Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вибрации в купето на Сузуки Самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

    Здравей , gaydarov

    и аз имах подобни вибраций на 4-та в ниските обороти. Реших проблема, като зачистих с шкурка пластинките на дистрибуторната капачка , които контактуват с чукчето-докато взема нова.Успех!

    Коментар


    • #32
      От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

      Аз на моята капачка съм зачиствал пластините няколко пъти.Всеки път имат доста нагар.Дали от това почистване разстоянието не е станало много голямо и да трябва нова капачка?

      Коментар


      • #33
        От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

        При мен ситуацията е като при колегата 6mit. Вибрацийте се появяват само на четвърта. Когато двигателя е по-натоварен, на обороти м/у 1500 и 2100 те са най-силни и отчетливи. АЗ почистих дистрибуторната капачка и нещата доста поотихнаха. Подобен проблем имах и с Рено ЕСПЕЙС. Първо вибрации на четвърта при натоварен мотор. После на четвърта като цяло, м/у 70км. и 90км. Предположенията естествено бяха: карета, полуоски, джанти, гуми, тампони и т.н. На края се оказаха..... свещите. Явно при Самурая не добре работещият мотор води до тези характерни вибрации. При еспейса се осещат чрез клатене в скоростния лост и предницата. При смурая няма толкова клатене но на звук го докарва бая изразително. Още не съм залягал да търся звукоизточника но така като го слушам е някъде около скоростната кутия.

        Коментар


        • #34
          От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

          Искам да попитам колегата 6mit, след като смени капачката с нова, нещата станаха ли още по-добре, отколкото със почистената от нагара капачка, или нямаше осезаема разлика? Иначе и аз днес почистих контактите на моята дист.к-чка, и вибрациите наистина намаляха , почтииии... изчезнаха, само на 4-та около 2000 оборота ги има за малко, но това се търпи.Щом има значение тока, да взема да сменя и свещите, да се подобри още малко работата на запалването.

          Коментар


          • #35
            От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

            А дистрибуторна капачка от къде може да се намери и кабели те имат ли значение какъв модел са?

            Коментар


            • #36
              От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

              Здравейте,
              Смени си ги-едно нещо по дадена система, като не работи както трябва дълго време, то неминуемо влияе негативно върху останалите компоненти.
              Дистр. капачка-13 лв.
              Палец-7 лв.
              Свещи-15 лв.
              Кабели-80 лв.
              Купих ги от Evro-07 на ул.'' Козлудуй''

              Коментар


              • #37
                От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                Колега това с зачистването на капачката може да опра ви оборотите ама на 3/4 та при 50/60км пак има тресене.Колегата пише, че е проверил всичко може би остава абреажната ос ако има разбит лагер.

                Коментар


                • #38
                  От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                  Капачката утре я сменям-11,50лв, кабелите са ми чисто нови, смятам да сменя и свещите , че са ''сбирщайн'', макар че, работят без прекъсвания.Амбриажния лагер е нов-съединителя е сменян комплект.При мен няма значение скоростта-зависи само от оборотите.Като сменя капачка и свещи, ще пиша дали има разлика.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                    А бе тия кабели да не са златни другите неща се ядват. Да не бъркаш цената на кабелите или в магазина да са объркали нещо.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                      Утре ще пиша евро 07 и ще видим дали цените са същите .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                        Аз кабелите ги взех за 30лв.Защо трябва да са най-скъпите?Моите са испански, точно за модела.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                          Е 30лв кабели е друго, вярно, че самурая е най проходимия ама не е самолет, мисля,че 80лв е притискателния и феродовия за кабели множко са [IMG]awatar19809_5[/IMG] .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                            Колега,
                            Четох, ама не разбрах... преди това колата работила ли е гладко, или откакто си я взел, все си тресе?
                            Ще ти кажа каво съм виждал:
                            Нормално двигателят духва само 1 от 4-те цилиндъра. И ... е направен "ремонт" само на този цилиндър.
                            Компресия, вървене... всичко си е перфектно, освен че едното бутало е с няколко греама по-тежко.
                            Този двигател НЯМА как да проработи меко и гладко!!!
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • #44
                              От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                              ЕВРО 07-Варна дистрибуторна капачка 10,65 палец 03,51 за кабелите дава ми ги комплект но няма цена иначе тези цени са добри ако и продукта е що годе качествен. Утре ще опитам да разбера и за кабелите. И както пише колегата горе ремонт само на едно бутало си е проблем.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Вибрации в купето на Сузуки Самурай

                                Съвсем ясно съм написал, че вибрациите се появиха някъде след смяната на съединител(комплект).А на двигателя ние сме си му правили ремонт-смяна на сегменти ( съответно шлайфане и реглаж на клапани, гумички,) че гореше масло, лагерите му са добре.По принцип двиг. си работи гладко и вибрациите(колкото останаха) са само около 2000 об. на четвърта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X