Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за SJ410

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за SJ410

    Току що по-случайност разбрах че се продава един Самик и цената му ме устройва
    Огледах го от всякъде отдолу отгоре на канала под канала и т.н и ми хареса !
    Гнило почти няма т.е на места само леко набъбнала боя , рамата е ток и жици , скорости добре , заден мост добре е няма ръчен блокаж но кво пък
    Стигнах да го пробвам паля работи , двигател пеее та сърце се къса
    но небеше това което очаквах като мощтност все пак е едно литров

    Та питането ми е голяма ли е заигравката да му се сложи двигател от Vitara .
    Знам че на SJ413 няма грижи , прави се фланец за скоростите и т.н
    Лудак

  • #2
    От: Питане за SJ410

    Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение

    Та питането ми е голяма ли е заигравката да му се сложи двигател от Vitara .
    Знам че на SJ413 няма грижи , прави се фланец за скоростите и т.н
    Не се прави фланец на SJ413, но това няма значение. Помисли дали няма мостовете и полуоските да създават проблеми с по-големия мотор.
    Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
    Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

    Коментар


    • #3
      От: Питане за SJ410

      Знам че ще има 'консуматив" но SJ410 е с по-други дифове и се надявам при не толква напън да държат
      Лудак

      Коментар


      • #4
        От: Питане за SJ410

        Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
        ... при не толква напън да държат
        На това НЕ разчитай само сега си мислиш, че няма да има "напъни". Според мен не е най-удачния вариант Витаровия мотор на SJ410.
        П.П. SJ410 е с барабанни спирачки и от пред, което си е приключение...
        Santa Fe 2.2, 155к.с., 2009г.
        Suzuki Samurai, 1.6, Silverstone 33x10.5x15

        Коментар


        • #5
          От: Питане за SJ410

          Първоначално публикуван от monter_m Преглед на мнение
          На това НЕ разчитай само сега си мислиш, че няма да има "напъни". Според мен не е най-удачния вариант Витаровия мотор на SJ410.
          П.П. SJ410 е с барабанни спирачки и от пред, което си е приключение...
          незнам дали ще помогна ама моя е SJ410 и е дискови отпред...

          Коментар


          • #6
            От: Питане за SJ410

            Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
            Току що по-случайност разбрах че се продава един Самик и цената му ме устройва
            Огледах го от всякъде отдолу отгоре на канала под канала и т.н и ми хареса !
            Гнило почти няма т.е на места само леко набъбнала боя , рамата е ток и жици , скорости добре , заден мост добре е няма ръчен блокаж но кво пък
            Стигнах да го пробвам паля работи , двигател пеее та сърце се къса
            но небеше това което очаквах като мощтност все пак е едно литров


            Та питането ми е голяма ли е заигравката да му се сложи двигател от Vitara .
            Знам че на SJ413 няма грижи , прави се фланец за скоростите и т.н
            Според мен няколко опции имаш:
            Витаров ок но ако го имаш наличен с всичките му жици ако ли не що годе свестен е около 1000 лв.
            Твоята скоростна кутия Самураиската трябва да е 5 скоростна
            Усилен съедините и тогава що годе можееее и твоите мостове но предпазливо с педала на газта
            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=31951
            Друг начин е от суифт, лада пак можеее но с мисъл самураиските мостове
            Имаш и друг но там вече минаваш драстично конете под капака тоест на 100
            Като опел омега 115коня
            Вектра мотор 130коня
            бмв 1,6,1.8и,1.8ис
            Там вече работата е или го буташ или сменяш кардани ,мостове че мислил не мислил за педала на газта кардани на макарони а от мостовете почнат да изпадат запчатки
            Бих те посъветвал покараи си джипчето и му се порадваи ако е що годе свесна моторетката няма да те остави е някъде се задъха но е корава
            За такава преработка които и варянт да избереш инвестицията не е малка сега мислиш за мотор после ще ти се преискат и пружини
            то така се почва
            Знам как е и аз свалих здрав 1000 кубиков мотор сега съм с бмв 1.8ис но и доста покарах малкия 2 сезона близо от гората на въже не съм се пребиръл помощ от кал и баири съм ползвал често но тръгнеш ли с друг мотор да слагаш не е само той тъй че почват наливане на пари и то не малко.
            Е да направи ли се е голям кеф нооо

