Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това за какво е?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това за какво е?

    Това което на снимката е превързано с тел за какво служи? Имам едно маркуче което е извадено и запушено с пирон. Да поясня колата засега не е в движение и се стяга. Става на въпрос за Витара 1,6 моно
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от Деян Давидов; 29-09-10, 19:52.
    TT-Tuning Team
    АСК Добрич

  • #2
    От: Това за какво е?

    Вакуумни клапани. Какво точно управляват, зависи от колата...
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #3
      От: Това за какво е?

      При мен като откача маркучето от това клапанче и оборотите на двигателя се вдигат до 3000-4000. Маркучето би трябвало да отива в една джиджавка от която излиза едно "пишле" и регулира тихите обороти. Проследи къде отива маркуча и как работи, и може да ти се изясни ситуацията.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Това за какво е?

        При "ВИТАРА" с карбуратор когато има включени ел. консуматори /фарове,парно/ и двигателя работи на малки обороти, тези клапани регулират оборотите зада не падат от натоварването на генератора.

        Коментар


        • #5
          От: Това за какво е?

          Явно колата притежава двата основни атрибута за за се движи в България - тел и пирон .Извинете за отклонението!
          Успех в начинанието и по-скоро да я пуснеш в движение и много да те радва!
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: Това за какво е?

            За да не пускам нова тема. Трябва да взема един такъв бушон като зеления. Навсякъде ли ги има или са специфични за този модел.?
            http://prikachi.com/images/10/2544010X.jpg
            TT-Tuning Team
            АСК Добрич

            Коментар


            • #7
              От: Това за какво е?

              Първоначално публикуван от Деян Давидов Преглед на мнение
              Това което на снимката е превързано с тел за какво служи? Имам едно маркуче което е извадено и запушено с пирон. Да поясня колата засега не е в движение и се стяга. Става на въпрос за Витара 1,6 моно
              Ако правилно съм разгадал снимката, това ти е маркучлето за клапана, който управлява една "тенджера", отговаряща за изпускането на бензиновите пари от резервоара. Гледам, че на клапанчето входа е откачен.
              Самата "тенджера" има стойка на десния калник, не мен специално там ми е монтиран изпарителя, а тенджерата с все вакумите е шкартирана. Не се отразява по никакъв начин на работата на мотора (стига да съм видял правилно де). Ако "тенджерата" ти липсва, проследи тръбите от резервоара и запуши свободната тръба, да не гълта вода и боклуци.

              П.П. предпазтеля е стандартен, но има 2 вида подобни, носи го със себе си като купуваш. За да изгори, трябва причина, надявам се да си я отстранил.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Това за какво е?

                Много се извинявам, че ще се включа в темата на колегата, но не искам да пускам нова тема. При мен това клапанче се счупи, когато ... правихме нещо по двигателя. Залепих го с моментно лепило, но така, че да не запуша отвора. Обаче сега имам някакъв проблем с оборотите при студен двигател. Като запаля държи 1700-1800 оборота и изведнъж вдига 2100-2200 След няколко минути при тези показания оборотите рязко падат до 800-900 и рязко се покачват до 2000 и двигателя все едно ще угасне. Какво може да се направи по този проблем?
                Благодаря
                Сузуки Витара '89година, 1.6 8v, автоматик, газ-бензин.

                0883 55 13 48 и/или 0879 38 38 08 Николай Николчев
                /e-mail: nikolaynkl@gmail.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Това за какво е?

                  Първоначално публикуван от Nik16 Преглед на мнение
                  Много се извинявам, че ще се включа в темата на колегата, но не искам да пускам нова тема. При мен това клапанче се счупи, когато ... правихме нещо по двигателя. Залепих го с моментно лепило, но така, че да не запуша отвора. Обаче сега имам някакъв проблем с оборотите при студен двигател. Като запаля държи 1700-1800 оборота и изведнъж вдига 2100-2200 След няколко минути при тези показания оборотите рязко падат до 800-900 и рязко се покачват до 2000 и двигателя все едно ще угасне. Какво може да се направи по този проблем?
                  Благодаря
                  Ако ти пропуска вакуум отнякъде, може да е това. Ако клапанчето е наистина за бензиновите пари и ако решиш, че ти трябва, звънни ми, ще ти подаря едно. Телефона ми го има в профила.

                  EDIT: малко снимки, че май стана разминавка:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-tendvera.jpg
Прегледи:1
Размер:74.4 КБ
ID:5213385

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-krepej.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5213386

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-klapan.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5213387

                  Самата "тенджера", клапана за нейното управление и мястото на което трябва да стои поначало (там дето е изпарителя). Клапанчето си личи по отрязания маркуч.

                  Сега видях, че май на колегата му е откачен другия клапан, ще погледна за къде беше, че не помня.

                  Едит на ЕДИТА така е, който бърза...

                  Другото клапанче верно е за оборотите. Мисля, че двата клапана са еднакви, само буксите им се разминават, но това си е жичкаджийски проблем и то елементарен.
                  Последно редактирано от tef4o; 02-10-10, 12:36.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X