Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

    Вчера имах проблеми със заднирте светлини и като поразчоплих нещата се оказа че доста кабели за за подмяна. Първо че някой който си няма представа що е то кабел си е правил свободни съченения и сега имам половин кило излишен бакър зад стопа. Така или инъче,нещата ще си ги оправя но не ми се проследява/прозвънява всеки кабел по отделно и за това първо питам тук:
    Има ли някой цветна схема на снопа кабели които са за задната част на витарата,(снопа който минава през задния ляв калник)? Интересува ме само кой цвят за каво е,може и да не е на схема просто таблица или нещо такова.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    http://vbox7.com/play:398e8b82

  • #2
    От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

    Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
    Вчера имах проблеми със заднирте светлини и като поразчоплих нещата се оказа че доста кабели за за подмяна. Първо че някой който си няма представа що е то кабел си е правил свободни съченения и сега имам половин кило излишен бакър зад стопа. Така или инъче,нещата ще си ги оправя но не ми се проследява/прозвънява всеки кабел по отделно и за това първо питам тук:
    Има ли някой цветна схема на снопа кабели които са за задната част на витарата,(снопа който минава през задния ляв калник)? Интересува ме само кой цвят за каво е,може и да не е на схема просто таблица или нещо такова.
    БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО
    Имам инсталацията.Мога да ти напиша кой кабел на кое краче трябва да е.Или ако те интересува нещо друго,мога и снимка да ти направя на буксите с кабелите

    Коментар


    • #3
      От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

      трябва ми примерни
      черен-маса
      син с червена ивица -габарит
      зелен с жълта ивица -стоп
      букси не ме интерисуват,защото са на половина изрязани (непоправимо)
      благодаря.
      http://vbox7.com/play:398e8b82

      Коментар


      • #4
        От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

        Васе, уточни за коя витара става дума, моно, карбуратор, пълна, ел. инсталациите са различни, с кой стоп е отзад с трите светлини, с едната, да знаеш че ако е моно там е захранването за помпата, за това което питаш си има схеми.

        Коментар


        • #5
          От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

          И моята е разглобена и разголена за кърпеж и мога да снимам буксите с кабелите, но кой за къде е трябва да се прозвънява. Моята е 1,6 16в пълна инжекция, но и при мен захранването на помпата е там някъде, щото ги бях разкачил и се чудех що не ще да запали пущината

          Коментар


          • #6
            От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

            mono е,89г.къса, освен помпата и сондата минава от там,всичко е в един сноп. три светлини е стопа.
            помагайте.
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

              Знам че за помпата на мойте е розов/черен ,а на стопа(левия буксата тва дето гледам по схема ама немога много добре да разчета цветовете) - R(червен)-задна светлина ;B(кафяв(brown) или син(blue))-маса ;G/R(сив/черен)-мигач ;R/Y(червен/жълт)-стоп ;G/W(сив/бял)-габарит .Но за cветовете не съм на 100% сигурен .След малко ще разглобя стопа и пак ще пиша .Този проблем го има на витарките ,събира се кал при калника и буксата зад стопа се съсипва.
              Suzuki Vitara

              Коментар


              • #8
                От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                Преди малко гледах стопа така са това го дгедах в схема за електрооборудване на витара от ръководството което бях свалял тук от форума преди време там има описано подробно всичко .Дано съм бил полезен ,поздрави!
                Suzuki Vitara

                Коментар


                • #9
                  От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                  И не само буксара,самите кабели са силно почернели под изолацията и смятам да ги скъся до където са си нормални. Друг е въпроса че японцире са икономична нация и са сложили безумно тънки кабели,без никъкъв резерв. От друга страна пък те не карат 20г.коли така че правилно са ги сложили толкова тънки. Абе мисля на глас....
                  Благодаря за цветовете,поне е някъква отправна точка.
                  http://vbox7.com/play:398e8b82

                  Коментар


                  • #10
                    От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                    Първоначално публикуван от васето Преглед на мнение
                    mono е,89г.къса, освен помпата и сондата минава от там,всичко е в един сноп. три светлини е стопа.
                    помагайте.
                    Моята е дълга 1,6 16 кл.,така че надали ще ти свърши работа-съжалявам

                    Коментар


                    • #11
                      От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                      дай и-меи и ще ти пратя мануала

                      Коментар


                      • #12
                        От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                        Аз открих следната информация:
                        G/R- зелен-червен - мигач,R/Y(червен-жълт) и G/W (зелен-бял)- стоп и заден габарит,B (чер) и R (червен)- за заден ход,като В прилича да е масата,защото се свързва и с мигача и със стопа
                        Това е за лява страна,за дясната също само,че до мигача отива зелен-жълт.Уточнявам всичко горенаписано е според схема,не отварях да гледам и така както е посочено тези цветове стигат до буксата.
                        Последно редактирано от Ruse; 29-09-10, 13:45.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                          DIMOVSPORT@ABV BG
                          Mежду abv и bg има точка
                          Благодаря.
                          Ако утре спре да вали я подмятам.
                          http://vbox7.com/play:398e8b82

                          Коментар


                          • #14
                            От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                            тук са схемите.

                            Кабелите не са толкова тънки, но инсталацията на Витарата верно е доста калпава, като за япоска кола. И аз брах ядове, имах няколко изгнили пера (!) по куплунга на задните светлини, плюс някакъв тъпанар се беше учил да вързва жици (съдейки по изолацията, в Австрия). Започвам да си мисля, че някой в ZUK-форума е пуснал тема и доста идиоти са се пробвали...
                            Последно редактирано от tef4o; 04-10-10, 10:28.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #15
                              От: ВЪПРОС ЗА ЕЛ.ИНСТАЛАЦИЯТА/ВИТАРА

                              Мога да ти пратя ръководство има много схеми с означения...
                              0884 626 333

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X