Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
    Разбирам-явно наистина при Сузуки бавните не са достатъчно бавни,щом като с нормални гуми ти липсва сила.Малко не мога да си представя какъв ще е този баир,че да не ти стига 1-ва бавна и мотора да вижда зор,ама явно че може.
    Имал съм случай, когато на първа бавна колата няма мощност и гасне... Това на сух наклон, тревист хълм. С не особено големи гуми 30-31". На въпросния баир едвам държаха и спирачките да не тръгна назад, така че едни по-бавни предавки или по-силен мотор изобщо не са излишни за Витара. Особено с по-големи гуми.

    Коментар


    • #77
      От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Предполагам че тази тема ще помогне : http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=16489
      Лудак

      Коментар


      • #78
        От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Първоначално публикуван от gen4 Преглед на мнение
        Ей голям мерак да ме тормозиш с инженерното ми образоване. Казах ти - Слаботоков Инженер съм!!!
        Иначе размерите няма проблем да ги смъкна - само дето не знам откъде ще намеря толкова голям шублер за короната

        Проблема е че не мога да чертая добре, така че предлагам след като утре поразровя и открия пиньона ако не са го изхвърлили че беше станал на кайма, да ги пратя на Антон и той да решава какво му е нужно като размер за да "вземе цена".
        На мен ми трябват размери на заден диф!
        0887/400121 Антон Донев

        Коментар


        • #79
          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Явно не сте чели внимателно
          16 вентиловите Витари са с дифове също 5,125 /1.Това сме го коментирали в друга тема за дифове.
          В момента моите са си такива и съм с 31-ци.Както обясних вече по-бавни заводски няма,има само тунингови.
          По отношение на мотора съм съгласен с Дявол Коледа,няма да издържат възлите след мотора,като започнеш още от съединителя.
          Иначе Витара 2,5 V6 с бавни дифове и големи гуми отдавна вече има и собственика го познавате всички-Иван Попов.
          Другата добра комбинация ,която се сещам е дизеловата Витара 1,9 TDI/всички твърдят,че мотора на Пежо е супер и е по -добрия избор от маздовия/,монтират и се бавните дифове и големите гуми.Върт.момент на дизеловата е с около 1/3 по-голям от бензиновата.Досега никой не ми е отговорил да е пробвал тази комбинация.Имайте предвид,че дизеловата Витара тежи с 300кг повече от бензиновата и това едва ли е само от мотора,защото има по-яки дифове/чугунен корпус на предния/,полуоски,карета.
          Последните два варианта са можеби най-удачни,но и най-радикални и струват пари,но аз не ги изключвам и скоро може да видите обява на моята в раздел продава
          Има дифове с 8х37,не само с 8х41,както на къса,така и на дълга база/само за информация/.Да не вземе някои да сменява диф без да е погледнал предавателното число

          Коментар


          • #80
            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Първоначално публикуван от kimi77 Преглед на мнение
            Има дифове с 8х37,не само с 8х41,както на къса,така и на дълга база/само за информация/.Да не вземе някои да сменява диф без да е погледнал предавателното число
            Що бе става, само дето трябва и гумите да са с различен размер.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #81
              От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Аз искам ей такива бавни http://www.youtube.com/watch?v=eEP7M...eature=related
              Какво му трябва на човек

              Коментар


              • #82
                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Първоначално публикуван от kimi77 Преглед на мнение
                Има дифове с 8х37,не само с 8х41,както на къса,така и на дълга база/само за информация/.Да не вземе някои да сменява диф без да е погледнал предавателното число
                Колеги има ли по-бавни дифове оригинално на Витара от 8х41?Това май се явява 5.125 и трябваше да е само на къса Витара-карбуратор или моно???
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #83
                  От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Не няма
                  Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                  Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                  Коментар


                  • #84
                    От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                    Не няма
                    Ама има тунингови.5.88:1 мисля че бяха...Не че е кой знае колко повече,ама...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #85
                      От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      За тези на калмини ли говорим
                      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                      Коментар


                      • #86
                        От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        но те са с различни спирали .т.е на задните ако са с дясна ,на предните са с лява . намаляваш товаримостта на пиньон/корна по този начин . имай едно на ум
                        899180483

                        Коментар


                        • #87
                          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Първоначално публикуван от nikman Преглед на мнение
                          Колеги има ли по-бавни дифове оригинално на Витара от 8х41?Това май се явява 5.125 и трябваше да е само на къса Витара-карбуратор или моно???
                          Аз поне не знам да има по-бавни заводски дифове от 8х41,НО не си мислете,че този 8х41 е само на къса база.Двата варианта 8х41 и 8х37 се срещат както на къса,така и на дълга база.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Тони, до къде стигна с проекта? Има ли развитие?
                            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                            0888 315 794
                            LZ1UPI
                            A1 (Rh+)

                            Коментар


                            • #89
                              От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Никакво,за момента имам други належащи задачи и проекта е временно замразен!Но както вече казах,ако има кой да ни изработи дифове на добра цена/за нас/ е по-добър вариант!
                              Повишава се върт.момент след дифовете,т.е.натоварват се само каретата повече ,ако се направи бавна раздатка,по-голямото натоварване е след нея-кардани ,дифове ,карета!Или повече претоварени възли.Ако сте с обикновен диф отпред,не знам как ще издържи на натоварването,и каретата също!
                              Такава би трябвало да е логиката ,поправете ме ,ако греша!
                              Последно редактирано от antiroad; 16-11-10, 21:37.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #90
                                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Ами де да знам ... повече претоварени възли, но пък разпределение на товара върху повече възли ... по-голям шанс да издържат всичките...
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X