Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

    Да знам но мойто е легаси и бая трабва да го повдигам за да мога да карам в коловозите на джиповете и сега си имам решение де карам по неотъпканото не ми пречи за сравнение само мога да кажа че субарцето ми е много по добре зимата от на баща ми санта фе то.

    Коментар


    • #92
      От: Re: От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      Което не означава че не е вярно, лошото е че не е ясно какви са гумите на останалите. Може този тест въобще да не е обективен.
      Проблемът с такива клипчета е, че много неща не са ясни. Примерно, освен гумите, от значение може да е и начинът на каране на различните автомобили. В някои случаи може да е достатъчно на този, който не трябва да победи, само да се върне газта в неподходящия момент ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #93
        От: Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

        Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
        Да знам но мойто е легаси и бая трабва да го повдигам за да мога да карам в коловозите на джиповете и сега си имам решение де карам по неотъпканото не ми пречи за сравнение само мога да кажа че субарцето ми е много по добре зимата от на баща ми санта фе то.
        гледах едно легаси, преди да си взема волвото... е, то по-ниско от стандартен пасат В5 и с по-малък диаметър гуми... Представям си, ако с баща ти си размените колите, какво ще стане...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #94
          Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

          Неговото го визмам само в краен случай, въпреки че мойта баба е на 14 години има много по добра возия, много по добре се държи зимата. Неговото ходих зимата да го вадя от един коловоз просто не ми харесва как се държи зимата, много се пързаля дори и с блокаж на виското, нищо че е с нови гуми, субито се кара зима и лято по един и същи начин

          Коментар


          • #95
            От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

            СФ-2 ли е? На СФ-1 4х4-то е постоянно /на дизела/, а на двойката "чака" да превърти предния мост... Сега 3-тата генерация са с много добра система на Щаер-Пух... Въобще не можеш да усетиш кога зацепва вадния мост...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #96
              Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

              Да санта фе 2 е. Субарото не е лош автомобил пак бих си взел такова, зимата няма равно. И въпреки че частите му не са от най евтините до сега не съм правил нищо сериозно за 67 000 км по българските офроуд пътища.

              Коментар


              • #97
                От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                аз и на двете СФ-та не правих нищо по ходовата част /нито пък по мотора/... Твойто суби как е с ръждата? Двата им основни проблема май са ръжда и разход...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #98
                  Re: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                  Ръжда няма никъде, кукличка е Разходи са и е да но мойто е с ръчна и градско разхода ми е около 10. Ако не бързам извънградско около 7, ако бързам пак 10

                  Коментар


                  • #99
                    От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                    Теста е проведен от USAC, което е независима организация. За гумите - не казват нищо, но на 22ра секунда всичките са с навити наляво волани и гумите ми се видят еднакви.

                    За сметка на това накрая споменават за тракшън контрол, което ме кара да мисля че тестовете са без да се изключва нищо. Което между другото пасва на типичната употреба в страната в която е правен теста - от жени и прочее хора които не са членове тук

                    На мен ми се вижда логично субаруто да се справи по-добре точно с този тест, в крайна сметка двигателят му е много по-нисък.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                      Тук се спомена за разход, части, ръжда и такива неща свързани със субаруто. Понеже отксоро съм собственик на джип, а преди това Субару (като едното все още го имаме). Легасито го вдигнах с 8см (фланци гуми и части от Аутбек) и пак не ме устройваше. Сега се надявам джипката да върши повече работа. Аутбека баща ми си го кара и няма никакви проблеми(да чукна на дърво).

                      1. разход. Не знам какво трябва да се очаква от такъв автомобил, но разхода си е абсолютно нормален(за мен). Не може да се сравнява с разхода на Гоуфу или некви такива(както и частите). С обикновенна газ с 16-ки джанти и големи гуми + каравана(1100кг) по баири не ми е давало повече от 19газ. По магистрала 11газ ми е давало. На бензин повече от 10/100 не е давало. Аутбека е горе долу същия разход( той е 2.5 150к.с., другото беше 2.2 122к.с.)
                      Джипката градско гълта 13/14 (сега на студа) нафта, По магистралата (септември) даде 8/100 ... което както и да го смятам е колкото субаруто та даже отгоре, но нормално.

                      2. части. Има едни пичове от Варна. Много съм доволен и всичко е паснало. Цените като на нормален автомобил. Пасат Б5 поддръжката му е много по скъпа. Сравнение с Форд ескорт, опел ескорт и Vw caddy/polo частите са по-скъпи, но сега сравнявам с Диското (което е с евтини части) ... еми честно казано субаруто е със същите цени(даже за някои неща малко по-надолу). По колите съм сменял консумативи само (съединител,задни амове, накладки, дискове, каре, маншони (легасито), дискове (на джипката), но ги гледам и цените в Англия...)

