Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

    Първоначално публикуван от SEA_WOLF Преглед на мнение
    Здрасти Ванка

    Задължително, ама за да дойда трябва и аз да покажа нещо! Към 15 юли се връщам и се мятам здраво!
    Поздрави
    Няма проблеми Ники,няма лошо сега аз да се похваля а следващият път си ти,нали трябва да има поводи за почерпка и сбирки !
    LZ2IZ,DUTY for DUTY[/B] PAJERO 3,5 v6
    Анти-социалното поведение е признак на интелигентност в един свят, пълен с конформисти!

    Коментар


    • #17
      От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

      Добре дошъл! Тази тема ще ти е от голяма полза http://offroad-bulgaria.com/showthre...ighlight=zenit

      Коментар


      • #18
        От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

        Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
        Това ме учуди. Аз карам отдавна с този размер без каквото и да било допиране. Но моите гуми са AT (пак BFG) и не съм обръщал джанти.

        Много бях мераклия за повече тунинг на моето "Джимни", но стигнах до извода, че това е и "философски" въпрос. И меракът ми се поохлади.

        Преди всичко, защото едно от най-големите предимства на това забележително джипче е неговата относителна универсалност. (Нарочно подчертах думата "относителна"; знам, че универсална машина има само на кино - и то не във всички филми.) В моя случай след твърде скромен тунинг, имам забележително проходима машинка, която ми е и градската кола, и бебевоз, и без проблем прави 130-140 км/ч по магистрала.

        Бих искал - и бих могъл да сложа по-големи джанти и гуми (със съответни фланци). Но това значи да мислим за раздатката и за други подробности. И вероятно да се сбогуваме със спокойното бързане по магистрала.

        Бих се радвал на лебедка, но умни хора ми казват "Забрави за лебедка!", след като надникнат под капака и след като спрат да ми се смеят на акумулаторчето. Освен това е факт, че "Джимни"-то е чувствително към допълнителен товар; за какво са ми 30-40 кила постоянно.

        Има и други подробности. Така или иначе стартовата линия е хладнокръвно да се отърсиш от повърхностните мераци за "по-озверяло зверче" и трезво да претеглиш защо ти харесва именно тази машина. А после тунинговай, колкото ти душа иска. Това, разбира се, важи за всички марки. Но мисля че в нашия случай важи особено много.

        Поздрави!

        P.S. 1. Като казвам "хладнокръвно", аз хладнокръвно сметнах в колко случаи при моето горско каране драстично ми липсва височина. Ами, най-много в 10% от случаите.

        2. Каквото и да правите, запознайте се добре със забележителната тема на колегата Zenit за СуперДжимнито.
        Здравей, дядо Ники

        Всичко което си писал си е абсолютно вярно. Философските размисли , винаги опират до едно - пари, колко пари и пак пари! То е ясно , че всеки иска супер машина, но е ясно и че не всеки може да си го позволи. А съм пробвал няколко джипа досега ( тестово, а не лично мой) и съвсем отговорно с ръка на сърцето заявявам, че по проходимост не могат да се намажат на Джимнито. Аз имам някакви възможности и ще се опитам да направя ако не най-доброто то поне едно от най-добрите Джимнита в БГ. Знам, че ще ми коства много, но знам и че удоволствието което ще изпитам после ще бъде незаменимо. Един път се живее и този принцип е основен за мен.
        Когато започна работа по колата ще отворя нова тема във форума и в която ще опиша всички модификации, който правя и ще споделя и хубаво и лошо. Темата най-вероятно ще се казва " Джимни DREAM PROJECT"
        Надявам се, че всички вие, който имате много повече опит от мене ще помагате със съвети и напътствия за да направим нещо наистина много добро.

        Поздрави.
        Сузуки Джимни 1.3 2001 г 82 hp

        0888 20 93 63

        Коментар


        • #19
          От: Окачване на Jimny - как ще е най добре!!!!

          Да,дядо Ники е много прав!
          И аз се бях позасилил с повдигането на Джимнито,но засега страстите малко поохладняха-просто го карам като ежедневна кола и ми се ще максимално да запази заводската возия(също го ползвам и за бебевоз!).
          Докато карах пробно с изнесените джанти и калните гуми ми направи впечатление,че стоковото окачване въобще неможе да се справи с големите дупки и неравности по пътя,просто се престарах с изнасянето на джантите.Имам чувството,че гумените тампони на носачите не удържат на товара,а не се вижда да са се скапали.И в тоя ред на мисли си мисля,че за по големи гуми и изнасяне на колелата ще е желателно да се сложат от ето тези втулки:http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimn...s/prod_49.html
          Вчера размонтирах обърнатите джанти от калните гуми (215-75-15)и ги монтирах на шосейните (стандартния размер)за да покарам и да видя как ще се държи джипа.Определено джипката се държи адекватно на родните пътища и най важното е,че пластмасите въобще не опират в гумите,но за калните колела си мисля,че изнасянето трябва да е максимум 30мм. иначе ще трябва да се подрязват пластмасите(а жената въобще не дава да се издумам за подрязване!).
          Това е разтоянието от от лицевата страна на "тунинговата джанта".
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение005.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5287835

          Височината на калните гуми е точно 70см.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение011.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5287836

          Спрямо Витаровите тези джанти са доста лекички.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение002.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5287830


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение009.jpg
Прегледи:1
Размер:69.9 КБ
ID:5287831


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение012.jpg
Прегледи:1
Размер:74.9 КБ
ID:5287838


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение017.jpg
Прегледи:1
Размер:85.4 КБ
ID:5287832

          При такава артикулация пластмасите опират и то доста!
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение015.jpg
Прегледи:1
Размер:85.5 КБ
ID:5287833

          А това и положението от вчерашната манипулация-изнесените джанти със стандартните гуми.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение036.jpg
Прегледи:1
Размер:70.2 КБ
ID:5287828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение037.jpg
Прегледи:1
Размер:80.0 КБ
ID:5287829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение038.jpg
Прегледи:1
Размер:75.4 КБ
ID:5287827

          Посъбрах някой лев за ново окачване,но доста въпросителни имам и аз?
          Само едно е ясно,че ще се пазарува от тук:http://www.jimnybits.co.uk/shop/jimny/cat_1.html
          Ама кое и как точно да се вземе не ми е много ясно...

          п.п.Извинявам се за качеството на снимките,но са от телефона.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Светозар Стеев; 30-06-11, 22:13.
          ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X