Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Субару Форестър - помощ /заглъхва двигателя/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Субару Форестър - помощ /заглъхва двигателя/

    Покрай друг проблем се наложи докато търсим причината да ми сменят програмата на компютъра на газовата уредба /FOBOS/ - респективно и някои настройки бяха променени.
    Започна обаче едно заглъхване на двигателя да се забелязва при 1500 – 2100 оборота.
    Най-много се забелязва на газ при превключване на предавки "ниска към висока" при ниска скорост на движение, но не винаги - направо забива нос на ход.
    Другото, което прави впечатление е прекъсване понякога на работата на двигателя пак на газ при престой на ниски обороти – сякаш двигателя гасне за секунди.
    И на бензин и на газ се забелязва следното – при стоене на място, подавам газ до 3000 оборота и пускам педала.
    При намаляне на оборотите на малко над 2000 и при 1500 двигателя осезаемо притрепва – тоест стрелката на оборотомера си слиза плавно и равномерно към “тихите” и като стигне на 1500 – усеща се притрепване и разтриса.
    В диапазона 2500-2000 също, но по-слабо.
    “Чека” не светва.
    Горното е симптоматиката.

    Ходих на компютърна диагностика.
    Активни грешки /неизправности/ компютъра на показа.
    Обаче в паметта на ECU като история бяха записани неизправности 16 и 17 – тоест инжектори на 3 и 4 цилиндър.
    Освен тях –
    13 – разпределителен вал
    11 - колянов вал
    Изчистихме историята и се повториха само грешки 17, 16 – инжектори /дюзи/ на цилиндри 3 и 4.
    “Чека” пак не светна.
    Човека който прави диагностиката предложи смяна на свещи, макар че нещо май не ми се връзва.
    Ако преформулирам препоръките му излиза че:
    - има прекъсване в работата на инжекторите на 3 и 4 цилиндър,
    - дължащо се на неизправност на запалителните свещи
    - проявяваща се в спицифичен диапазон от натоварване 1500 оборота?

    Ще ги сменя, но нещо май не съм убеден, че това е решението …
    Та питам по-разбиращите от елекричарски проблеми за мнение.

  • #2
    От: Субару Форестър - помощ /заглъхва двигателя/

    Ако мислиш,че проблема ти е свързан с газовата,чул съм ,че в Горна баня имало добър газаджииски сервиз но не знам координати.Може да потърсиш в гугъла.

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X