Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

    Здравейте,
    Имам Subaru Outback H6 3.0 2001 и ми качва нивото на антифриза в разширителния съд и надува маркучите повече от нормално според мен.
    Всичко започна след като видях веднъж ,че нивото беше намаляло и забелязах,че капачката на радиатора беше счупена.
    Смених я с нова (ashika) и почна да надува маркучи и да качва нивото.Реших да купя оригинална капачка,но и с нея същата работа.Колата не е прегрявала поне откакто аз я карам.
    В момента също не прегрява според мен.Стрелката на температурата си стои на средата.Чрез OBD2 адаптерче следя също температурата и стига максимум до 93-4 градуса,вентилатла сработва и охлажда до 88 и спира и после пак до 93 и т.н.Налях нов антифриз също защото в стария бях доливал много вода вече.Водих колата на сервиз,огледаха и казаха че гарнитурите са тръгнали,нл са в много ранен стадий.Казаха ми да си карам така докато не реша да направя ремонт на мотора и да с енят гарнитурите.Ме обаче ме притеснява това покачване на нивото в разшкрктелния съд и надуването на маркучите.В радиатора намалява защото отива в съда,но не се връща.Бълбукане съм виждал при много загрял мотор и то рядко.Като форсирам даже до 7000 оборота не се увеличава бълбукането - едва ли да е гарнитура според мен.

  • #2
    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

    Е, то като загрее всяка кола качва нивото на антифриза в разширителя. Той затова е там.
    Маркучите също стават по-твърди като достигне работното налягане охл. с-ма. В това няма нищо страшно.

    Коментар


    • #3
      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

      Проблема е,че се качва все повече и повече и остава в разширителния съд - а в радиатора намалява.Като изстине колата и антифриза не си сваля нивото.На другия ден сутринта иначе налягането изчезва и при отваряне на капачката на радиатора не се чува свистене.Маркучите са като гума на колело надути когато съм загрял колата - не са на камък,но са си бая надути.

      Коментар


      • #4
        От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

        Е това, че не го връща обратно вече е проблем.
        От някъде дърпа въздух като изстива, вместо да връща течността в радиатора. При положение, че с две нови капачки ти го прави - значи не е от капачката.
        Провери за течове. Ако всички съединения са ок, нещата отиват на гарнитури.

        Коментар


        • #5
          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

          То не само, че дърпа въздух отнякъде, ами и и го задържа. Щом не връща антифриз от "уринатора" в системата значи има въздушен джоб някъде.
          Не знам откъде е автора, добре е да напише, ама да иде при някой който е наясно с боксерите той да си каже мнението, че шанса да окриви някоя глава като прегрее и голям.
          На тия мотори са малко нарядко болтовете на главите и може да оттърве отнякъде ...

          Коментар


          • #6
            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

            Забелязах,че от радиатора (при капачката) където излиза маркучлето,което отива в разширителния съд няма скоба на маркучлето да го затегне. Дали може от там да дърпа въздух,когато се опитва да дръпне антифриз? Аз по снимки в гугъл гледам,че и другите коли като моята и те нямат скоба. Може маркучлето от старост вече,да не приляга плътно и да си дърпа въздух. Стегнах го със свинска опашка за проба. Колата върви много добре,двигателя не се чува изобщо,че работи и реално не ми е загрявала никога повече от нормалното - стрелката си заковава в средата и не мърда. Средно държи около 88-90 градуса (повече от 94 не стига в големи жеги) - карам я всеки божи ден в задръствания,голям баир,черен път със много газ често и не загрява.Когато ми беше счупена капачката на радиатора изхвърляше антифриз и 2 пъти загря до 105 градуса за малко - не знам дали може да се е прецакало така нещо.Като смених капачката вече над 94 не е стигала - със OBD 2 адаптерче следя.

            Коментар


            • #7
              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

              Няма скоба там. Разширителния съд не е под налягане като е при ВАГ-групата примерно.
              Точно през това въпросното маркуче изхвърля излишното в съда, затова го написах "уринатор", и после си го дърпа обратно в системата.
              Иди при някой, който е наясно с боксеровите мотори, щото при Субару като тръгне стрелката на температурата след средата нагоре и вече е късно.

