Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

    От доста време съм във форума, но досега само си мечтаех за нещо по-високо... Но... явно форума ми е повлиял в тази насока и реших в новата кола да съчетая нещата.
    Така се стигна до логичния избор за мен като фен на японските машини и бивш собственик на Мицубиши, се насочих към Субару.

    Колата е Subaru Outback 98, 2.5 двигател, автомат

    Засега като един лек офроуд фен смятам, че 20 см клирънс са ми предостатъчни - голям кеф е по софийските дупки

    Има за постягане по двигателя и козметични неща, с които се захващам. Другото, което остана са гуми да му купя, но голямо чудене пада какви да са.
    Размера е 205/70/15 и това си е оригиналния, не ми се иска да слагам по-ниски, а в този размер дават за джипове и камиони само. Трябват ми обикновени /но качествени/ гуми за асфалт.
    Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

  • #2
    До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

    20 см. не е малък клиренс. Напълно достатъчен е за леки забежки извън пътя :-)

    Коментар


    • #3
      До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

      Честито!

      Много ми харесват Субаро, но доколкото съм чувал има проблем с бърза доставка на рез. части, а и цените били високи.
      Дано не ти се налага да търсиш.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

        Честито, със здраве да си я караш!
        Това е една от истинските марки!

        Коментар


        • #5
          До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

          Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
          Размера е 205/70/15 и това си е оригиналния, не ми се иска да слагам по-ниски, а в този размер дават за джипове и камиони само. Трябват ми обикновени /но качествени/ гуми за асфалт.
          Безаварийно каране,само си помисли добре за гумите,ако намериш подходящ размер едни АТ-та,ги слагай,не се чуди,апетита по офроуд карането идва с карането
          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

          Коментар


          • #6
            До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

            Части има достатъчно и цените са нормални. От доста време ги проучвам...

            За гумите мисля утре да взема от Радиал имат Toyo 205/70 R15 95T Tranpath S/U
            Ей такива са


            До сега предимно Toyo карах и затова мисля на тях да заложа, но нищо не знам за този модел, нито пък какво е S/U. Някъде ги дават лятни, другаде всесезонни??
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #7
              До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

              Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
              До сега предимно Toyo карах и затова мисля на тях да заложа, но нищо не знам за този модел, нито пък какво е S/U. Някъде ги дават лятни, другаде всесезонни??
              Ако смяташ все пак да излизаш и на лек офроуд с него, имай предвид, че въпреки всичките 4х4 системи, клиренси и т.н., дори след най-лекия дъжд, едни летни гуми просто ще те оставят на място. Максимално шосейна гума, която има някакви качества и в калта и се намира в тези размери е например Мишелин Синхро. По принцип рядко се срещат АТ гуми в този малък размер, но мисля че Йкохама имаха някакви такива.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Да се похваля - полу-офроуд фен със Субару Оутбек

                Мерси за напомнянето. Има нужда, защото преди 10 см локва не можех да мина - тежка и ниска кола, а сега се чувствам като всъдеход

                Взех ги днес даже и с отстъпка и цената е много добра - 160 на гума. Първите ми впечатления са добри, но само градско гарам тези дни.
                Максималния офроуд, който планирам е нормални сухи черни пътища

                Майтап беше с гумаджията вика - Ама сигурен ли си, че искаш такива гуми - това са за джип... Аз: Ами да - виж тези, с които съм /зимни Bridgestone blizzak 4x4/, виж тук на стикера на вратата какво пише...
                Той: Абе ще съсипеш колата с тези гуми...много тежки..
                Аз: Е...все пак съм с 2.5 мотор и е по-висока от някой джипове...
                Последно редактирано от BAlexandrov; 26-06-08, 21:09.
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X