Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара с друг двигател

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Витара с друг двигател

    Дали слагаш витров и фолксвагенов компютър работата е сдна и съща и в дата случея слагаш нов компютър различен от оригиналния.
    Километржа е менаничен, датчика за температурата елементарно се присажда от витара ,за оборотомера още не съм го направил но имам опит и няма да е трудно или скъпо.

    Това с местенето на центровката няма да е удачно. Колото ще спечелиш в ниските обороти толкова ще загубиш в високите а витарата няма никакъв запас та да можеш да си позволиш да загубиш малко мощност в кой да е обороти.
    Голфовия мотор се намира почти без пари и е мнго надежден. Има голямо разнообразие от кубатура ,мощност ,въртящ момент и вид гориво.

    Коментар


    • #62
      От: Витара с друг двигател

      Има витаров, без комп, разликата с моното е 5к.с., ако ги има, витарата се развърта след 3000оборота и чак работата да е една и съща, по-принцип ми се върти идея за 2,5дизел на паджеро в коша на витарата, но това ще е интересно и още се подготвям

      Коментар


      • #63
        От: Витара с друг двигател

        Кой витаров мотор е без комп ? Колко цилиндъра е и колко тежи . Не на последнонмясто колко е мощността и въртящия момент ? Средн цена на мотора?

        Коментар


        • #64
          От: Витара с друг двигател

          Моят1,6 карбуратор, стандартен мотор на витара до 98г, има същите показателите, като всички от серията 1,6, различава се, че е най-маломощният, но в предвид, че карбуратора му е Микуни, може да се изцеди доста от него, работи по-безпроблемно от 1,6 моно и от 1,6пълната инжекция. Тъй-като рядко се намира в добра комплектация, имам предвид че се сменя карбуратора с такъв от лада, което за мен е голяма грешка, но толкова разбират нашите родни майстори, поне повечетоЛично аз не бих се разделил с моят лесно и евтино, така че...

          Коментар


          • #65
            От: Витара с друг двигател

            Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
            Дали слагаш витров и фолксвагенов компютър работата е сдна и съща и в дата случея слагаш нов компютър различен от оригиналния.
            Километржа е менаничен, датчика за температурата елементарно се присажда от витара ,за оборотомера още не съм го направил но имам опит и няма да е трудно или скъпо.

            Това с местенето на центровката няма да е удачно. Колото ще спечелиш в ниските обороти толкова ще загубиш в високите а витарата няма никакъв запас та да можеш да си позволиш да загубиш малко мощност в кой да е обороти.
            Голфовия мотор се намира почти без пари и е мнго надежден. Има голямо разнообразие от кубатура ,мощност ,въртящ момент и вид гориво.
            Без да ми се сърдиш - но няма да сложа а колата си нищо, на което пише VW. Въпроса е принципен, нищо лично.
            За изместването питах, защото имам някаква мъглива идея и може би ще пробвам като се постопли. Но някой може да си е чукал главата вече - умишлено или не - и да знае, та да не откривам топлата вода. Високите обороти майната им, въпроса е дали наистина има разлика в ниските и доколко тази разлика се усеща. Ако е 2% примерно - няма смисъл. Ако е 7-8 или повече - може и да има смисъл от някаква заигравка.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #66
              От: Витара с друг двигател

              Не съм специалист, но защо никой не мисли в посока дизел;1.9тд на SPA Ситроен-Пежо се вгражда стандартно. 1во-кожуха на съединитела сигурно е оригинална част или пасва от бензинова Витара??-това не знам! 2ро ако 1.9тд ви се вижда малък/немощен има 2.1 тди Ситроен Ксантиа ,с механична помпа бош;никакви компютри и главоболиа.

