Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Размер гуми за стандартна Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Размер гуми за стандартна Витара

    по калкулатор моите 235/75/15 май трябва да са 734 мм ,а са към 720 на джанта 7ж с ет0 Мисля ,че ще си на ръба малко ,но не мога да преценя точно...Може и да станат реално да ти кажа...
    Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

    Коментар


    • #62
      От: Размер гуми за стандартна Витара

      Според мен на тази лъскачка ще и са големи.
      Ама и за какво ти са големи? Слагай по-малките, и си свиркай. Големите гуми се слагар за клиренс. А той е нужен когато ще газиш из коловози, трапове, оврази и т.н. Така като я гледам тази витара-такова каране е далеч от нея. Та слагай по-малки гуми. Хем няма да има проблем с опирането по калници(и да ги гъне), хем ще си запазиш динамиката сравнително непроменена.
      За нормално каране шарката на грайфера е много по-важна от размера на гумата.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #63
        От: Размер гуми за стандартна Витара

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Според мен на тази лъскачка ще и са големи.
        Ама и за какво ти са големи? Слагай по-малките, и си свиркай. Големите гуми се слагар за клиренс. А той е нужен когато ще газиш из коловози, трапове, оврази и т.н. Така като я гледам тази витара-такова каране е далеч от нея. Та слагай по-малки гуми. Хем няма да има проблем с опирането по калници(и да ги гъне), хем ще си запазиш динамиката сравнително непроменена.
        За нормално каране шарката на грайфера е много по-важна от размера на гумата.

        За сега е лъскава ама мие доста трудно да я опазя- повярвай ми и ми е единствена и семейна....
        За по големите гуми искам максимума от нея , предполагам добре знаете че тук във Варна рядко вали сняг, но навява - ето и снимка от пред вкъщиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:19012010283.jpg
Прегледи:1
Размер:46.4 КБ
ID:5329886 до главния път има не повече от 50метра и там чистят а "ДЖИПА" да стой в къщи...... нестава , един път ми стига повече не.....
        898450701

        Коментар


        • #64
          От: Размер гуми за стандартна Витара

          Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
          Да задам и аз един ?


          Дали ще мога да събера гуми 225/75/15 (d=719мм- по калкулатора)БФГудрич за сняг. Сега съм с 255/60/15(687мм- по калкулатор) и нямам ядове! Джантите се 7j и около 0ет, за да добиете представа ще приложа и снимка
          [ATTACH=CONFIG]397199[/ATTACH] Дано има някои който е слагал такъв размер гуми на такъв размер джанти.


          п.п. Или да си взема 215/75/15 и да ми е мирна главата?
          Нещата при теб в този вид се въртят около едни 215/75-15 с уговорката,че ще заобикаляш или надкрачваш коловозите по горите.
          Просто си много нисък и ще опираш почти навсякъде.
          П.П.1-Ако джипчето е мое бих направил лифт на окачването и бих заложил на кални гуми 205/80-16.Те като диаметър отговарят на 235/75-15,но имат големия плюс с това,че са по-тесни,а това хич не е маловажно за моторчето и съединителя на Витарата.
          Защото доколкото разбрах твоята е с по-слабия 8 клапанов мотор.
          П.П.2-Сега ако сложиш 215/75-15 доста бързо ще се наситиш на проходимостта с тях и сам ще стигнеш до П.П.1-/Е това са мои мисли де,да не ти се меся.Само дадох идеи/.

          Коментар


          • #65
            От: Размер гуми за стандартна Витара

            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
            Нещата при теб в този вид се въртят около едни 215/75-15 с уговорката,че ще заобикаляш или надкрачваш коловозите по горите.
            Просто си много нисък и ще опираш почти навсякъде.
            П.П.1-Ако джипчето е мое бих направил лифт на окачването и бих заложил на кални гуми 205/80-16.Те като диаметър отговарят на 235/75-15,но имат големия плюс с това,че са по-тесни,а това хич не е маловажно за моторчето и съединителя на Витарата.
            Защото доколкото разбрах твоята е с по-слабия 8 клапанов мотор.
            П.П.2-Сега ако сложиш 215/75-15 доста бързо ще се наситиш на проходимостта с тях и сам ще стигнеш до П.П.1-/Е това са мои мисли де,да не ти се меся.Само дадох идеи/.

