Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

    Не че е лошо човек да си направи бавна раздатка,но в това има смисъл единствено,ако се предвижда на машината да се поставят големи и агресивни гуми-/поне 33"/-А те струват парички.Иначе не виждам смисъл излишно да се "спъва" машината-това разбира се е мое мнение по въпроса-/може и да греша/.Тези,които карат с такива раздатки ще кажат.

    Коментар


    • #62
      От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

      Aз например искам да си направя бавните по-бавни, без да слагам по-големи гуми.
      Пример:- Катеря се към крепост и няма път до там, баирчето е около 4 километра (разбирай: толкова излезе със зигзаци и обиколки на "неща") и почти навсякъде ми идеше да ръгна една скорост надолу, ама по-надолу от първа бавна скорост витарника няма. Наклоните нагоре между 25 и 35 градуса през цялото време... ЗОР ..
      Последно редактирано от upi; 24-10-10, 19:40.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #63
        От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

        Първоначално публикуван от kimi77 Преглед на мнение
        Това е най-доброто решение.Ако пък смениш и двигателя с по-мощен няма да ти трябва тунинг на кутиите,точно това правя в момента сменявам предния с цял от уаз и мотор от VW 1,9 TDI
        Тука си зависи много и от това какви гуми ще качваш ако е от 33 нагоре не е лошо да се понижи раздатката или дифове понеже най малкото което е че съединителя ще се разтовари и има по малка вероятност да забуксува иначе с тунинг на двигателя (турбо) или смяна с друг с гуми до 33 ядове няма т.е не е нужно да се понижава нещо
        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

        Коментар


        • #64
          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          Aз например искам да си направя бавните по-бавни, без да слагам по-големи гуми.
          Пример:- Катеря се към крепост и няма път до там, баирчето е около 4 километра (разбирай: толкова излезе със зигзаци и обиколки на "неща") и почти навсякъде ми идеше да ръгна една скорост надолу, ама по-надолу от първа бавна скорост витарника няма. Наклоните нагоре между 25 и 35 градуса... ЗОР ..
          Разбирам-явно наистина при Сузуки бавните не са достатъчно бавни,щом като с нормални гуми ти липсва сила.Малко не мога да си представя какъв ще е този баир,че да не ти стига 1-ва бавна и мотора да вижда зор,ама явно че може.

          Коментар


          • #65
            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
            Тука си зависи много и от това какви гуми ще качваш ако е от 33 нагоре не е лошо да се понижи раздатката или дифове понеже най малкото което е че съединителя ще се разтовари и има по малка вероятност да забуксува иначе с тунинг на двигателя (турбо) или смяна с друг с гуми до 33 ядове няма т.е не е нужно да се понижава нещо
            Спам:
            Нали видя бавната предавка как се държи по камъните...за разлика от Витарата ,вчера...бързата предавка задължава с обороти,сътветно резки удари и чупене на трансмисията.
            Сори за топика...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #66
              От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

              Ами не знам - според мен витарата има "псевдо бавни". За малки баирчета стават, но при дълго и сериозно катерене си е дискомфортно.
              П.П.
              Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
              Спам:
              Нали видя бавната предавка как се държи по камъните...за разлика от Витарата ,вчера...бързата предавка задължава с обороти,сътветно резки удари и чупене на трансмисията.
              Сори за топика...
              +1
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • #67
                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Разбирам-явно наистина при Сузуки бавните не са достатъчно бавни,щом като с нормални гуми ти липсва сила.
                Не е точно така.Предавката си е чудесна,но за поне 2-литров мотор.За 1,6 иде бързичка...
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #68
                  От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  Ами не знам - според мен витарата има "псевдо бавни". За малки баирчета стават, но при дълго и сериозно катерене си е дискомфортно.
                  То си се смята,бре...как ще са "псевдо"...Сметни 1-ва скорост (като число) х "бавните" на РК х ПЧ на диф-а и виж какво се получава...
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #69
                    От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                    Убао, смята се, ама баира смята друго . Тоя мАтор си иска още по-бавни ... или да се отказвам, а т-ва последното не го тача много.
                    Добре де, Соти, според теб нЕма ли да му доидат по-добре на витарника едни по-бавни "бавни"?
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                      Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                      Тоя мАтор си иска още по-бавни ...
                      Именно.Особено с по-големи гуми...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                        Малко въртящ момент в ниските не и стигат да понавъртат големите гуми,това е а бавните са си достатъчно бавни ако няма да катериш скали.
                        (малко е относителна мярка)
                        http://vbox7.com/play:398e8b82

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                          Спам:
                          Нали видя бавната предавка как се държи по камъните...за разлика от Витарата ,вчера...бързата предавка задължава с обороти,сътветно резки удари и чупене на трансмисията.
                          Сори за топика...
                          Зависи къде ще я караш но тунинг на двигатeля + бавна раздатка ще е супер
                          Последно редактирано от Близнаците; 24-10-10, 21:12.
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                            Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
                            Зависи къде ще я караш но тунинг на двигатля + бавна раздатка ще е супер
                            Те т'ва е тайната на успеха...
                            Поздрави,банда...
                            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                              Абе, че бавните на Витарата са в областта на майтапа - вярно си е. Аз сравнително рядко се забивам по калищата (щот гумите ми не са добри за целта), но пък катеря камънаци и баири често, та си псувам...

                              Предполагам, че всичко опира до генетична "грешка". Да, смятано е, ама е смятано за тинейджърски плажен кросоувър. Пука му на някой там за бавните, и без това се кара с широки ниски гуми и с всичката газ
                              Може би това, че ние същата тая играчка я навираме на места, дето поначало нямаме никаква работа си е наша грешка.
                              Обаче пък си е кеф
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тунинг на раздатка и скоростна кутия на Витара

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Цецо(gen4) май има разглобен неработещ преден.
                                Цецо измери шийки, диаметър на короната, диаметър на вала при шлиците и каквото друго се сетиш, инжинер си.
                                Че ми стана интересно. Малиий, как ще и ходята на витарата 35-ци...
                                Ей голям мерак да ме тормозиш с инженерното ми образоване. Казах ти - Слаботоков Инженер съм!!!
                                Иначе размерите няма проблем да ги смъкна - само дето не знам откъде ще намеря толкова голям шублер за короната

                                Проблема е че не мога да чертая добре, така че предлагам след като утре поразровя и открия пиньона ако не са го изхвърлили че беше станал на кайма, да ги пратя на Антон и той да решава какво му е нужно като размер за да "вземе цена".
                                TG

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X