Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с AWD?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с AWD?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:228.6 КБ
ID:6012390

    При подобен наклон и гуми за мъгла не би ли трябвало колата (автоматични скорости и без LSD) да върти поне една от задните гуми?

    В момента стига до някъде по наклона и започва да буксува само с предните и мести предницата настрани. Визуално задните не превъртат изобщо.
    Опитах и обратното, да се изкачвам назад за да може задните да не са натоварени и по-лесно да загубят сцепление - същата работа, върти си упорито предните гуми.
    Описаното поведение на колата е след смяна на пакета на многодисковия съединител, почистен и раздвижен клапан за управление на маслото към този съединител и ново масло на скоростите.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

  • #2
    От: Проблем с AWD?

    4-автоматик, 5-автоматик или 5-ръчни ?

    PS: "Почистен и раздвижен" при тоя вид машини често римува с "и да го почистваш, и да го раздвижваш - все тая"
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с AWD?

      4 скорости 4EAT.
      Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
      Seat Leon 2007 1.9 TDI

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с AWD?

        Слабо вероятно, но все пак вариант: Поставен FWD бушон (би трябвало да се намира някъде в коша около моторчето на чистачките. Може да е маркиран FWD, може да не е. Май е 30А. Когато е поставен колата минава в сервизен режим и минава в режим предно предаване.

        Но като цяло гадая че има по-скоро общо с това "почистване" на клапана, както и евентуално с използваната трансмисионна течност (качество и/или количество). Ако не са в нормата са възможни подобни изпълнения.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с AWD?

          Не е бушона. С него правих проби до колко ще има разлика в поведението, но по-късно на асфалт. При поставяне си светва лампата, но като поведение май няма голяма разлика. Дали не и хич...жалко, че не се сетих да го поставя като бях на поляната.
          Колата влезе в сервиза с най-вероятна причина за проблема този въпросния клапан, води се solenoid C. В последствие след отварянето на задния капак на кутията се видяха и пораженията по дисковете. Според майстора обаче клапана след почистване и раздвижване заработил в норми.
          И понеже човека си разбира от работата и ми беше препоръчан, се зачудих защо така се държи колата в момента и дали пък не е толкова да са възможностите на AWD...
          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
          Seat Leon 2007 1.9 TDI

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с AWD?

            Абсолютно не е нормално да върти само предните гуми. Има проблем в кутията явно. Аз съм с Outback 2000г, но мисля че кутията е същата.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с AWD?

              Може и да е управлението на соленоида. В по-старите кутии този беше отделен и може само той да се подменя. Щом са сменяни дисковете и при тези симтоми е или управлението, или соленоида или запушване. Теста за грешки вероятно ще покаже дали е свързан соленоида.
              ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
              Е250 1998-продаден
              Субару Пустош

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X