Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нормален сервиз с нормално отношение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нормален сервиз с нормално отношение

    Привет,бихте ли ми препоръчали сервиз в София,в който да разбират от Порше,да имат честно,почтено отношение,което за предпочитане да сте установили от личен опит,а също така да е сервиз,в който да не гледат да те одерат,само защото караш такава кола.Също така да казват обективно какви са проблемите по колата,защото ми предстои ремонт.С две думи - сервиз,в който да работят достойни хора,а не измамници.

  • #2
    Съществува заблуда, че стойността на поддръжката или ремонт на един автомобиле е функция от цената на придобиване. Обаче реалността е, че въпросната стойност твърде често е функция от цената на автомобила като нов.

    Коментар


    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      И започват да го осъзнават, когато потрябват части за обслужване и ремонт. Няма как да смениш ангренажа на 4 цилиндрово Голфче и 8 цилиндров Каен от една и съща година на една и съща цена- нито като труд, нито като части
      Пр. на 4.5 (450кс.)бензина "верижките" според производител и окомплектовка започват от 1200лв и до над 2000лв. Комшията от няколко месеца рови активно в Мегапартс и то за дреболии........
      Пс. На синовете напомням приказката- за брадата и гребенчето.

  • #3
    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Съществува заблуда, че стойността на поддръжката или ремонт на един автомобиле е функция от цената на придобиване. Обаче реалността е, че въпросната стойност твърде често е функция от цената на автомобила като нов.
    Нито едното, нито другото е напълно вярно.

    Реалността е че има сполучливи модели и това става горе-долу известно година-две след изтичане на гаранцията на първите произведени. Има и от другия вид.


    По повод сервизите - освен да се избягват официалните сервизи на VAG друго не мога да посъветвам, но вероятно авторът и сам го е открил.

    Коментар


    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Независимо колко е сполучлив един модел от този век се налага влизане в специализиран сервиз. И тогава настъпва драмата, че като си купил кола, която нова е примерно 100 хил. евро няма как да стане ремонта да струва колкото на Дачия. Независимо, че си платил за колата по-малко от нова Дачия.

      Има си съвсем обективни причини да е така, ама мисля няма смисъл да се обяснява очевидното.

  • #4
    Няма такъв сервиз,само в мечтите.Щом караш такъв автомобил,дрането започва дори и да е купен нов-части,труд,гуми,всички ще товарят яко.Логиката е,щом си баровец,имаш много пари за хвърляне,що да не ти приберат малко от тях.Можеш да впечатлиш някоя мацка,другите ще ти завиждат.Ако отидеш на бизнес-преговори с лъскачка,няма да са склонни на отстъпки от цената.Затова,едно шефче ходеше на преговори с кола на работник

    Коментар


    • #5
      Първоначално публикуван от khankrum Преглед на мнение
      .....защото ми предстои ремонт.......
      Круме, започни стова - какво е за ремот, после ще му мислим
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #6
        Вероятно единствения вариант за разумна цена на диагностика и ремонт и съответно отговорност за свършената работа е да се наеме някой от колегите във Форума (като Владо). Всичко друго е с доста въпросителни и никой сервиз, няма да иска да ползва доставени от клиента части.

        Коментар


        • #7
          Впрочем тая цялата картинка има и още един фактор - клиентът.

          И той, евентуално, трябва да прояви нормално отношение.


          А скъпото си е скъпо, там няма какво да се направи (освен да се натовари още - щото може).

          Коментар


          • #8
            Сервиз Тишо нула 88 8939 148 . Кажи, че от Козлодуй те пращат, добър е, но за без пари няма да работи. Лично караше по едно време Кайен, та ще може да помогне. Иначе специалност само му ВАГ-овете. Телефона го взех оф ФБ, ако нещо имаш проблем с връзката кажи да се чуя с него.

            Коментар


            • #9
              Ако е нЕкое Порше с части от Голф, читавите майстори ще са повече.
              Но да, колата трябва да отговаря на социалния статус, другото е откровена глупост(Е, ако целта е временна заблуда на разни прости кифли, сигурно става, но за мен и това е глупост).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #10
                По добре да се преформулира въпроса – къде има сервиз дето да ми оправят колата макар и за по дебели кинти ?
                Даже и в Америка е същото като в Бг – като идеш с шеви в сервиза е едно а ако си с порше е друго.

                Коментар


                • #11
                  Веднъж на платен паркинг,чичето ми казва,че е взел повече пари на баровеца с Туарега,отколкото на другите.Защото:-Тоа има много париАз му казвам:-Не е хубаво това.А и той повече няма да дойде,едва ли е толкова глупав...Той:-Бълха го ухапала

                  Коментар


                  • #12
                    Първоначално публикуван от khankrum Преглед на мнение
                    Привет,бихте ли ми препоръчали сервиз в София,в който да разбират от Порше,да имат честно,почтено отношение,което за предпочитане да сте установили от личен опит,а също така да е сервиз,в който да не гледат да те одерат,само защото караш такава кола.Също така да казват обективно какви са проблемите по колата,защото ми предстои ремонт.С две думи - сервиз,в който да работят достойни хора,а не измамници.
                    “Привет,бихте ли ми препоръчали сервиз в София,в който да разбират от Порше?“ Съкрати си въпроса до тук!
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #13
                      Днес бях в Порше Изток. Нямам забележки. Поздрави !
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #14
                        За София следните, като бих предпочел първия:
                        1. https://batchavo.com/index.php
                        2. https://www.porsche.com/central-east...en/_bulgaria_/

                        Коментар


                        • #15
                          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                          Круме, започни стова - какво е за ремот, после ще му мислим
                          Страничен удар в задната част.Сега на второ четене трябва да се прегледа по-отблизо кое точно по окачването е за смяна и кое не.Няма структурни изменения по колата по първоначално мнение в един сервиз.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X