            Коментар


            • #7
              От: Питане за SJ410

              Не ме притеснява това че могат да се счупат мостовете ! Искам 1.6 Витаров двигател неслучайно ! от една друга тема ми дойде идеята за Турбо Самурай
              Лудак

              Коментар


              • #8
                От: Питане за SJ410

                Хората ти го казаха в почти всеки ПОСТ, но ти бавно схващаш.
                Дифиренциалите на 410 са видимо по-малки и по-слаби.
                Ако толкова много искаш Самурай с ВИТАРОВ двигател, си намери 413 и ще си спестиш половината приключение с куплирането му към ск. кутия.
                Освен това и тампоните за двигателя, ще си дойдат на местата, което ти спестява заваряването на допълнителни планки по рамата.
                Броили сме зъбите на диф. на витара и на SJ 413 - ЕДНАКВИ са !!! Виж темата за "Витара с цял преден мост".

                С 2 думи: На 410, не е препоръчително да слагаш двигател от Витара!!!
                Но джипката си е твоя, и имаш право да си правиш каквото си поискаш с нея.
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за SJ410

                  Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                  Хората ти го казаха в почти всеки ПОСТ, но ти бавно схващаш.
                  Дифиренциалите на 410 са видимо по-малки и по-слаби.
                  Ако толкова много искаш Самурай с ВИТАРОВ двигател, си намери 413 и ще си спестиш половината приключение с куплирането му към ск. кутия.
                  Освен това и тампоните за двигателя, ще си дойдат на местата, което ти спестява заваряването на допълнителни планки по рамата.
                  Броили сме зъбите на диф. на витара и на SJ 413 - ЕДНАКВИ са !!! Виж темата за "Витара с цял преден мост".

                  С 2 думи: На 410, не е препоръчително да слагаш двигател от Витара!!!
                  Но джипката си е твоя, и имаш право да си правиш каквото си поискаш с нея.
                  Мерси много колега разбрах го това вече , купих самурая и след 4 дена го продадох на едни момчета от Своге които казаха че щели да му слагат Опелов двигател , аз разбира се прибрах парата и им пожелах успех
                  Лудак

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за SJ410

                    Дай ми телефона на тези момчета, преди да си го изтрил, че ми трябва глава за двигателя и др. дрболии.
                    Може да направим някакъв пазарлък с тях.
                    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                    http://www.cardomain.com/ride/2562837

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за SJ410

                      Телефон и нямам , предполагам 3-4 телефона приети повиквания от онези дни , но със сигурност в Събота като си ходя на вилата ще ги видя и ще ги разпитам какво ще му махат и кво ще му правят .
                      Принципно на мен ми изпада чат пат чарколяк за Витари и Самици така че казвай какво ти трябва и го намираме ,всеки месец съм в Германия за по 2-3 дена и обикалям моргите от скука
                      Лудак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за SJ410

                        Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                        Дай ми телефона на тези момчета, преди да си го изтрил, че ми трябва глава за двигателя и др. дрболии.
                        Може да направим някакъв пазарлък с тях.
                        Давай списъка какво ти трябва за 410 само шаси, купе и раздатка не ми искай използвам ги от там натам всичко налично ама всичко

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за SJ410

                          Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                          Давай списъка какво ти трябва за 410 ...
                          За този двигател ли става дума?
                          Първоначално публикуван от demo_1 Преглед на мнение
                          Стигнах да го пробвам паля работи , двигател пеее та сърце се къса ...
                          Ако се разберем за ЦЕНА, направо да го слагам целия без да се занимавам с ЛЕГО и съживяване на мъртавци.
                          След 2 дена съм в Бг. и може да ме намериш на тел. от подписа ми или ЛС.
                          Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                          http://www.cardomain.com/ride/2562837

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за SJ410

                            За цена ще се договорим нещо само ела с по голям превоз и да чистим мотор,две скоросни кутии ресори(оргиналните )мостове (но тех ще ги сваля до 2 седмици)кардани без късия може и за бартерче нещо да измислим трябват ми :
                            джанти широки може и не изнесени
                            кардан руски дългия
                            все ще съчиним нещо....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за SJ410

                              Разполагам само с Рено Лагуна КОМБИ. Като сгъна седалките събира гардероб... така, че става

                              Ако беше казал, че ти трябва купе и рама.... имам и ми седи регистрирано и трупа данъци. При това нарязано за състезателно и затворено с рифели.
                              Виж ТУК
                              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                              http://www.cardomain.com/ride/2562837

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X