Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ Самурай - тропане отпред ляво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ Самурай - тропане отпред ляво

    Отскоро съм собственик на самурай има здраво хлопане в пхредна лява гума джипа е с ръчни хъбове разглобих хъба след което неможах естествено да го сглоба тая сфера на какъв принцип е има ли вътре лагер семеринга и нестава откаде да поръчам извинявам се предварително ако някой въпрос е глупав но не съм запознат просто

  • #2
    От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

    Дай снимки, така няма да стане, кой модел е хъба и т.н.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

      Най-добре снимай, какво си направил, и опиши точно кое те затруднява, по принцип само хъба се маха и слага елементарно, доста бързо става. Свали си и някое сервизно ръководство, там има схеми и е прегледно описано.
      Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
      http://www.facebook.com/JeepBG
      LZ1GGC

      Коментар


      • #4
        От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

        ще направя снимки обаче нз как да ги кача

        Коментар


        • #5
          От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

          неможах да направя снимки отстраних проблема беше в двата лагера отдолу и отгоре 30302 мисля че бяха обаче карето неможах да разбера как се вади и свалиш ръчните хъбове да ги гресирам и като ги сложих немогат да се заключват и отключват има ли значение как са сложени на шлиците

          Моля, ползвате големи букви и препинателни знаци!
          Иначе ... сами виждате какво се получава.
          Уважавайте читателите на Вашите мнения.
          Последно редактирано от CarTest™; 10-11-10, 18:01.

          Коментар


          • #6
            От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

            Съгласен съм за забележките...Какво масло да сложа в дифовете и раздатката марка и приблизителна цена по ваши набюдения...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

              За дифовете 75W140 ... най-ефтиното е на Манол .... така се казва фирмата и уж е немско.
              За раздатката разгледай какво пише производителя, ама ... мисля 80W90 ...
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #8
                От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

                Препоръчват 80W90 полусинтетика. Аз карам с Valvoline, щото го вземам от представителя на ... добра цена.
                Относно ХЪБа, първият път е така.... после като го схванеш е много лесен. Корпуса има 6 двойни канала, но двата от тях нямат средния водач. На капачката са еднакви, обаче има 2 пластинки. Идеята е пластинките да влезнат в кухите канали.
                УЛЕСНЕНИЕ: в разглобено състояние навий муфата докрая (да смачка прожината) и стрелката трябва да сочи FREE.

                Опитах се да го напиша най-РАЗБИРАЕМО, дано схванеш нещо.

                Първо го избърши до блясък. После го сглоби 2-3 пъти за да сханеш как работи, и накрая го гресирай с хубава грес и го затвори. !!! НЕ пренатягай болтчетата !!! особено тези на капачката на ХЪБа. Те само го държат затворен.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

                  Мерси за помоща така обяснено утре най вероятно и тях ще сложа но как се вади карето немога да схвана .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

                    Първоначално публикуван от vundev777 Преглед на мнение
                    Мерси за помоща така обяснено утре най вероятно и тях ще сложа но как се вади карето немога да схвана .
                    1. Включваш на положение FREE.
                    2. Развиваш 6-те болтчета на капачката и дърпаш внимателно.
                    3. Избърсваш греста и махаш зегера на полуоската. !!! ВНИМАНИЕ !!! Зегера лети много на далече, ако го изтървеш. (на снимката)
                    4. Развиваш 6-те болта на основата на ХЪБа и го махаш.
                    После лъскаш всичко, гресираш и сглобяваш в обратен ред.
                    Успех.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

                      Мерси хъба стана утре ще го извадя и това че да видим ново колко пари ще е ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ Самурай - тропане отпред ляво

                        ако може колегата да качи снимки като го сглобява,защото и на мен немие много ясно.
                        0887791432-Митко

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X