                      3. ръждата е относително нещо. Едното беше Швейцарско, другото е USA(карано над 10г. в БГ), диското е Италянка(над 6-7 карано в БГ). Най добре се представя Американката. Няма точица ръжда НИКЪДЕ по нормалните места където избива(набор 1997/. Легасито имаше започнали точици само по веждите и на задна лява врата в долата част( доста легасита гледам с надути врати)[набор 1994]. Дискто е с рждясали/изгнили прагове, другото нали е алуминиево и само липсва боя на места [набор 1995]

                      Като цяло това е от мен. Вече карам джипката близо 5000км (от средата не септември) ииии малко ми липсва субаруто. Тези дни се качих в аутбека.... друга работа си е лекият автомобил 4х4 , но на мен ми трябваше по-голям влекач на караваната, но имах и претенции да е на цели мостове, с пружини, 7 места и още други такива дреболии. Скороста не ме вълнува много. Субаруто е летяло и с 220км/ч, но най често до 130, а джипа си е перфектен до към 120(даже не се усеща че съм в толкова голям камион)
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                        Както казваше един приятел: Както и да го засичам Фори, много гори на дълго. После обаче започнах да си поглеждам и километража ... е, ми то всъщност изобщо не горяло много...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                          Не мога да разбера защо като стане дума за Субару , и първата дума е ,, много гори " , а втората ,,скъпи части" и никой не си прави труда преди да го каже това нещо , първо да се поинтересува и тогава да се говори . Да кажем Субару Аутбег и Ауди Алроуд които са от един клас , на кой колко струват частите и колко често се сменят , и кой колко гори . А колко гори един джип например , и колко му струват частите . Нали тук всички сме във офроуд форум , никой не е казал че неговия джип гори много . Аз от своя страна мога да кажа че и в Субару форума много малко хора се оплакват че им гори колата много . Както тук се приема че джипа ще гори 10-15 и нагоре дизел за да си върши добре работата , така и там се приема че Субаруто ще гори 8 -12 извън града със скорост на нормален автомобил и толкова в калта като половин джип , защото в крайна сметка то не е джип . Къде в крайна сметка е истината и кое колко гори , оставям на вас да решите .
                          Много се разписах , наздраве !

                          Коментар


                          • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                            Офф...омръзнало ми е да обяснявам, че Simetrical AWD-то е нещо вълнуващо, омръзнало ми е да обяснявам, че тези коли "дават" много повече, отколкото харчат, омръзнало ми е да обяснявам, че са митове скъпите части и да разяснявам защо аджеба боксера се развърта по-бързо и къде му е центъра на тежестта...Своеобразна и безподобна кола е със свой нрав и особености..

                            http://www.youtube.com/watch?v=8BWEcXe6NU0
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                              Ударена Импреза 2003г на мои колега-капак ВТОРА ръка-700лв.
                              калник ВТОРА ръка-250 лв
                              фар ВТОРА ръка(1бр) 300лв
                              броня ВТОРА ръка 500лв
                              Евтиниика...
                              И я обяснете за боксера защо се развърта,че нещо като се кача на субаро ми е куцо за конете и нютоните под капака.
                              А че 4х4-то им е наи-доброто съм напълно съгласен.
                              И да,технологията на боксера ми е до болка позната,не един съм качвал на масата...
                              Калин Владов,09РСПБЗН

                              Коментар


                              • От: Subaru Forester- препятствието е голямо или Субаруто е много надценено.

                                Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                                Ударена Импреза 2003г на мои колега-капак ВТОРА ръка-700лв.
                                калник ВТОРА ръка-250 лв
                                фар ВТОРА ръка(1бр) 300лв
                                броня ВТОРА ръка 500лв
                                Евтиниика...
                                И я обяснете за боксера защо се развърта,че нещо като се кача на субаро ми е куцо за конете и нютоните под капака.
                                А че 4х4-то им е наи-доброто съм напълно съгласен.
                                И да,технологията на боксера ми е до болка позната,не един съм качвал на масата...
                                Интересно ми е защо смяташ, че информацията относно купуването на калници "ВТОРА ръка" е показател за нещо ! А относно другите въпроси, които не си си изяснил, въпреки "качването на масата"....все някога ще научиш отговорите , живота е дълъг.....
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X