            Eдва ще събера пари за гуми, камоли и за джанти
            898450701

            Коментар


            • #66
              От: Размер гуми за стандартна Витара

              Значи като за начало ще я караш в стандартно състояние със що годе стандартен размер гуми.

              Коментар


              • #67
                От: Размер гуми за стандартна Витара

                Сви,
                следващия път ела на разходката. Да видиш как се държат 235/75/15 на 8 клапана.
                Да имаш лична база за сравнение, че аз като чета, току взема и се объркам какво карам.
                Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                Коментар


                • #68
                  От: Размер гуми за стандартна Витара

                  Колега,да съм казал някъде,че ще е зле с 235/75-15???
                  Просто уточнявам,че ще е по-добре с 205/80-16 поради факта,че са по-тесни при запазен външен диаметър и по-лесно ще ги върти.
                  Това сравнение разбира ще е вярно,ако гумите са с еднакъв вид грайфер.
                  П.П.Много добре знам и минусите на тясната кална гума,особено ако се говори за дълбока кал,но пък за нашите предимно горски терени със сравнително малко мочурища смятам че е добра.
                  Освен това и разхода с нея е по-приемлив и мотора има повече сила.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 22-12-11, 09:35.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Размер гуми за стандартна Витара

                    Сви, тази пряспа от снимката с каквато и да е витара не можеш да я минеш на ход. За нея не ти трябват гуми, а лопата
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Размер гуми за стандартна Витара

                      Най вече лопата
                      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                      Коментар


                      • #71
                        От: Размер гуми за стандартна Витара

                        Може, зависи от засилката и плътността на сивото вещество. Даже и с летни гуми

                        Коментар


                        • #72
                          От: Размер гуми за стандартна Витара

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          Колега,да съм казал някъде,че ще е зле с 235/75-15???
                          Просто уточнявам,че ще е по-добре с 205/80-16 поради факта,че са по-тесни при запазен външен диаметър и по-лесно ще ги върти.
                          Това сравнение разбира ще е вярно,ако гумите са с еднакъв вид грайфер.
                          П.П.Много добре знам и минусите на тясната кална гума,особено ако се говори за дълбока кал,но пък за нашите предимно горски терени със сравнително малко мочурища смятам че е добра.
                          Освен това и разхода с нея е по-приемлив и мотора има повече сила.
                          Здравей Янко,
                          Ако постинга ти е отговор на моя, аз не изказвам твърдение, нито споря с някого /още по-малко с теб/.
                          Имах предвид че двамата със Сви сме с еднакви мотори и веднага ще усети разликата като седне в едната, после и в другата кола.
                          Аз съм с три комплекта гуми, едни асфалтови, едни кобри на 195/75/15 и БФ МТ2 235/75/15. Изводите съм си ги направил, но са относителни, тъй като едно и също локве не мога да мина един път с едните гуми, сетне да ги сменя и пак да пробвам. Друго си е две коли, един модел, с горе-долу еднакви характеристики, но различно обути да минат по едно и също време, карани от един и същ шофьор.

                          Поздрави
                          Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

                          www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

                          Коментар


                          • #73
                            От: Размер гуми за стандартна Витара

                            Първоначално публикуван от Calico Преглед на мнение
                            Сви,
                            следващия път ела на разходката.

                            Обещавам ще дойда, ама незнам кога.Що се отнася до лопатата няма да споря, но все си мисля че и без нея ще се оправя - при такива предизвикателства сивото вещество ичезва....кои бе -аз ли няма да мина......


                            Та въпроса беше 225/75/15 без лифт, без рязане.... с тези джанти дали ще има проблем или да си взема 215/75/15 ?????
                            898450701

                            Коментар


                            • #74
                              От: Размер гуми за стандартна Витара

                              Първоначално публикуван от svi Преглед на мнение
                              Та въпроса беше 225/75/15 без лифт, без рязане.... с тези джанти дали ще има проблем или да си взема 215/75/15 ?????
                              Колега, изясни ли ти се накрая дали става, или си взе 215? Че и аз съм пред същият въпрос в момента.
                              Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                              Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                              Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                              Продавам гуми 205х70х15!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Размер гуми за стандартна Витара

                                Вчера видях витара дълга с 235/75/15 и собственика се кълнеш ,че никаде не упира...ама доста бяха изпълнили калниците и предполагам не я е чекнал...бяха и доста изтъркани така ,че махнете 1 см от сметките
                                Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X