Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

    Здравейте!След двугодишно чудене се реших да почна да си търся Витара...Основните ми съображения са да е 1.6 и по възможност моно и виждаш ли късмет в Габрово има нов внос....Е отидох да я огледам и какво установих:
    1-от Италия някъде по границата с Швейцария ми казаха ,че е била (колко е вярно не знам)
    2-няма ръжди
    3-има ожулвания доста по брони, пластмасови калници и подобни козметични дефекти които не ме притесняват..
    4-има Газ на километража пише 84000 ,но е до 100 000 ...значи може да е 184 000,284 000,384 000 ...Тей де никой не знае колко
    5-като я запалихме работи добре...Докато не и свърши бензина(за утре обещаха да налеят бензин и газ да я пробваме)

    сега по притеснителното...Хидравликата ми се струва ,че не работи...Има помпа...Има ремък...Но трудно се върти...
    В казанчето се вижда течност ,но на тръбичката за проверка не отчита дори да е на минимум?По този въпрос моля за информация и съвети(прерових форума ,но за спряла хидравлика нищо не намерих)
    За предавките и раздатката не знам нищо утре ще пробвам...Прочетох тук на h4 да пробвам с максимално навит волан да тръгна на асфалт и да се ослушвам....Другото което е вътре на лоста пише 2h,4h,n,4l
    И разбирам ,е четворката се включва от вътре...Това до колко е добре или зле...
    Като цяло има забележки ,но не мога да заключа още...Моля много за съвети спрямо информацията която дадох...
    Поздрави!

    П.П.-дано не забравям нещо...Ако искате може да питате допълнително и да ме насочвате...
    Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 28-04-11, 18:10.
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

  • #2
    Re: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

    Ами колега, всички парт-тайм джипки са им така лостовете 2h,4h,n,4l. Ако хъбовете отпред са ръчни, ще трябва и тях да включваш. Малко по-неудобен, но пък по здрав вариант от автоматичните, може и с капачки да е - постоянно зацепени. За хидравликата, първо виж долейте масло, и след това се ослушай за шумове и др. като въртиш волана. Даже по добре на запален двигател виж някой да върти вътре волана, а ти виж отпред какво се чува и пиши след това. Най-добре е някой около теб който е карал витара да я погледне.
    Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
    http://www.facebook.com/JeepBG
    LZ1GGC

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

      Като тръгнеш няколко пъти с навит волан на сух асфалт на Н4, си тръгни и не се обръщай назад
      Така се троши раздатка.

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

        Е, не е точно така...
        Не е като да не съм правил маневри с включено предно.
        Че се товари всичко по трансмисията след раздатката е вярно, но не се чупи толкова лесно. Това ако се тръгва с поне малко внимание. Иначе при желание да строшиш нещо насила-можем много...

        Към човека с въпроса-явно не си много в час, знаеш ли как се включват автоматичните хъбове? Това за в случай, че витарата се окаже с такива. Да не те изпързалят търговците...
        Най-добре намери някой който знае кое-как да дойде с теб на огледа.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

          Хъбовете са автоматични...Да не съм много компетентен що се отнася до джипките...Доста неща ми убягват...Най ме притеснява обаче хидравликата...Лошото е ,че търговеца я е пуснал на малко пари и не му се занимава с нищо...Тя реално за тези пари не може да няма недостатъци...А за карането на суха настилка с включен преден мост го прочетох тук в някаква тема...не съм си го измислял аз Значи просто трябва да отбирам като чета...
          Кажете някой препоръчителен тест още ако се сещате...
          Аз от което чувах случвало се проблеми с главите да правили ,но ще я изчакам да позагрее утре да видя да не би да си надува ...И рутинните други проверки като за всеки автомобил...
          Последно редактирано от Петър Минчев - MaxBass; 28-04-11, 22:16.
          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

          Коментар


          • #6
            Re: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

            Аз така си пробвах самурая, така че не е чак толкова зле, не е задължително да навиваш волана докрай. Докато караш леко почваш да завиваш и ще усетиш ако има нещи или просто ще усетиш как се мъчи витарата и гумите се влачат все едно.
            Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
            http://www.facebook.com/JeepBG
            LZ1GGC

            Коментар


            • #7
              От: Re: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

              Днес ходих пак с вещо лице(даже член на форума ,но не му знам ника)
              и заключихме следното
              1-от към корозия е доста добре ...Частично на места има точици ,но острия инструмент съпътстващ ме не влезе никъде
              2-хидравликата и проработи след наливане на течност
              3-мотора и работи добре
              4-има LSD голям + ми се струва това
              5-като единствен недостатък останаха леки козметични забележки и някакво чукане като се включи двойното предаване(звучи като на каре)
              С оглед на ситуацията и след предстоящо преспиване с мисълта за нея може би да отиват нещата на покупка....А дали е наистина така ще видим в понеделник...
              Поздрави! и благодаря за съветите...Като ако имате още :Дайте ги
              Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

                Вземай я колега ако само това са и кусурите ама не каза цената.
                Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                "Mud Angels" Stara Zagora

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

                  3000лв е цената...Малко ниска ми се струва...от опит знам следното...Всяко нещо си идва не цената...Така ,че знам ,че даването на пари по нея тепърва ще започне Имам някой идеи които са рядко срещани за такъв тип автомобил...Ще ви държа в течение ...
                  Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

                    Колеги витарата е купена и започнах да се мъча да я вкарвам в пътя...Имам много въпроси ,а имам желание да качвам и снимки от нещата които правя така ,че ми сля да пусна нова тема...
                    Поздрави!
                    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на Витара(1.6ми 92год) с проблемна хидравлика

                      Да те вози дълги години колега
                      Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                      Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                      "Mud Angels" Stara Zagora

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X