              Коментар


              • #67
                От: Витара с друг двигател

                Първоначално публикуван от ivan_ Преглед на мнение
                Не съм специалист, но защо никой не мисли в посока дизел;1.9тд на SPA Ситроен-Пежо се вгражда стандартно. 1во-кожуха на съединитела сигурно е оригинална част или пасва от бензинова Витара??-това не знам! 2ро ако 1.9тд ви се вижда малък/немощен има 2.1 тди Ситроен Ксантиа ,с механична помпа бош;никакви компютри и главоболиа.
                Има витара, оригинално с мотор 1,9 на Пежо, няма да открием топлата вода

                Коментар


                • #68
                  От: Витара с друг двигател

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Без да ми се сърдиш - но няма да сложа а колата си нищо, на което пише VW. Въпроса е принципен, нищо лично.
                  За изместването питах, защото имам някаква мъглива идея и може би ще пробвам като се постопли. Но някой може да си е чукал главата вече - умишлено или не - и да знае, та да не откривам топлата вода. Високите обороти майната им, въпроса е дали наистина има разлика в ниските и доколко тази разлика се усеща. Ако е 2% примерно - няма смисъл. Ако е 7-8 или повече - може и да има смисъл от някаква заигравка.
                  Тогава си сложи части на който пише AUDI те също са токова добри.(шегувам ес разбира се)
                  При промяна на центровка ще получиш осезаема рзалика, може би 10% или 15 %

                  Коментар


                  • #69
                    От: Витара с друг двигател

                    Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                    Има витаров, без комп, разликата с моното е 5к.с., ако ги има, витарата се развърта след 3000оборота и чак работата да е една и съща, по-принцип ми се върти идея за 2,5дизел на паджеро в коша на витарата, но това ще е интересно и още се подготвям
                    Избий си от главата тази идея,мотора е чугунен + балансиращи валове + мн. проблемна глава. Имам и още съображения в минус на този мотор но мисля че това стига.
                    http://vbox7.com/play:398e8b82

                    Коментар


                    • #70
                      От: Витара с друг двигател

                      Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                      ...по-принцип ми се върти идея за 2,5дизел на паджеро в коша на витарата, но това ще е интересно и още се подготвям
                      Абе аз оня ден да знаеш колко се радвах на един 3 литров шестак, атмосферен от МБ, ама не влиза в коша с 30 санта
                      Все си мисля, че какъвто и двигтел да се слага на Витарника, трябва да е максимално лек. Все пак, основното предимство на тая машинка, са малкото килограми.

                      Първоначално публикуван от GOLF-SM Преглед на мнение
                      Тогава си сложи части на който пише AUDI те също са токова добри.(шегувам ес разбира се)
                      При промяна на центровка ще получиш осезаема рзалика, може би 10% или 15 %
                      А, това вече звучи интересно! Ще поумувам известно време и ако измисля нещо достатъчно просто и надеждно, ще споделя.
                      Пак казвам, не приемай думите ми като обида - никак не харесвам VAG, но то си е мой проблем. Още повече, видях какво правиш с Голфа (надявам се, че не те бъркам с друг, миналата година беше на Събора в СЗ, нали?).
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Витара с друг двигател

                        В момента правиме един проект,Витара с двигател 2.0 16v от Астра GSI ,камбана от Омега в процес на събиране e .

                        Коментар


                        • #72
                          От: Витара с друг двигател

                          Снимайте да видим как става
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • #73
                            От: Витара с друг двигател

                            Първоначално публикуван от Kiril Bakalov Преглед на мнение
                            В момента правиме един проект,Витара с двигател 2.0 16v от Астра GSI ,камбана от Омега в процес на събиране e .
                            Това ще е интерсено.По спомени,този двигател е 200Нм.
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Витара с друг двигател

                              Според мен не е мн. подходящ поради изключителната си пъргавина.Ако говориш за C20XE нещо по му приляга да е във WRC автомобил. Лично мнение,не ангажирам никой с него.
                              http://vbox7.com/play:398e8b82

                              Коментар


                              • #75
                                От: Витара с друг двигател

                                А някой слагал ли е ц20не от опел? И ако го е правил какви са отзивите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X