Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диференциали на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диференциали на Витара

    Моля за мнение от по опитните имам сузуки витара 97г 16 винтила и от извесно време започна да чука нещо в задниа деференциал въпроса ми е може ли да се сложи заден деференциал от по стариа модел например от витара 92г на по новиа и дали ще има някаква разлика във вървенето на автомобила БЛАГОДАЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА ПОМОЩА

  • #2
    От: МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

    От 8 клапанова няма да стане,трябва да си търсиш от 16 клапанова има разлика в предавателните числа

    Коментар


    • #3
      От: МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

      Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
      От 8 клапанова няма да стане,трябва да си търсиш от 16 клапанова има разлика в предавателните числа
      И 16 клапаннови се намират с предавателно отношение като на 8 клапанновите ( 5,125:1 ) ,затова е по добре да се броят зъбите и тогава да се търси.
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #4
        От: МОЛЯ ДА МИ ПОМОГНЕТЕ

        Здравей,колега.
        Аз също имах проблем със задния диференциал на моята Витара /1995г.,1.6,16v-дълга/.Свалих диференциала и броих зъбите 41 на короната и 8 на пиньона.
        Колега от форума продаваше диференциал от къса Витара 1991г.8v.Зъбите на короната и на пиньона бяха същите.
        Най-добре бройте зъбите.
        Това е темата в която питах колегите дали има разлика в дифовете.
        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=35071
        Great Wall Steed 6.

        Коментар


        • #5
          От: Диференциали на Витара

          Suzuki Samurai 1.0 Carb. (45) - 4.111:1
          Suzuki Samurai 1.3 Carb. (64) - 3.909:1
          Suzuki Samurai 1.3i (69) - 3.727:1
          Suzuki Samurai 1.3i (80) - 3.416:1
          Suzuki Samurai TD (62) – 3.416:1
          ---------------------------------------------------------


          Suzuki Jimny 1.3i (82) – 3.909.1 , 4.090:1
          Suzuki Jimny 1.3i (80) – 3.909:1
          Suzuki Jimny 1.3 VVT (84) – 4.300:1
          Suzuki Jimny 1.5 TD (65) – 3.416:1
          Suzuki Jimny 1.5 DDiS (86) – 3.416:1
          --------------------------------------------------------

          Suzuki Vitara 1.6 8V Carb. – 5.125:1
          Suzuki Vitara 1.6 8V Mono. – 5.125:1
          Suzuki Vitara 1.6i 16V – 4.875:1
          Suzuki Vitara 1.8i – 5.125:1
          Suzuki Vitara 2.0 V6 24v – 4.625:1
          Suzuki Vitara 2.0 12V – 4.875:1
          Suzuki Vitara 1.9D (6** – 5.125:1
          Suzuki Vitara 1.9TD (75) – 4.875:1
          Suzuki Vitara 1.9 TDi (90) – 4.30:1
          Suzuki Vitara 2.0TDi (Mazda, 87) – 4.30:1
          Suzuki Vitara 1.9 HDi (90) – 4.30:1
          Suzuki Vitara 2.0 HDi (87) – 4.30:1
          Toва ми прати някога slavin, като го разпитвах за блокажи.

          Коментар


          • #6
            От: Диференциали на Витара

            Бройте оборотите на кардана спрямо колелото. Дифовете на Витарите с 1.6 мотори са само два вида
            така, че разликата ще е видима
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #7
              От: Диференциали на Витара

              Да не отварям нова тема, имам следното питане: може ли VIN да се провери колко е предавателното отношение на конкретна Витара?
              Щото това с въртенето и боренето между 4.87 и 5.12 е малко гламава работа, а да се разчаркова здрав мост от едното любопитство е още по-гламава...
              Между другото, горната таблица не е съвсем вярна, поне що се отнася до Витарите с 1.6.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #8
                От: Диференциали на Витара

                Здравеите колеги някои да знае от каде да си намеря ф. дискове за ЛСД за Витара или някои ако има счупен такав за части. Благодаря предварително! 0878616911

                Коментар


                • #9
                  От: Диференциали на Витара

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Да не отварям нова тема, имам следното питане: може ли VIN да се провери колко е предавателното отношение на конкретна Витара?
                  Щото това с въртенето и боренето между 4.87 и 5.12 е малко гламава работа, а да се разчаркова здрав мост от едното любопитство е още по-гламава...
                  Между другото, горната таблица не е съвсем вярна, поне що се отнася до Витарите с 1.6.
                  Не бих ср доверил на VIN дори и да излиза с времето не се знае какви интервенции е претърпяла

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диференциали на Витара

                    Само да кажа, че горната таблица за моята Витара не важи .Моята е Suzuki Vitara 1.6 8V Mono и 4.875:1( 39бр на короната и 8 на пиньона).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диференциали на Витара

                      Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
                      Само да кажа, че горната таблица за моята Витара не важи .Моята е Suzuki Vitara 1.6 8V Mono и 4.875:1( 39бр на короната и 8 на пиньона).
                      Възможно е - НО: 1. Витарата ти да не е автомат? 2. Витарата да не е "испанка" ? 3. И не на последно място знаеш ли предишния собственик-ци дали не са ги сменяли. Имал съм няколко случаи на Витари с различни дифове т.е. с различно предавателно число двата . На автомат с 1.6 8V им качват 37/8. На автомат Гранд 2.5 е 39/8.
                      0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диференциали на Витара

                        Не е автомат.Испанска е и е възможно да е имало някакви интервенции.Следва да проверя задния с какво предавателно число е ,защото така или иначе ще ги сменям тези тромави диференциали.До днес се скъсвах да се чудя, защо Витарата не иска да откъсне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диференциали на Витара

                          Аз имах испанка 1.6 моно и си беше 5.125
                          Стандартна Витара c20ne с уазов мост...Изпълнение за България

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диференциали на Витара

                            Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
                            Не е автомат.Испанска е и е възможно да е имало някакви интервенции.Следва да проверя задния с какво предавателно число е ,защото така или иначе ще ги сменям тези тромави диференциали.До днес се скъсвах да се чудя, защо Витарата не иска да откъсне.
                            Не се надявай с разлика от два зъба на короната Витарата да литне . Няма да усетиш голяма разлика. Засечи си километража на всички предавки при 2х. оборота сега и след. Разликата ще ти е 5 км в час. На испанки след 96 г. с твърд таван като твоята и километраж разграфен до 160 слагат дифове 39/8.
                            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диференциали на Витара

                              Първоначално публикуван от l_p_d Преглед на мнение
                              Не е автомат.Испанска е и е възможно да е имало някакви интервенции.Следва да проверя задния с какво предавателно число е ,защото така или иначе ще ги сменям тези тромави диференциали.До днес се скъсвах да се чудя, защо Витарата не иска да откъсне.
                              Има тук една Астра, която принципно е абонирана за теглича ми и със старата Витарка (5.12) съм го разхождал поне 5 пъти от поредното "лобно място" до бокса. Когато за първи път повторих операцията с неговата испанка (същия мотор, същия размер гуми), доста се чудих що така е натежал тоя Опел ... преди да се сетя, че дифовете са други.

                              Както каза Иван Попов - не очаквай чудеса, но разлика определено има.
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X