              Коментар


              • #8
                От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                е, щом си ходил при майстори и не ти харесва тяхната препоръка, отиди при други майстори, но да са запознати точно с този двигател и го почвайте,
                щом те притеснява да караш така.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #9
                  От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                  Просто и майсторите не са сигурни,че е от това.То не е важно дали ми харесва или не - това нищо няма да промени - което е за правене за правене е.Лошо е да се прави сложен ремонт без да е сигурно,че е от там проблема.
                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  е, щом си ходил при майстори и не ти харесва тяхната препоръка, отиди при други майстори, но да са запознати точно с този двигател и го почвайте,
                  щом те притеснява да караш така.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                    Първоначално публикуван от subaru666 Преглед на мнение
                    ...
                    Откъде си?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                      Привет!
                      Карам Н6 следващият модел от 2005. Имам подобен проблем. Уплътнението на капачката на радиатора се къса за две години, капачката е закупена от официален представител на субару в Швеция. Страшно съм разочарован от качеството на субару. Тоя номер ми го прави за втори път. Маркучите и се саморазпадат. Преди две години промивах охладителна система беше пълна със гумени стърготини. Сега е същата работа. Нещата отиват на нови маркучи, нов термостат с уплътнение, нови скоби-щото пластмасата е в повече от поносимото и нормална скоба може да счупи радиатора , нова капачка и се надявам да не е духнала гарнитурите.
                      Толкова за високто качество.
                      Щом не си засмуква обратно антифриза от разширителния съд охлаждащата система не е херметична. Търси от къде изпуска.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                        Откъде си?
                        София

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Привет!
                        Карам Н6 следващият модел от 2005. Имам подобен проблем. Уплътнението на капачката на радиатора се къса за две години, капачката е закупена от официален представител на субару в Швеция. Страшно съм разочарован от качеството на субару. Тоя номер ми го прави за втори път. Маркучите и се саморазпадат. Преди две години промивах охладителна система беше пълна със гумени стърготини. Сега е същата работа. Нещата отиват на нови маркучи, нов термостат с уплътнение, нови скоби-щото пластмасата е в повече от поносимото и нормална скоба може да счупи радиатора , нова капачка и се надявам да не е духнала гарнитурите.
                        Толкова за високто качество.
                        Щом не си засмуква обратно антифриза от разширителния съд охлаждащата система не е херметична. Търси от къде изпуска.
                        Аз сложих свинска опашка на маркучлето,което излиза от радиатора защото си помислих,че може да смуква въздух от там.Четох и как по-сигурно да обезвъздуша системата и сега го правя.От 2-3 дни нямам проблеми и антифриза не се вдига за сега и си го смуква със сигурност.Ще наливам докато спре да поема радиатора и после ако не губи антифриз значи всичко е наред.Иначе купих съвсем оригинална капачка произведена от FHI . Не мисля,че качеството е лошо.
                        Последно редактирано от CarTest™; 18-07-17, 15:56.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                          Да де и аз така мислех за качеството затова и го купих преди 4/5 години. Карана е с антифризи купени също от субару официален представител в Швеция. Същото важи и за масла и филтри. Единственото което съм си позволил да не е оргинално е ауспухът и. За жалост действителността е малко по различна.
                          Той антифриза в разширителния съд трябва да се вдига като е загряла и да спада като изстине в нормални граници. Нали за това е капачката на радиатора- да изпусне една част от охлаждащата течност към разширителния съд, когато мотора загрее и антифриза се разшири а след това да пропусне обратно течността от разширителния съд към радиатора, когато температурата намалее. Затова и в капачката има два клапана. Проверявай и антифриза в радиатора.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                            ... Толкова за високто качество. ...
                            Че кой е казал, че Субару са имали високо качество? А пък как зверски гният ...
                            Тия Субару-та са малко пресолена манджа. Едно Митсубиши е много по-издръжливо ...

                            Първоначално публикуван от subaru666 Преглед на мнение
                            София
                            тел: 088 854 4999 - инж. Димитър Лефтеров

                            тел: 0896404074 - Тенчо Владев


                            Това са твоите хова.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Качване на нивото на антифриза и надути маркучи на Outback H6 3.0 2001

                              Колегата ROYCE ти е дал правилните кординати,и Павлин в Пловдив аз имах съшия проблем с съшия автомобил .При мен се оказа спукан радиатор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X