Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-грозният самурай (на Banjo)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Най-грозният самурай (на Banjo)

    При тестовете днес нямаше проблеми. Разбира се продължавам да го тормозя още че да видим какво ще излезе.
    Същите съмнения имах и за хидравликата но ги опровергахме.
    Последно редактирано от banjo; 02-04-15, 21:54.
    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
    Дий Снайдер

    Коментар


    • #92
      От: Най-грозният самурай (на Banjo)

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Не ти ли "дърпа" прекалено от мощността на мотора?
      Генератора дърпа мощност само кагато има товар. Идеален е.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #93
        От: Най-грозният самурай (на Banjo)

        Един тест в началото на Август ще му дойде добре си мисля.
        Знам, знам, че Даниела... ама виж подписа отдолу. А и бебето няма да е толкова бебе тогава.

        Относно втория акумулатор-аз не бих сложил. Или поне не в паралел с щатния. Идеалното решение е да се сложи по-голям, но един. Нещо от сорта на 150 Аh, ако има място. Ако няма-аз бих сложил втори, но не в паралел с основния, а с възможност за превключване за работа с единия или с другия. Респ. да се зарежда само единия, или само другия. Така се избягва увреждането и на двата акумулатора, заради различната им зареденост. Просто се дърпаш на единия акумулатор, а ако той не ти стигне-прехвърляш на другия. Но винаги си само на единия от двата. Другия седи и чака реда си. И когато решиш, че единия е достатъчно зареден-прехвърляш да работиш с другия, така и той ще се зареди. Но винаги в инсталацията да има свързан само един акумулатор.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #94
          От: Най-грозният самурай (на Banjo)

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Един тест в началото на Август ще му дойде добре си мисля.
          Знам, знам, че Даниела... ама виж подписа отдолу. А и бебето няма да е толкова бебе тогава.

          Относно втория акумулатор-аз не бих сложил. Или поне не в паралел с щатния. Идеалното решение е да се сложи по-голям, но един. Нещо от сорта на 150 Аh, ако има място. Ако няма-аз бих сложил втори, но не в паралел с основния, а с възможност за превключване за работа с единия или с другия. Респ. да се зарежда само единия, или само другия. Така се избягва увреждането и на двата акумулатора, заради различната им зареденост. Просто се дърпаш на единия акумулатор, а ако той не ти стигне-прехвърляш на другия. Но винаги си само на единия от двата. Другия седи и чака реда си. И когато решиш, че единия е достатъчно зареден-прехвърляш да работиш с другия, така и той ще се зареди. Но винаги в инсталацията да има свързан само един акумулатор.
          Точно това е идеята с акомулаторите
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #95
            От: Най-грозният самурай (на Banjo)

            Тези дни направих един експеримент, смених перката на радиатора. Старата бе с четери малки лопатки а новата е с пет и има виско муфа. Сега се усеща по-голям поток на въздух от старата. (Трябва да намеря уред който мери потока на въздух за да дам конкретни данни.)
            Тази промяна бе направена понеже при една от агресивните експлоатации температурата драстично се покачи при високи обороти и ниска скорост.
            Следват тестове.
            Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
            Дий Снайдер

            Коментар


            • #96
              От: Най-грозният самурай (на Banjo)

              Прикачени файлове
              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
              Дий Снайдер

              Коментар


              • #97
                От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                Механична лебедка с кардан от Днепър ли ще правиш ?

                Коментар


                • #98
                  От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                  Това ми е идеята. Гледах как са изработили такава от БМВ и ми хареса. Поне PTO-то стана добре
                  Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                  Дий Снайдер

                  Коментар


                  • #99
                    От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                    Баси.Никога немаше да ми роди акъла това с кардан от мотор.Снощи се пулих какъв е тоя кардан към РК-то ама главина с кардан от мотор не се сетих.То и авото е с кардан.Между кардана и барабана има ли редукция.Това нещо ще държи ли на як товар.
                    Боби gsm 0898689957 Сузуки самураи sj418

                    Коментар


                    • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                      Кардана ще издържи , но редуктора мисля че ще даде фира . Помисли за бушон / осигурител щифт / че иначе ще потрошиш редуктора , къде ще е спирачката за да не се развива обратно под товар ?
                      VEREYA MOTORSPORT TEAM

                      Коментар


                      • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                        Стига с тез бушони бе!
                        Това да не е руска техника... А и как да сложиш нещо което си предвидил да те изостави щом види зор.
                        Всичко трябва да е много здраво, за да може да се разчита на него при критични ситуации.
                        Или ако се оставя бушон-той да бъде лесно възстановяем, и при нужда изключван. Демек-системата да работи и без бушон, да вижда зор, ама да те извади от дупката.

                        Боги, какво е предавателното отношение на редуктора от мотора?
                        Според мен лебедката ще е бърза, идеалния случай за нашите трасета и екстреми е 20:1-25:1. Моята е с 30:1, и на първа бавна ми е доста бавна, та почти никога не се дърпам на първа.
                        Редуктора от мотор според мен е някъде към 5:1, което е доста бързо, вярно-ще има скорост, ама ще липсва прецизност.

                        Може и да бъркам де, дай малко ТТ данни
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                          Бушон трябва да има иначе няма да имаш лебедка , вече два редуктора имам строшени заради липсата на предпазен щифт . Предавателното число 5:1 си много добро , така ще можеш да въртиш гумите на първа предавка с почти същата скорост с която те тегли лебедката . 30:1 е вече много бавна и не можеш да ползваш гумите когато ти потрябват , така за да увеличиш скоростта на теглене трябва да увеличиш диаметъра на барабана . При тази скорост която очакваш обаче осигурителен щифт на скъсване е задължителен .
                          VEREYA MOTORSPORT TEAM

                          Коментар


                          • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                            3,89 или 4,62
                            Чувствам се силен-защото съм БЪЛГАРИН... Дан Колов
                            Ноевия ковчег е направен от любители.Професионалистите,са построили "Титаник".
                            0885 660 613

                            Коментар


                            • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                              Главната предавка от Днепъра е 4,6:1. Лебедката още я умувам.Спирачката дали да е лентова или друга.
                              Защита със сигурност ще има обаче лебедката ще се прави по към лятото. Сега съм съсредоточен в раздатката. 4,16:1 low /1,58:1 hi + PTO.
                              Последно редактирано от banjo; 23-04-15, 21:41.
                              Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                              Дий Снайдер

                              Коментар


                              • От: Най-грозният самурай (на Banjo)

                                Живко, когато се дърпаш с електрическа лебедка-можеш ли да ползваш гумите за да си помагаш?
                                При 30:1 скоростта е все едно си с електрическа лебедка, това когато си на първа, или втора. Разликата е като между стар китаец, и WARN(да речем). Но все си е много по-бавно от скоростта с която ще се теглиш с редуктор 5:1.
                                30:1 и на мен ми е бавно, но такова дойде по лентата. Виж, 20:1 си е супер.

                                Бързата лебедка е хубаво нещо, но когато терена пред теб е много, много гаден-по-добре е да се дърпаш по-бавно, но по-прецизно. Което с бавен реуктор се постига на бавните скорости, а когато искаш да се дърпаш бързо-има си 4 и 5 предавка. Докато обратния случай е невъзможен-да имаш бърз редуктор, и да се вадиш бавно, ако ти потрябва.

                                И не, никакви бушони не трябват, не и за техника предназначена за екстремно ползване.
                                Какво от това, че си запазил здрава техниката за следващи евентуални дърпания, ако те изостави в конкретното препятствие.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X