              • От: Самурая на Трол

                                Ако стане така както сме го замислили- веднага след нова година ще сме с него в София, тоест на линия за разходки!
                                Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X