Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замръзва скоростния лост?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Замръзва скоростния лост?

    Не слагайте графитна грес на такива места.Въглеродът има отрицателен потенциал спрямо желязото и изяжда метала в съчетание със твърда смазка. Можеш да ползваш смазка от карета на полуоски с МоS2 ,или от лагерите на колелетата на самолетите /НК-50/ .Графит за смазка се използва само на сухо където има високи работни температури .Навремето мажеха гарнитурите на главите с нея, та оттам е получила популярност.
    Последно редактирано от Георги Крумов; 16-12-10, 22:06.

    Коментар


    • #17
      От: Замръзва скоростния лост?

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Можеш да ползваш смазка от карета на полуоски с МоS2 ,или от лагерите на колелетата на самолетите /НК-50/
      Или просто да налее някакви грамове масло в кутийката на лоста. Както направих аз.
      Не знам защо японците са направили така, че там да няма мазане, но не е хубаво. Още повече, че има една пластмасова втулка чрез която ябълката на лоста действа на механизма за превключване на скоростите. Понякога от износване втулката излиза нагоре, и лоста започва да играе , и превключването е затруднено. Наливането на малко масло предотвратява и това износване.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Замръзва скоростния лост?

        Днес повече карах отколкото се занимавах с витарата,но поне разбрах 2 неща:
        1 проблема е поради това че маншончето е с голям луфт горе по лоста и от там се е напълнило с вода.
        2 не ми е по силите да извадя лоста по описания начин,как ли не го въртях,мърда само нагоре.
        targa, ако предложението ти е валидно ще се възползвам, не толкова че е на завет а се изчерпах откъм идеи как да го сваля.
        Пусни на лични гсм да ти звънна.
        Сега вече са ми нужни и 2 маншона на скоростния лост ако някой е купувал да казва от къде. утре ще видя по магазините но се съмнявам да са налични.
        http://vbox7.com/play:398e8b82

        Коментар


        • #19
          От: Замръзва скоростния лост?

          Аз ще видя какво има останало

          Коментар


          • #20
            От: Замръзва скоростния лост?

            Става въпрос за малкия маншон на кутията и този който е на купето. Декоративния отгоре е здрав. благодаря че откликваш.
            Днес ти дадах телефона на един колега който търси лостчета за десен волан витара,да не сеж чудиш от кой го е взел.
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #21
              От: Замръзва скоростния лост?

              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
              Ела ми на гости в сервиза. Не знам дали пак ще се хвана да запаля печката, че днеска се усмърдях на ци...нин, ама поне ще си на завет. Пък и да ти видя физиономията.
              Пали печката за утре и може да имаш още "гости".
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #22
                От: Замръзва скоростния лост?

                Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                2 не ми е по силите да извадя лоста по описания начин,как ли не го въртях,мърда само нагоре.
                Трябва да въртиш не лоста, а една ламаринена капачка която през пружина натиска целия лост надолу. Захваща се с "байонетно съединение", Ако се сещаш как се застопоряват крушките за стоповете във фасунгите. Натискаш надолу, завърташ, и пружината трябва да избута капачката нагоре.
                Но аз винаги си развивам болтовете(8мм, с глава12), за мен така е по-лесния вариант.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Замръзва скоростния лост?

                  Къде се намира тая ламаринена капачка? Под маншончето ли?
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #24
                    От: Замръзва скоростния лост?

                    Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                    Пали печката за утре и може да имаш още "гости".
                    Не знам дали ще бачкам. Чукни телефонче. Печката и хванах чалъма. Топли и не пуши. Кеф.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Замръзва скоростния лост?

                      Ето така изглежда, до скоро имах по-хубава снимка, ама не Натиснете снимката за да я уголемите

Име:HPIM0895.JPG
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5236628знам къде е

                      Коментар


                      • #26
                        От: Замръзва скоростния лост?

                        Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                        Къде се намира тая ламаринена капачка? Под маншончето ли?
                        Точно там. Като го надигнеш нагоре-се вижда.
                        Но си мисля, че след малко "мамчене" ще развиеш болтчетата. Гадното е после-като ги завиваш, но и това се преживява.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Замръзва скоростния лост?

                          Явно не съм размразил достатъчно,защото се отпускам с 60-70 кила върху лоста и не помръдва и милиметър надолу. Благодаря за снимката,точно така си го представям но не мръдна , явно Кольо'' мамче'' по добре от мен. Краен вариянт ще развивам, ако не се получи по калпазанския начин.
                          http://vbox7.com/play:398e8b82

                          Коментар


                          • #28
                            От: Замръзва скоростния лост?

                            Васе, не е до кила, аз съм 68, ама я вадя.
                            Верно е много лесно ... след първия път
                            натискаш, не много силно и завърташ. Ако не става, значи въртиш на другата посока.

                            П.П. Някои по-напред беше предложил да напръскаш малко водоустойчива грес (от тия във флаконите) около маншона - идеята е добра. Само имай предвид, че трябва да се пръска доста сериозно количество, че докато остане само греста доста си свива обема.

                            П.П.П. Понеже стана дума по-напред: забелязал съм, че доста хора бъркат гресите с молибденов бисулфид (Mo2SO3 беше нали?) с графитните, заради тъмния цвят. Да напомня, че нямат нищо общо като свойства и подмяната на едното с другото води до неприятности. Меко казано.
                            Последно редактирано от tef4o; 18-12-10, 08:17.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Замръзва скоростния лост?

                              Току що слизам от скоростния лост,всички скорости си влизат перфектно,натискам но не мърда и милиметър надолу. Или не се е доразмразил или е натъпкан с боклуци, незнам но не помръдва. Нагоре има ход около сантиметър,надолу неще. Вече ме бъзикат да съм му запалил огън отдолу. Относно силиконите и гресите, тоя маншон си е заминал преди няколко години,отгоре е с около 3мм луфт около лоста. В понеделник ще видим какво ще кажат от Евро @&
                              http://vbox7.com/play:398e8b82

                              Коментар


                              • #30
                                От: Замръзва скоростния лост?

                                Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                                Току що слизам от скоростния лост,всички скорости си влизат перфектно,натискам но не мърда и милиметър надолу. Или не се е доразмразил или е натъпкан с боклуци, незнам но не помръдва. Нагоре има ход около сантиметър,надолу неще. Вече ме бъзикат да съм му запалил огън отдолу. Относно силиконите и гресите, тоя маншон си е заминал преди няколко години,отгоре е с около 3мм луфт около лоста. В понеделник ще видим какво ще кажат от Евро @&
                                Не лоста. Ламаринката.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X