Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какви трябва да са тампоните на раздатката (Suzuki)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • какви трябва да са тампоните на раздатката (Suzuki)

    днес смених за втори път оригиналните тампони но сложих от ланд роувер те са доста твърди сега раздатката не шава като е бутам за сега немога да кажа дали е по добре защото вибраците пак си ги имам като управя дифовете ше си проличи..
    това че са по твърди можели да ми навреди вместо да се скъса тампон при натоварване да се шупи някоя стойка на раздатката те са алуминиеви и това улеснява чупенето?
    поздрави

  • #2
    Re: какви трябва да са тампоните на раздатката

    И аз имах същи проблем - износен тампон и като тръгвам рязко - чукаше. Казаха ми че за паджеро тия тампони са кът, и ми стана ясно - ще се побългарява! Оригиналния тампон е нещо като това на първата катринка (тампон1 ). Първо пробвах с тампон от амортесиор на камион- викам си здрава работа, нема да мръдне, ама като запалих джипа - щеше да ми падне огледалото - вибрации страшно нещо...
    После в един магазин за руски коли магазинера, като му обясних за какво иде реч ми даде един тампон (тампон 3) незнам от какво, ака мато го приспособих се родих - съвсем допустими вибрации, ама поне не чука като тръгна резко.
    Прикачени файлове
    Don't hunt IF you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448

    LZ1BGD

    Коментар


    • #3
      Re: какви трябва да са тампоните на раздатката

      ето аз какви сложих едвам накарх да ми ги продадът без номер на шасито тук са така но го излъгах та стана номера....
      а оригиналните ми струваха 50€ тези от ланд роувер 20€
      за сега съм доволен само да не стане фал.
      ето ги..

      поздрави

      Коментар


      • #4
        Re: какви трябва да са тампоните на раздатката

        Това дето си го купил са тампони за двигател на LR Defender 2,5 TD. Първо са доста по-твърди (двигателят тежи над 100 кг)и второ са по-високи, тоест ще има по-големи вибрации и ще повдигнеш раздатката по-нагоре - увеличаваш ъгъла на карданите(не е много ама защо е нужно). Най-вероятно няма да счупиш нищо ама ще те дразни вибрацията.

        Коментар


        • #5
          Re: какви трябва да са тампоните на раздатката

          страно но при мен има подобрение.
          първото нещо вече на първа не тресе цялата кола аз си мислех че имам скапан съеденител
          но сега знам каде е бил проблема..
          сега като премина критичните 1800 обо без много газ не тресе ама хич а със старите не ставаше този номер..на ниски мога да е карам и не тресе под 1600 обо нима вибраци а преди усещах че се тормозеше за мен са по добри..
          а най вероятно са ми разбити каретата на средния кардан и отам идват вибраците но като ги сменя ще се види..тези тампони уж са от скоростна кутия щото тези на мотора са друг бичим поне това се виждаше на компа като ги копувах..
          поздрави

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X